Widzew Łódź. Łodzianie wygrali z pierwszoligowym Chrobrym Głogów.

Piłkarze drugoligowego Widzewa wygrali Opalenicy 3:2 z pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Na pewno najważniejszym wydarzeniem spotkania były skutecznie wykonane przez widzewiaków (po serii spektakularnych pudeł) rzuty karny. Dwukrotnie jedenastkę dobrze wykonał Daniel Mąka, a raz Adam Radwański.

To nie było porywające spotkanie piłkarskie, choć goli w nim nie brakowało. Widać było, że obydwie drużyny ciężko pracowały na swoich zgrupowaniach, stąd prowadzenie gry nie wychłodziło im najlepiej. Piłkarze walczyli, starali się bardzo, lecz piękna gry nie było widać.

W pierwszej części pojedynku łodzianie mieli dwie dobre okazje i po dwóch nieprzepisowych interwencjach zawodników Chrobrego, sędzia dyktował rzuty karne dla Widzewa. Ich skutecznym egzekutorem był Daniel Mąka.

Tuż po przerwie Widzew był blisko zdobycia trzeciego gola, ale piłka po odbiciu się od nogi obrońcy rywala trafił w słupek bramki Chrobrego. Jednak w 52 minucie nie popisał się cała łódzka defensywa. Jej gapiostwo wykorzystał, dobrze znany łódzkim kibicom, Marek Wasiluk, które strzałem głową z zdobył gola. Po 150 sekundach był remis. Tym razem piłkarz Chrobrego wykorzystał prosty błąd Sebastiana Zielenieckiego.

Widzew skutecznie odpowiedział po kilku minutach. Szarżującego Banaszaka faulował Makuchowski i sędzia podyktował trzeci rzut karny dla łodzian, a na gola zamienił go Adam Radwański.

W 75 minucie wrócił do gry Stefaniak, który zastąpił Pięczka. Po chwili widzewiak zdarzył się z Diduszką. Stefaniak padł na murawę i bardzo długo się nie podnosił, a pomocy udzielali mu klubowi medycy. Z konieczności Pięczek wrócił na plac gry.

Z trybun oglądali spotkanie nowa prezes Widzewa Martyna Pajączek i były prezes Przemysław Klementowski.

Był to trzeci letni sparing łodzian, a jednocześnie ostatni odbywający się w ramach zgrupowania w Opalenicy.

W poprzednich meczach kontrolnych Widzew przegrał z Lechem Poznań 0:3 i zremisował 1:1 z Zagłębiem Lubin.

Z powodu kontuzji nie zagrał Łukasz Zejdler i Marcel Gąsior. W czwartek zgrupowanie opuścił Mikołaj Gibas, który z urazem przedwcześnie zakończył grę w meczu z Zagłębiem. W piątek do Opalenicy wrócił za to Michael Ameyaw, który w ostatnich dniach przechodził w Łodzi badania. Testy w Widzewie zakończyli już Ryoya Ito, Guilherme i Rafał Brusiło.

Warto dodać, że był ro pierwszy mecz Chrobrego Głogów pod wodzą nowego trenera - Ivana Djurdjevicia.

Widzew Łódź - Chrobry Głogów 3:2 (2:0)

1:0 - Mąka (26, karny)
2:0 - Mąka (42, karny)
2:1 - Wasiluk (52)
2:2 - testowany (54)
3:2 - Radwański (62, karny)

Widzew:Patryk Wolański (64, Jakub Mikołajczak) - Łukasz Turzyniecki, Sebastian Zieleniecki, Daniel Tanżyna (64, Jakub Jasiński), Marcel Pięczek (75, Marcel Stefaniak; 78, Marcel Pięczek) - Daniel Mąka (46, Christopher Mandiangu), Mikołaj Juchacz, Adam Radwański (64, Kamil Piskorski), Marcel Stefaniak (46, Konrad Gutowski) - Rafał Wolsztyński, Przemysław Kita (46, Przemysław Banaszak).

Chrobry Głogów: Mateusz Abramowicz (46, Adam Makuchowski) - Michał Ilków-Gołąb (46, Przemysław Stolc), zawodnik testowany (46, Michał Michalec), Łukasz Góra (46, Marek Wasiluk), Jarosław Ratajczak (46, Dominik Piła) - zawodnik testowany (46, Mateusz Kulchawy), Robert Mandrysz (46, Szymon Drewniak), Michał Pawlik (75, Jarosław Ratajczak), zawodnik testowany (75, zawodnik testowany), Adam Antochów (46, Maciej Diduszko) - Mikołaj Lebedyński (46, Damian Kowalczyk).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani