Widzew Łódź vs Concordia Elbląg 2:2 [RELACJA NA ŻYWO]

ABajer/(bart), Paweł Strzelecki
W akcji prawy defensor Marcin Kozłowski
W akcji prawy defensor Marcin Kozłowski paweł łacheta
W niedzielę w samo południu III-ligowi piłkarze Widzewa rozpoczęli w Elblągu mecz z Concordią. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Widzew jest niepokonany. Wygrał wiosną trzy mecze z rzędu pod wodzą Przemysława Cecherza, a teraz zremisował spotkanie.

90 + 6' Dla walczących o awans Widzewiaków remis w Elblągu oznacza stratę cennych dwóch punktów. Ale trzeba się cieszyć, że grający w dziesiątkę Widzew zabierze do Łodzi choć i tę, punktową zdobycz. Mogło być gorzej! Martwi brak skuteczności Krzywickiego i kartki dla łódzkich piłkarzy: na mecz z Lechią Tomaszów znów trzeba będzie budować obronę.

Walka o awans do ligi drugiej nabiera rumieńców! Jeszcze dziś od g. 16.00 Łódzki Klub Sportowy gra u siebie z Pelikanem Łowicz. Relacja na żywo z tego meczu również na www.expressilustrowany.pl !

90 + 6' KONIEC MECZU I REMIS 2:2!!!

90 + 5' ... i kolejne żółte kartki. Tym razem dla Zielenieckiego i Otręby.

90 + 4' KOLEJNA AWANTURA I BIJATYKA!!! Piłkarze walczą na pięści!

90 + 2' To nie Szmydt, a Pelc dostał kartkę za brutalny faul na Budce... Pozostałe upomnienia efektem kłótni piłkarzy.

90 + 2' Awantura na boisku! Brutalny faul na Budce, po starciu piłkarzy żółte kartki dla Edila, Szmydta (Concordia) i Okuniewicza (Widzew).

90' Sędzia dolicza cztery minuty... Czy Widzewiaków stać będzie na heroiczny zryw???

88' Cios za cios!!! Drugi raz słupek ratuje Widzewiaków! Okazji nie wykorzystał Szmydt.

86' Mało brakowało!!! Pogorzelec wypuszcza piłkę z rąk, ale Okuniewicz nie wykorzystuje błędu bramkarza Concordii...

84' Niestety! Mąka w boczną siatkę... Ależ nerwy w końcówce! Widzew w dziesiątkę walczy o pełną pulę!!!

83' I znowu korner!

82' Róg dla Widzewa, na trybunach doping łódzkich kibiców...

79' Co tu się dzieje!!! Po faulu Marcina Nowaka, powstrzymującego kontrę rywali, druga żółta - i czerwona - kartka dla łódzkiego obrońcy!!! Gramy w dziesiątkę!!!

78' Po faulu Edila na Okuniewiczu piłkę do pustej bramki pakuje Daniel Mąka! Remis!

78' JEEESTTT! GOOOOOOL DLA WIDZEWA!!!!!!!!! 2:2 !!! :)

75' Czas nieubłagalnie upływa, Widzew bez pomysłu na grę w Elblągu...

74' Strzela z wolnego Adrian Budka, ale bramkarz Concordii Oskar Pogorzelec pewnie łapie piłkę.

72' Ależ strzał głową Kiełtyki! Słupek ratuje Widzew przed utratą trzeciej bramki!!!

70' Zmiana w ataku Concordii: Adama Dudę zmienia Martin Strach.

69' Widzew próbuje atakować, ale bezskutecznie.

66' Podwójna zmiana w Widzewie! Wchodzą: Budka i Okuniewicz. Schodzą: Michalski i Kazimierowicz. Widać, że trener Cecherz musi postawić wszystko na jedną kartę.

65' Nerwowość i niedokładność w drużynie Widzewa. Po akcji Kamińskiego w polu karnym rywali pada Radwański, ale karnego nie ma.

62' Zmiana w Concordii - Marcina Pelca zmienia jego imiennik, Paweł.

60' Kontuzjowany zawodnik gospodarzy Marcin Pelc leży na murawie... Czekamy na przebudzenie Widzewa, który musi tu strzelić jeszcze dwa gole!

