(tj, ww)
Widzew pewnie wygrywa dziś z Olimpią w meczu inaugurującym rozgrywki II ligi na stadionie przy al. Piłsudskiego. Mecz oglądało na żywo 17 tys. 430 kibiców.

Widzew Olimpia Elbląg relacja na żywo

odśwież (wciśnij F5)

WIDZEW ŁÓDŹ1
OLIMPIA ELBLĄG0

Koniec meczu. Widzew pewnie wygrywa z Olimpią 1:0.
93' Na boisku zameldował się Ameyaw.
92' Dwa rzuty rożne dla Olimpii - na szczęście bez konsekwencji.
90' Dobre wejście Mąki w pole karne, ale strzał niecelny.
89' Wynik bez zmian. Widzew wysoko kryje nie pozwala na rozwinięcie akcji gościom.
86' Widzew wydaje się, że kontroluje grę, ale jedna bramka przewagi to niewiele i Widzew musi też być czujny w obronie.
84' Rożny dla Widzewa.
81' Świetna kontra Widzewa bo doskonałym przechwycie Maki, ale Zuziak fatalnie przed polem karnym
76' Niebezpiecznie pod bramką Widzewa, ale na szczęście piłka w rękach bramkarza.
17 tys. 400 kibiców na meczu na stadionie przy al. Piłsudskiego
74' Trochę chaosu teraz w środkowej strefie boiska
Marek Zuziak za Kacpra Falona
71' Wynik bez zmian. Widzew prowadzi 1:0
Miller za Świderskiego
69' Wolny dla Olimpii - daleko od bramki Widzewa.
66' Dobra akcja Mąka - Demjan, ale piłka od bramki.
62' Mąka za Michalskiego - zmiana w Widzewie
60' Trochę chaosu w środku boiska.
58' Trzy rożne z rzędu dla Widzewa.
55' Falon świetnie przyjął i huknął z 19 metrów, ale nad poprzeczką
52' Niezła akcja Demjana, dobra wrzutka i Świderski strzela, ale bramkarz na posterunku.
50' Olimpia specjalnie nie atakuje, Widzew kontroluje grę.
48' Faul Falona, ale bez konsekwencji
46' Gramy w II połowie!

45' Koniec pierwszej części meczu. Widzew prowadzi 1:0
44' Dobra akcja Widzewa, ale zabrakło wykończenia.
42' Teraz Falon próbował podcinką zaskoczyć Pilarza, ale niewiele się pomylił.
40' Demijan sprytnie z 17 metrów, ale nad bramką.
38' Stuprocentowa szansa Widzewa, ale ani Świderski ani Michalski nie potrafili strzelić do bramki. Szkoda tej szansy.
34' Olimpia próbuje, ale Widzew gra mądrze.
32' Falon z 30 metrów próbował zaskoczyć Pilarza.
30' Sporo teraz walki w środkowej strefie boiska.
Widzew lepiej w tej części meczu.
28' Kamiński z wolnego z ok. 25 metrów - źle uderzył, piłka wysoko nad poprzeczką.
Damian Paszliński strzela pierwszą bramkę dla Widzewa
GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLl dla WIDZEWA
24' Widzew w ataku, teraz rzut wolny.
23' Znów niebezpiecznie pod bramką Widzewa, łodzianie nie potrafią narzucić swojego stylu gry.
21' Olimpia groźnie zaatakowała, ale na szczęście obrońcy wybili piłkę z pola karnego.
18' Widzew lewym skrzydłem, ale fatalne dośrodkowanie
16' Bez bramek, bez akcji bramkowych, na razie mecz nie zachwyca.
13' Teraz było niebezpiecznie, ale Kamiński świetnie w obronie.
11' Aut dla Olimpii - goście ostrożnie, ale konsekwentnie próbują akcji zaczepnych.
8' Świderski na pozycji spalonej. Widzew na razie bez bramkowej akcji.
7' Sporo gry w środku boiska - tempo meczu na razie nie jest zbyt szybkie.
5' Groźna akcja Olimpii - kontra i strzał z ok. 13 metrów, ale obok słupka
4' Widzew w ataku pozycyjnym.
2' Rożny dla Widzewa - dobra wrzutka - ale piłka opuszcza boisko.
1' GRAMY! Widzew na czerwono, goście żółte koszulki!

19.07 Minuta ciszy dla legendy Widzewa - Wojtka Waldy
18.50 Stadion Widzewa powoli wypełnia się kibicami

Składy na dzisiejszy mecz:
WIDZEW
P. Wolański - S. Kamiński, D. Paszliński, S. Zieleniecki, M. Pigiel, M. Michalski, K. Gutowski, M. Kazimierowicz, K. Falon, R. Demjan, D. Świderski

Olimpia
K. Pilarz - K. Wenger, T. Lewandowski, K. Korkliniewski, M. Kiełtyka, T. Seldewski, J. Bojas, M. Ressel, M. Bogdanowicz, O. Rynkowski, A. Kołosow

Dzisiaj kibice liczą na pierwsze zwycięstwo w meczu inaugurującym zmagania w II lidze. Łodzianie podejmą Olimpię Elbląg, która do słabeuszy nie należy. Zatem w tym spotkaniu piłkarzy Widzewa będzie czekać trudna przeprawa.

Na trybunach widzewskiego stadionu zasiądzie komplet widzów. Jak wiadomo znakomici kibice z al. Piłsudskiego znów pobili rekord sprzedaży karnetów, zakupili ich 16 311. Zatem presja przed zawodnikami będzie spora, znając publiczność i znakomity doping kibiców Widzewa liczyć się będzie dzisiaj tylko zwycięstwo.

Początek meczu o godzinie 19.10. Zapraszamy na relację na żywo.

Materiał oryginalny: Widzew Łódź - Olimpia Elbląg. Pewne, choć skromne zwycięstwo piłkarzy Widzewa w pierwszym meczu w II lidze - Dziennik Łódzki