Widzew Łódź - Górnik Polkowice. Były emocje, sześć bramek na stadionie przy al. Piłsudskiego

Tomasz Jabłoński
W spotkaniu szóstej kolejki piłkarskiej pierwszej ligi Widzew Łódź pokonał 4:2 Górnika Polkowice. Na stadionie przy al. Piłsudskiego obejrzeliśmy ciekawe, dynamiczne widowisko. Nie wszystko jeszcze w drużynie Widzewa wychodziło i grało, jak potrzeba, ale to zwycięstwo było zasłużone i solidnie wypracowane. Warto odnotować, że łodzianie wygrali piąte spotkania w tym sezonie, a czwarte przed własną publicznością. Na chwilę obecną Widzew jest wiceliderem tabeli. Warto odnotować ładne gole widzewiaków, a na listę strzelców wpisali się: Juliusz Letniowski, Bartosz Guzdek, Daniel Tanżyna i Patryk Mucha.

Widzew Łódź Górnik Polkowice na żywo

Wynik meczu Widzew Górnik 4:2
Koniec spotkania
90+3' Jeszcze minuta gry
90+2' Widzew kontroluje wydarzenia na boisku
90' Sędzia doliczył cztery minuty
88' Znów gramy
87' Stracił przytomność jeden z polkowiczan. Na szczęście zawodnik się podnosi, oklaski od kibiców Widzewa
86' Zmiana dru0ynie gości. Mazurowski za Sobkowa.
85' Kontra Polkowic, ale zakończona słabym strzałem
83' Głową strzelał Tomczyk. ale zabrakło precyzji
83' Zmiany też w Górniku, Sypek za Szmyta, Żołądź za Wacławczyka.
82' Kolejne zmiany w Widzewie, Tomczyk za Guzdka, Villanueva za Michalskiego.
81' GOL dla Widzewa, Bramkę zdobywa Mucha, ładny strzał z dystansu
80' Widzew zaczyna kolejną akcję
78' Guzdek wpakował piłkę do siatki Górnika. Uczynił to jednak ręką, za co ujrzał żółtą kartkę
77' Górni próbuje jeszcze odwrócić losy spotkania
75' Rożny dla Widzewa
74' Widzew spokojnie buduje ofensywne akcje
72' Spiker poinformował Na meczu jest 15 743 kibiców, to najwięcej fanów w tym sezonie.
71'Zmiana w Widzewie, Mucha za Letniowskiego.

70' Widzewiacy sygnalizowali rękę rywala we własnym polu karny. Sędzia był innego zdania
68' Niegroźny strzał z dystansu zawodnika gości
67' Dobra okazja Guzdka, ale źle opanował pikę i obrońca wybił ją na rożny
65' Dwie zmiany w Widzewie. Kun za Danielaka, Gołębiowski za Nunesa.
63' Goście próbują doprowadzić do wyrównania
60' Zmiany w Górniku, Ratajczak za Opałacza, Bancewicz za Purzyckiego.
60' Przed piłkarzami jeszcze dużo grania
59' Gol dla gości. Piątkowski wykorzystuje jedenastkę, Widzew - Górnik 3:2
59' Karny dla gości, Ręką zagrywał Stępiński
57' GOL dla Widzewa. Kapitalne uderzenie Tanżyny i bramkarz Górnika bezradny. Piłka wylądowała w okienku. Duża sprawa w wykonaniu obrońcy.
55' Widzew zaczyna szanować piłkę i nie spieszy się
53' Dobre piąstkowanie Wrąbla
52' Biernat ukarany żółtą kartką
51' Na boisku leży Fabio Nunes, potrzeby lekarz
50' Faul dla Górnika
48' Kolejna okazja Widzewa, ale tym razem piłka nie wpadła do siatki
46' GOL, GOL, GOL Stępińskie dograł do środka, a Guzdek strzałem w krótki róg dał Widzewowi prowadzenie
46' Rozpoczęła się druga część spotkania
Koniec pierwszej części spotkania. Choć Widzew gra na własnym stadionie, to nie on jest stroną dominującą, Górnik poczyna sobie w Łodzi bardzo przyzwoicie. Widzew gra zbyt schematycznie i jeśli czegoś nie zmieni, to trudno mu dziś będzie wywalczyć trzy punkty. Wracam do Państwa po przerwie
45' Sędzia doliczył minutę
45' Kolejna akcja Górnika, jednak piłka w rękach Wrąbla.
43' Niecelny strzał Szmyta