58' Concordia cały czas gra pressingiem i dominuje na boisku. Kilku rezerwowych zawodników Widzewa rozgrzewa się przy linii bocznej.

55' Pierwsza zmiana z zespole Widzewa. Opuszcza plac gry Marcin Krzywicki, w jego miejsce Dawid Kamiński.

54' Strzał Mąki z rzutu wolnego, ale bez problemu wyłapany przez bramkarza Concordii.

52' Autorem bramki (po szybkim ataku całego zespołu) dopiero wprowadzony na boisko Mateusz Szmydt...

52' GOL DLA CONCORDII !!!! 2:1 !!! :(

51' Przypomina się kibicom Adam Duda, były piłkarz Widzewa. Strzela niecelnie. Widzew ospale, bez pomysłu na grę.

49' Concordia z animuszem, kolejny strzał na bramkę Widzewa.

48' Strzał głową Edila, niecelny. Widzew na boisku bez zmian w składzie.

46' Wracamy do gry! Zaczyna się druga połowa meczu. Zmiana w Concordii - w miejsce strzelca samobójczej bramki, Michała Lewandowskiego, pojawia się Mateusz Szmydt.

45 + 3' Koniec pierwszej połowy! 1:1, po samobójczym golu Lewandowskiego w pierwszej i wyrównaniu Edila w 45 minucie gry. Strzelają jak na razie gracze Concordii, a Widzewiacy na pewno żałują straconych okazji Krzywickiego... Mecz "zaczyna się od nowa".

45 + 3' Sędzia dolicza trzy minuty do pierwszej połowy. Faul na Kozłowskim.

45' Gola w zamieszaniu podbramkowym po centrze z rogu strzelił Edil.

45' Nieudana kontra Widzewa, róg i GOL DLA CONCORDII!!! 1:1 !!! :(

44' Pod koniec pierwszej połowy rzut wolny dla Concordii.

42' Krzywicki na spalonym po ładnej akcji kolegów z pomocy... Czy dziś napastnik Widzewa będzie w stanie się przełamać???

40' Świetna okazja Krzywickiego, który jednak uderza zbyt lekko!

38' Radwański zwija się z bólu na murawie, ale nie ma rzutu wolnego dla Widzewa.

37' Widzew dominuje na placu gry, wsparty dopingiem ok. 70 osobowej grupy kibiców.

34' Groźnie! Żółta karta dla Marcina Nowaka, przecinającego faulem akcję rywali. Rzut wolny blisko bramki Widzewa, ale na szczęście bez konsekwencji. Łodzianie wciąż prowadzą w Elblągu.

33' Obrońcy gospodarzy wybijają piłkę daleko przed własne pole karne

32' Kolejny rzut rożny dla Widzewa.

31' Róg po dobrej akcji Krzywickiego.

29' Dobrze w obronie Patryk Baran, w kontrze Kozłowski uruchamia Michalskiego, ale za mocno.

27' Po rzucie wolnym Humerski interweniuje "na raty", ale brazylijczyk w barwach Concordii, Edil, na pozycji spalonej.

23' Aktywnie grający Michalski faulowany w środku boiska.

21' Spokojnie Humerski po tym, jak w defensywie powrót Krzywickiego przecina groźną akcję rywali.

18' I znów fauluje Lewandowski, nie ogląda jednak drugiej żółtej kartki. To nie jest najlepszy mecz zawodnika miejscowych.

15' Trzeba dokładnie policzyć - według innych źródeł to dopiero siódma żółta kartka Radwańskiego... Uściślimy po meczu :)

15' Żółta karta dla Adama Radwańskiego, który wyeliminował się w ten sposób z kolejnego meczu (przeciwko Lechii Tomaszów Maz.).

14' Widzewiacy oddali inicjatywę, Concordia chce niwelować straty, ale goście spokojnie w obronie.

10' Pierwsza groźna akcja rywali, błąd Zielenieckiego, ale skuteczna asekuracja Rodaka.

8' Lewandowski z żółtą kartką za faul na Danielu Mące.

