WIDZEW ŁÓDŹ - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 1:1. Łodzianie nie wykorzystali ogromnej szansy.

(bart, ww)
W spotkaniu dziewiętnastej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Widzew zremisował na stadionie przy al. Piłsudskiego z Jagiellonią Białystok 1:1. To drugi kolejny remis podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia (poprzednio podzielili się punktami z Pogonią Szczecin, było bowiem 3:3). Wtedy widzewiacy zdobyli gola tuż przed końcem, tym razem stracili bramkę w podobnych okolicznościach. Biorąc pod uwagę fakt, że karnego nie wykorzystał Letniowski i łodzianie generalnie wypracowali sobie więcej klarownych okazji, to taki rezultat musi powodować spory niedosyt u kibiców. Gdyby Widzew odniósł dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie, jego sytuacja w tabeli byłaby już wręcz komfortowa. 10 lutego (piątek, 20.30) widzewiacy zmierzą się nad Bałtykiem z Lechią Gdańsk.

WIDZEW JAGIELLONIA MECZ NA ŻYWO, TRANSMISJA

strona wymaga odświeżania

WIDZEW ŁÓDŹ1
JAGIELLONIA1

KONIEC MECZU - Widzew zremisował z Jagiellonią 1:1. Tym razem pozostaje spory niedosyt. Widzew-Jagiellonia 1:1.
90+5 min - Próbował jeszcze Pawłowski.
90+4 min - Po centrze Hansena jest róg dla Widzewa.
90+3 min - Strzał Terpiłowskiego nie zaskakuje Alomerovicia.
90 min - Sędzia przedłuża mecz co najmniej o cztery minuty.
90 min - GGGOOOLLL!!! Dla Jagiellonii! Po centrze Nene w pole karne Bida chciał podać do środka pola karnego, ale piłka odbiła się biegnącego Kreuzrieglera i wpada do siatki. Ravas jest bezradny. Widzew-Jagiellonia 1:1.
87 min - Ładne uderzenie Pawłowskiego, ale Alomerović broni.
86 min - Podwójna zmiana w Jagiellonii. Schodzą Prikryl i Bortniczuk, wchodzą Olszewski i Lewicki.
86 min - Główkuje Romanczuk.
83 min - Niewykorzystany kontratak widzewiaków (w trójkącie Pawłowski-Terpiłowski-Hansen). Szkoda, bo to mogło już podłamać gości.
78 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa!!! W pole karne wpada zmiennik Kun i posyła piłkę do siarki obok bezradnego golkipera. Asystował Terpiłowski. To trzeci gol Kuna w tym sezonie. Kapitalną akcję rozpoczął Pawłowski. Widzew-Jagiellonia 1:0.
76 min - Dwie zmiany w Widzewie. Schodzą Nunes i Letniowski, wchodzą Hansen i Cyganiks.
73 min - Mecz ogląda na stadionie 17081 kibiców.
71 min - Alomerovicia próbuje zaskoczyć Pawłowski.
69 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Za Żyrę pojawia się Kreuzriegler, zaś za Zjawińskiego Kun.
67 min - Ravas łapie piłkę po strzale Wdowika.
65 min - Alomerović łapie piłkę po dośrodkowaniu Stępińskiego.
64 min - Zjawiński mądrze wymusił faul
62 min - Zablokowane uderzenie Bidy.
62 min - Zmiana w Jagiellonii. Bida zastępuje Camarę.
61 min - Sędzia uznał, że Żyro faulował.
59 min - Niecelny strzał Terpiłowskiego.
54 min - Żółta kartka dla Kupisza za faul na Hanousku.
52 min - Ravas ostatecznie łapie piłkę po uderzeniu Bortniczuka.
51 min - Hanousek fauluje Romanczuka.
46 min - Zmiana w Jagiellonii. Za Pospisila wchodzi Nene.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu Widzewa z Jagiellonią. Jest remis 0:0.
KONIEC I POŁOWY - Do przerwy Widzew remisuje w Łodzi z Jagiellonią 0:0. To całkiem niezły mecz, biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne. Zapraszamy na relację po przerwie. Widzew-Jagiellonia 0:0.
45+3 min - Niecelna główka Bortniczuka.
45+2 min - Uderzenie Pawłowskiego. Znów minimalnie niecelne.
45 min - Decyzją arbitra pierwsza połowa meczu zostaje przedłużona co najmniej o trzy minuty.
44 min - Żółta kartka dla Puerto.
43 min - Świetna akcja Pawłowskiego. Kończy ją technicznym strzałem w tzw. długi róg, ale piłka minimalnie mija słupek.
40 min - Trudno nie przypomnieć sobie niewykorzystanego karnego Letniowskiego jeszcze w I lidze w Legnicy.
38 min - Nie ma gola! Strzał z jedenastu metrów Letniowskiego jest silny, ale piłka trafia w poprzeczkę i odbija się od ziemi.
36 min - Karny dla Widzewa. Alomerović trafił w nogę mijającego go Pawłowskiego. Wcześniej przytomnie podawał Żyro.
35 min - Żółta kartka dla Romanczuka za faul na Zjawińskim.
33 min - Płaski strzał z dystansu Terpiłowskiego.
32 min - Zmiana w Jagiellonii. Kontuzjowanego Guala zastępuje Wdowik.
30 min - Centra z prawej strony Terpiłowskiego.
27 min - Pawłowski źle przyjął piłkę w polu karnym. Gdyby ją opanował, znalazłby się w idealnej sytuacji.
26 min - Dośrodkowanie z lewej strony Nunesa.
22 min - Ładna główka Zjawińskiego. Piłka trafia w słupek. Precyzyjnie dośrodkował Stępiński.
21 min - Terpiłowski wpada w pole karne i strzałem z ostrego kąta próbował zaskoczyć Alomerovicia. W efekcie róg.
18 min - Kolejny raz uderza Gual.
16 min - Ravas nie daje się zaskoczyć Gualowi, broniąc jego płaski strzał.
13 min - Hanousek nie sięgnął piłki głową w polu karnym. Z wolnego centrował Letniowski.
12 min - Faul na Pawłowskim.
10 min - Faulowany Zjawiński.
9 min - Kolejny róg dla Widzewa.
8 min - Zamieszanie w polu karnym gości.
6 min - Groźne uderzenie Milosa, ale piłka odbija się od Puerto i wychodzi poza boisko. Znów róg.
5 min - Następny róg dla łodzian.
4 min - Pierwszy róg w meczu. Dla Widzewa.
3 min - Niecelne uderzenie Romanczuka.
2 min - Dobra okazja gości. Ale Ravas wygrywa pojedynek z Priklylem.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Widzew-Jagiellonia. Zapraszamy na relację.
Godz. 20:58 - Oba zespoły już na murawie. Widzew na czerwono, Jagiellonia na biało.

