Widzew - Stal Mielec 0:2. Rozczarowująca porażka łodzian na stadionie przy al. Piłsudskiego

(bart, ww)
Zupełnie nie tak to miało wyglądać. Po remisie z Cracovią Kraków 1:1, występujący w ekstraklasie piłkarze Widzewa liczyli na to, iż ich ulubieńcy będą w stanie wygrać po raz drugi w tym roku. Niestety, ale podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia ulegli na własnym stadionie Stali Mielec 0:2 (0:1). Cóż z tego, że to gospodarze mieli tzw. optyczną przewagę, skoro nie potrafili tego udokumentować. Kilka kontrowersyjnych decyzji podjął arbiter, ale to nie przez niego łodzianie doznali porażki. Nie jest dobrze. Zwłaszcza, że mielczanie z poprzedniego zwycięstwa w lidze cieszyli się 4 listopada ubiegłego roku, a na wyjeździe 14 października. 16 października (niedziela, godz. 15) widzewiacy zmierzą się w Częstochowie z liderem Rakowem. Widzew-Stal 0:2.

WIDZEW ŁÓDŹ - STAL MIELEC RELACJA NA ŻYWO 8.04.2023

strona wymaga odświeżania

WIDZEW ŁÓDŹ0
STAL MIELEC2

KONIEC MECZU - Widzew przegrywa w Łodzi ze Stalą Mielec 0:2. Niestety, ale łodzianie rozczarowali. Tym bardziej, że goście wcale nie zaprezentowali się olśniewająco. Nadal mają więc na koncie zaledwie jedno zwycięstwo w tym roku.
90+5 min - Sanchez fauluje Wlazłę. Widzewiak ogląda żółtą kartkę.
90+3 min - Zmiana w Stali. Schodzi Getinger, wchodzi Leandro.
90 min - Sędzia przedłuża mecz o co najmniej pięć minut.
90 min - Niecelny strzał Hanouska.
90 min - Sędzia przedłuża mecz o co najmniej
87 min - Widzew desperacko próbuje. Ale bez efektu.
81 min - Z woleja strzela Getinger.
80 min - Wlazło fauluje Kuna.
79 min - Faul Wlazło na Hanousku.
76 min - Dzisiejsze spotkanie ogląda na stadionie przy al. Piłsudskiego 16342 kibiców.
74 min - Kolejne dwie zmiany w Widzewie. Schodzą Stępiński i Ciganiks, wchodzą Czorbadżijski i Hansen.
72 min - Tym razem potrójna zmiana w Stali. Schodzą Ciepiela, Żyra i Mak, wchodzą Sappinen, Vallejo i Hinokoo.
70 min - Strzela Kun, piłkę odbija Mrozek.
66 min - Potrójna zmiana w Widzewie. Letniowski za Shehu, Zjawiński za Sypka, Kun za Milosa.
63 min - Mak trafia w słupek, po tym, jak piłkę traci Hanousek.
61 min - Pawłowski w polu karnym. Indywidualna akcja, strzał, jednak gola dla Widzewa wciąż nie ma. Piłkę sprzed linii bramkowej wybija Wolski!
58 min - Kreuzriegler zatrzymuje Maka.
55 min - Wlazło podcina Shehu w polu karnym. Ale bez reakcji arbitra.
52 min - GGGOOOLLL!!!! Dla Stali!!! Po zamieszaniu w polu karnym Widzewa uderza Mak. Nieco zasłonięty Ravas przepuszcza piłkę do siatki. Wcześniej źle piłkę wybija Pawłowski. Widzew-Stal 0:2.
51 min - Wcześniej arbiter nie zauważył, że Matras uderzył Sancheza łokciem w twarz.
50 min - Kontra Stali. Strzela Domański.
48 min - Kolejny róg dla łodzian.
47 min - Sędzia uznał, że Shehu nie był faulowany tuż przed polem karnym przez Wlazłę. To był błąd arbitra. Shehu ogląda żółtą kartkę. Nie dziwimy się jego złości.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY MECZU - Zaczynamy drugą połowę meczu Widzewa ze Stalą. Czy gospodarze odrobią straty?
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy piłkarze Widzewa przegrywają w Łodzi ze Stala Mielec 0:1. Nie jest dobrze. Zapraszamy na relację po zmianie stron. Widzew-Stal 0:1.
45+3 min - Próbuje Sanchez, broni Mrozek.
45+3 min - Akcja Maka. Na szczeście nie zdecydował się na strzał z pola karnego.
45 min - Sędzia przedłuża pierwszą część meczu co najmniej o pięć minut.
43 min - Róg dla łodzian po akcji Shehu.
41 min - Faul Kreuzrieglera na Wolskim.
40 min - Mrozek łapie piłkę po centrze Sypka.
40 min - Irytująco długa przerwa w grze po faulu na Matrasie.
37 min - Faul Żyry na Shehu.
35 min - Z wolnego dośrodkowuje Pawłowski, jednak nic z tego nie wynika.
35 min - Żółta kartka dla Flisa za faul na Milosu.
34 min - Centruje Ciganiks, ale Sanchezowi nie udało się przeciąć lotu piłki.
29 min - Niecelne dośrodkowanie Kreuzrieglera.
23 min - Płaskie uderzenie Sancheza. Mrozek łapie piłkę.
22 min - Zmiana w Stali. Wolski zastępuje kontuzjowanego Hiszpańskiego.
21 min - Kolejny rożny dla gospodarzy.
16 min - Milos fauluje Getingera.
15 min - Zamieszanie w polu karnym Stali. Po wybiciu piłki przez golkipera momentalnie strzela Pawłowski, ale trafia w słupek.
13 min- Ładna akcja Widzewa. Kreuzriegler podaje do Ciganiksa, a ten zagrywa w pole karne. Tam groźnie uderza Sypek. Ale w efekcie tylko róg.
10 min - GGGOOOLLL!!! Dla Stali! Po centrze Maka z prawej strony, z lewej strony niepilnowany Flis dośrodkowuje w pole karn e. Tam Ciepiela uprzedza Hanouska i trafia w samo okienko bramki Ravasa. Widzew-Stal 0:1.
8 min - Faul Hanouska.
7 min - Sędzia uznał, że Pawłowski fauluje Kasperkiewicza.
6 min - Ciganiks nie zdążył do podania Hanouska.
4 min - Faul Kreuzrieglera na Maku.
2 min - Dośrodkowanie Milosa w pole karne.
1 min - Faul Kasperkiewicza na Sypku.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Widzew-Stal. Zapraszamy na relację.

