Widzew Łódź - Skra Częstochowa 4:0. Łodzianie nie mieli litości dla beniaminka

(hof, ww)
W spotkaniu 10. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi Widzew pokonał Skrę Częstochowa 4:0. Ten wynik sprawiał, że łodzianie przynajmniej do poniedziałku (tego dnia gra Korona) są liderem rozgrywek. Łodzianie nie rozegrali wielkiego spotkania, ale co najważniej wykazali się wielką skutecznością i donieśli efektowny sukces. To szósta wygrana drużyny trenera Janusz Niedźwiedzia na stadionie przy al. Piłsudskiego. Słowa uznania za bezbłędną skuteczność na własnym obiekcie w tym sezonie.

WIDZEW ŁÓDŹ SKRA CZĘSTOCHOWA NA ŻYWO

strona wymaga odświeżania

WIDZEW ŁÓDŹ4
SKRA CZĘSTOCHOWA0

90+2' Koniec spotkania. Widzew wygrywa wysoko 4:0
90' Faulowany Nowak
89' Sędzia doliczył dwie minuty
88' Strzał zawodnik Skry łapie Wrąbel

87' Widzew gra już bardzo spokojnie
85' Żółta kartka dla Szymańskiego

83' Goście chyba już nie wierzą, że coś się zmieni w tym spotkaniu
81' Kolejna zmian w drużynie gości, Baranowicz za Stromeckiego.
80' Rzut rożny dla Skry
77' GOl, GOL, GOL Karasek strzela kolejnego gola dla łodzian
76' mecz ogląda 16 571 kibiców
73' Wrąbel ratuje Widzew przed utratą gola

72' Zmiana w Skrze, Łukoszek za Winiarczyka
72' Skra jeszcze próbuje, walczy, ale...

70' Trzy zmiany w Widzewie, wchodzą Mucha, Karasek i Nunes, schodzą Hanousek, Gołębiowski i Kun
69' Kibice Widzewa bawią się doskonale
66' Widzew zdobywa kolejnego gola. Zieliński wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem i zdobywa trzeciego gola dla łodzian. Asysta Michalskiego
65' Mogło być 3:0. Strzelali Michalski i po chwili Guzdek
64' GOL, GOl, GOL, Widzew prowadzi 2:0. Bramkę zdobywa Guzek. Ładna indywidualna akcja łódzkiego piłkarza
60' Roszady także w Skrze. Wszedł Mas i Kwietniewski, zeszli Wojtyra i Niedbałą.
59' Guzdek wszedł za Montiniego, a Danielakzai Michalskiego.
59' Błąd Nowaka i szczęśliwi tylko rożny dla gości

57' Będą zmiany w Widzewie
56' Widzew gra zbyt statycznie
54' Letniowski podał... do bramkarza Skry. Powinno być 2:0

53' Niecelny strzał Napory
52' Skra próbuje odrobić straty
50' Rożny dla Widzewa, główka Nowaka, ale obok bramki
49' Kontra Skry, ale bez efektu
47' Obydwa zespoły bez zmian
46' Rozpoczęła się druga część spotkania
Widzew częściej był przy piłce, ale miał problemy z wypracowaniem sytuacji bramkowych. Dobrze, że Krzyżak próbował zabawić się w bramkarza, toteż ułatwił zadanie łodzianom. Gospodarze nie zachwycają, ale najważniejsze, że prowadzą.
45' Koniec pierwszej części gry
44' Faulowany Tanżyna
42' GOL, GOL, GOL Juliusz Letniowski wykorzystuje jedenastkę
40' Karmny dla Widzewa, ręką zagrał Krzyżak
39' Kibice Widzewa motywują swoich piłkarzy.
37 ' Wojtyra urany żółtą kartką za faul na Letniowskim.
37' Faul na Kunie
35' Skra umiejętnie wybija gospodarzy z rytmu
33' Ciężko idzie Widzewowi zdobywanie pola
31' Niecelna główka Nowaka
30' Rożny dla Widzewa
28'[ /b] Faulowany zawodnik Skry
[b]27'
Tempo meczu nie zachwyca

25' Hanouskek w boczną siatkę
23' Strzał Kuna ląduje w rękach bramkarza gości
21' Rut rożny dla Widzewa
19' Rożny dla Widzewa, jednak bez zagrożenia
17' Anemiczny i niecelny strzał Kuna
16' Widzew ma problem z wypracowaniem klarownej sytuacji
14' Faulowany Nocoń, wolny dla gości
13' Już widać, że nie będzie to łatwa przeprawa dla łódzkiej drużyny
11' Napora groźnie strzelał z dystansu, ale niecelnie
11' Rzut rożny dla częstochowian
10' Widzew zaczyna akcję od autu
9' Faulowany piłkarz gości
7' Czekamy na pierwszy celny strzał w tym spotkaniu
5' Widzew stara się atakować, ale Skra umiejętnie się broni
3' Widać jednak, że goście nie zmierzają się tylko bronić
2' Widzew zaczął bardzo dynamicznie
1' Rozpoczęło się spotkanie. Widzew gra w czerwonych strojach.
Godz. 17.56 Będzie to bardzo ciężki mecz. Każdy wie, że Widzew gra bardzo ofensywnie. Będziemy musieli się wyjątkowo skupić w obronie, szukać szans po stałych fragmentach i kontratakach - mówi Adam Mesjasz.

Godz. 17.50 Wygrane w Głogowie z Chrobrym oraz Gdyni z Arką pokazują, że Skra jest na fali.

Godz. 17.45 Piłkarze Widzewa walczą dziś o szóste zwycięstwo na własnym stadionie w sezonie 2021/2022.

Godz. 17.36 Trener Niedźwiedź zaplanował na sobotę sparingowe starcie z występującym w trzeciej lidze Ursusem Warszawa (zajmuje aktualnie czternaste miejsce w tabeli). Trener ma tym meczu postawić na tych zawodników, którzy ostatnio grali w mniejszym wymiarze czasowym.

Godz. 17.32 Pewnie dzisiejszy mecz jest szczególny dla Radosława Gołębiowskiego. W czerwcu został widzewiakiem, ale wcześniej 19-letni pomocnik był piłkarzem Skry Częstochowa. W poprzednim sezonie II ligi zagrał w 31 spotkaniach, w których strzelił dwie bramki.

Godz. 17:05 - Skład WIDZEWA: Wrąbel, Zieliński, Nowak, Stępinski, Tanżyna, Gołębiowski, Letniowski, Hanousek, Danielak, Kun, Montini
Rezerwowi: Reszka – Dejewski, Nunes, Mucha, Tetteh, Karasek, Michalski, Guzdek, Tomczyk

Skra: Kos – Brusiło, Mesjasz, Krzyżak – Napora, Szymański, Stromecki, Winiarczyk – Niedbała, Nocoń – K. Wojtyra
Rezerwowi: Neugebauer – Arak, Mas, D. Wojtyra, Kwietniewski, Lukoszek, Baranowicz, Bronisławski, Holik

Godz. 17 - Sędziował będzie Dominik Kos z Gdańska. To ten sam arbiter, który prowadził mecz łodzian w Tychach.

Godz. 16:50 - Dziś podopieczni Janusza Niedźwiedzia zmierzą się przed własną publicznością ze Skrą Częstochowa. Mecz z beniaminkiem przy al. Piłsudskiego trzeba wygrać. Poniżej aktualna tabela I ligi.