Godz. 20:54 - Nagrodą Piłkarza Meczu z Pogonią Szczecin uhonorowany został Bartłomiej Pawłowski.

Godz. 20:53 - Swoje ostatnie zwycięstwo Jagiellonia odniosła 2 października ubiegłego roku (4:1 z Koroną Kielce). Jest jedynym zespołem w krajowej elicie bez wygranej na obcych boiskach. W dziewięciu meczach na wyjazdach doznała sześciu porażek i trzykrotnie podzieliła się punktami.

Godz. 20:49 - W Łodzi Widzew przegrał poprzednio z ,,Jagą" w lidze osiemnaście lat temu (1:2 w 2005 roku). Fani gospodarzy liczą, że ta passa zostanie przedłużona.

Godz. 20:44 - Dzisiejsze starcie będzie już 32. oficjalnym meczem między Widzewem a Jagiellonią (czternaście wygranych łodzian, dziewięć zwycięstw rywali i osiem remisów, bilans bramkowy 49:35 dla widzewiaków). W rundzie jesiennej Widzew zwyciężył na Podlasiu 2:0 po trafieniach Bartłomieja Pawłowskiego i Sancheza.

Godz. 20:42 - Zwraca uwagę brak w Widzewie Jordiego Sancheza. Hiszpan jest kontuzjowany.

Godz. 20:06 - Przez kilka godzin trwały intensywne prace przy odśnieżaniu płyty boiska... ZDJĘCIA i SKŁADY drużyn poniżej

Godz. 20:05 - Składy na mecz Widzew - Jagiellonia...
Widzew: Ravas – Stępiński, Szota, Żyro – Milos, Hanousek, Letniowski, Nunes – Terpiłowski, Pawłowski – Zjawiński
Rezerwowi: Wrąbel – Czorbadżijski, Żyro, Ciganiks, Shehu, Kun, Zawadzki, Sypek, Kempski

Jagiellonia: Alomerović – Prikryl, Puerto, Skrzypczak Nastić – Romanczuk, Camara – Kupisz, Prikryl, Bortniczuk – Gual

KLIKNIJ - Kibice Jagielloni przyjechali do Łodzi na mecz ZDJĘCIA

Godz. 19:45 - Z powodu trudnych warunków atmosferycznych i złego stanu murawy odwołany został pojedynek w Płocku, gdzie Wisła miała podejmować od godz. 18:00 Wartę Poznań.

MECZ WIDZEW - JAGIELLONIA NA ŻYWO

Godz. 19:20 - Blisko 900 kibiców drużyny gości wysiadło na stacji na Niciarnianej w Łodzi. Pod eskortą policji udali się na stadion Widzew.

Godz. 19:10 - Jak podał Marcin Tarociński, mecz Widzew Jagiellonia odbędzie się o godz. 21.

Godz. 19:02 - Dzisiaj o godzinie 20.30 piłkarze Widzewa powinni rozpocząć w Łodzi mecz z Jagiellonią Białystok. Długo nie było jednak wiadomo, czy to spotkanie się dziś odbędzie. Możliwe, że mecz rozpocznie się z lekkim poślizgiem. Cały czas monitorujemy sytuację. Poniżej aktualna tabela EKSTRAKLASY...