6' Widzew idzie za ciosem, akcja Radwańskiego, który strzela... minimalnie obok bramki!

1' Pierwsza akcja i od razu GOOOOOOL dla Widzewa!!!!!! :) Po dośrodkowaniu Michalskiego piłkę do własnej bramki pakuje Michał Lewandowski... Gol samobójczy.

g.12:04 - pierwszy gwizdek sędziego, kapitanem Widzewa dziś Marcin Nowak.

Obie drużyny już na murawie, mecz sędziuje pan Kamil Chmielewski z Warszawy.

Minuta do meczu, Widzew w składzie: Humerski - Kozłowski, Nowak, Zieleniecki, Baran - Michalski, Rodak, Kazimierowicz, Mąka - Radwański - Krzywicki.

Przed meczem: 4 minuty. Na stadion Concordii przyjeżdżają nieoficjalnie kibice Widzewa, którzy mają zakaz zorganizowanych wyjazdów, ale miejscowi nie robią im problemów z zakupem biletów. Widzew będzie miał doping swoich kibiców!

Przed meczem: 10 minut. Niespodzianka w składzie gospodarzy, na ławce rezerwowych mecz rozpoczyna ich najlepszy strzelec, Martin Strach. Defensywna taktyka Concordii? Widzewiacy w zestawieniu awizowanym przed spotkaniem.

W celu odświeżenia strony wciśnij F5

Skład:
Widzew: Humerski - Kozłowski, Nowak, Zieleniecki, Baran - Michalski, Rodak, Kazimierowicz, Mąka - Radwański - Krzywicki.
Rezerwowi: Reszka, Możdżonek, Tlaga, Budka, Ogawa, Kamiński, Okuniewicz.

Poznaliśmy już osiemnastoosobową kadrę łodzian na to spotkanie.

Znaleźli się w niej: Konrada Reszka, Maciej Humerski, Marcin Kozłowski, Marcin Nowak, Patryk Baran, Sebastian Zieleniecki, Kamil Tlaga, Przemysław Rodak, Maciej Kazimierowicz, Yudai Ogawa, Mateusz Michalski, Daniel Mąka, Krzysztof Możdżonek, Adam Radwański, Adrian Budka, Dawid Kamiński, Piotr Okuniewicz oraz Marcin Krzywicki.

Szkoleniowiec widzewiaków Przemysław Cecherz dokonał wiec kilku zmian.

Z powodu kontuzji nie mogą bowiem zagrać: Sebastian Olczak, Patryk Wolański i Paweł Broniszewski, zaś za żółte kartki pauzuje Bartłomiej Gromek.

****
Kluczem do postawy zespołu jest gra drugiej linii. Nie spisywała się ona najlepiej. Trener Cecherz szukał, a może nadal szuka optymalnego kadrowego rozwiązania

W meczu ze Świtem grali: Kazimierowicz, Olczak (81, Rodak) - Michalski, Radwański, Mąka (89, Budka), w spotkaniu z Motorem: Kazimierowicz - Mąka, Ogawa (58, Olczak), Radwański, Michalski (64, Budka), a w pojedynku z Peilkanem: Rodak (80, Olczak), Kazimierowicz - Michalski, Radwański, Mąka (63, Kamiński).

Wydaje się, że najwięcej satysfakcji dała trenerowi i kibicom postawa drugiej linii w ostatnim pojedynku. Zakładamy, że w takim zestawieniu zagra w Elblągu.

W ataku spotkanie powinien zacząć Marcin Krzywicki, a na lewej obronie wyeliminowanego przez kartki Bartłomieja Gromka zastąpi pewnie Patryk Baran. Kłopoty z zębem sprawiły, że w Elblągu zabraknie w drużynie Patryka Wolańskiego.

W bramce zastąpi go Maciej Humerski.

Interesująco zapowiada się pojedynek snajperów. Martin Strach strzelił dla Concordii 11 bramek. Łodzianie Daniel Mąka i Mateusz Michalski mają o jedno oczko mniej.

26-letni Martin broni barw Concordii czwarty sezon. Nigdy nie strzelił tylu bramek. Do tej pory miał na koncie sześć goli. Teraz jednak trafia raz za razem.