Godz. 14:57 - Oba zespoły już na murawie. Widzew na czerwono, Stal na czarno.

Godz. 14:53 - Bilans spotkań między Widzewem i Stalą jest korzystny dla łodzian. W sumie w 37 oficjalnych meczach wygrali oni bowiem szesnastokrotnie, szesnaście razy zremisowali i doznali pięciu porażek (bilans bramkowy: 51-36).

Godz. 14:48 - W Widzewie nikt dzisiaj nie pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Na zbyt ostrą grę muszą natomiast uważać Kun, Letniowski i Szota. No i sam trener Niedźwiedź, dla którego ewentualne upomnienie od arbitra będzie skutkować przymusową pauzą w kolejnym spotkaniu. Zagrożeni są także Terpiłowski i Żyro, ale ich dziś zabraknie.

Godz. 14:45 - W rundzie jesiennej Widzew pokonał Stal w Mielcu 3:0 po trafieniach Hiszpana Jordiego Sancheza, Dominika Kuna oraz Jakuba Sypka. Ci, którzy oglądali ten mecz doskonale pamiętają, że jego rezultat mógł być znacznie mniej korzystny dla gości. Akurat tego dnia byli oni jednak bezlitośnie skuteczni

Godz. 14:40 - Trener łodzian Janusz Niedźwiedź dokonał aż czterech zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do poprzedniego meczu z Cracovią. Od początku zagrają bowiem: Patryk Stępiński, Mato Milos, Andrejs Ciganiks i Jakub Sypek. W wyjściowej jedenastce zabraknie zaś: Filipa Zawadzkiego, Mateusza Żyro, Filipa Zawadzkiego oraz Dominika Kuna.

Godz. 13:45 - Przedstawiamy składy obu drużyn na mecz WIDZEW - STAL...
Widzew: Ravas – Stępiński, Szota, Kreuzriegler – Milos, Hanousek, Shehu, Ciganiks – Sypek, Pawłowski – Sanchez
Rezerwowi: Wrąbel – Czorbadżijski, Dawid, Kun, Letniowski, Zawadzki, Normann Hansen, Kempski, Zjawiński

Stal: Mrozek – Kasperkiewicz, Matras, Flis – Hiszpański, Żyra, Wlazło, Getinger – Ciepiela, Domański – Mak
Rezerwowi: Kochalski – Vallejo, Leandro, Guca, Hinokio, Wolski, Sappinen, Lebedyński

Godz. 13:30 - Dziś mecz Widzew Łódź - Stal Mielec. Zapraszamy na RELACJĘ NA ŻYWO. Początek spotkania o godz. 15. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...