43' Kibice Widzewa zachęcają piłkarzy do walki
41' Akcja po drugiej stronie boiska. Tym razem rożny dla Górnika
39' Korner dla Widzewa
37' Znów groźnie pod bramką Widzewa, rożny dla gości
35' Tempo spotkania nieco spadło
33' Rzut rożny dla gospodarzy
31' Nieudana akcja Fabio Nunesa
30' Teraz dużo walki w środku polka
28' Akcja Guzdka, ale nie była zakończona strzałem
27' Okazuje się, że do tej pory Górnik był częściej w posiadaniu piłki
25' Beniaminek nie zamierza się wyłącznie bronić. Raz po raz stara się groźnie atakować
23' Najpierw Tanżyna, a po chwili Wrąbel ratuje Widzew przed utratą gola
22' Zamieszanie na przedpolu łodzian, ale bez konsekwencji
20' Rzut rożny dla Widzewa
18' GOL, GOL, GOL. Kapitalna bramka Letniowskiego z dystansu. Piękny strzał z woleja z 23 metrów.
16' Gol dla Górnika. Piątkowski ograł dwóch widzewiaków w polu karnym i ładnym strzałem pokonuje Wrąbla. Defensywa nie popisała się w tej sytuacji.
15' Groźnie było pod bramką Górnika, ale wynik bez zmian
13' Ciekawy otwarty mecz, zawodnicy obydwu zespołów myślą o ofensywie
11' Rożny dla Widzewa
9' Michalski padł w polu karny Górnika. Widzewiak liczył na jedenastkę, ale sędzia był innego zdania.
8' Hanousek przerwa kontrę Górnika
7' Widzew atakuje już na przedpolu rywala
5' Aktywny w pierwszych minutach jest Guzdek
3' Guzdek doskonale zagrał do Michalskiego, a ten z bliska trafiła w bramkarza gości.
2' Górnik rozpoczął mecz dość odważnie
1' Sędzia rozpoczął spotkanie

6. Odra Opole 6 9 7-9

17.54. W takim składzie zacznie Górnik: Polkowice: Marcin Furtak (1) – Mateusz Magdziak (3), Kajetan Szmyt (7), Maciej Pałaszewski (10), Dominik Radziemski (11), Adrian Purzycki (13), Eryk Sobków (23), Marcin Biernat (27), Kamil Wacławczyk (30, K), Mateusz Piątkowski (37), Marek Opałacz (84).

17.48 Widzew właśnie poinformował: Kończymy okienko transferowe z nowym napastnikiem!
Mattia Montini nowym zawodnikiem Widzewa Łódź

17.45 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą: Konrad Reszka (69), Michał Grudniewski (2), Paweł Tomczyk (8), Patryk Mucha (19), Dominik Kun (22), Paweł Zieliński (23), Kacper Karasek (30, M), Radosław Gołębiowski (95), Daniel Villanueva (98).

17.39 W tym sezonie widzewiacy są u siebie bezbłędni. Łodzianie na boisku przy al. Piłsudskiego wygrali wszystkie spotkania (trzy), strzelił siedem goli i nie stracił żadnego.

17.34 Piłkarze Widzewa rozpoczną mecz w takim składzie: Jakub Wrąbel (44) – Tomasz Dejewski (5), Mateusz Michalski (7), Juliusz Letniowski (10), Krystian Nowak (15), Karol Danielak (16), Bartosz Guzdek (17, M), Marek Hanousek (25), Daniel Tanżyna (27, K), Fabio Nunes (92), Patryk Stępiński (95).

O godzinie 18 na stadionie przy al. Piłsudskiego Widzew Łódź pod wodzą trenera Janusza Niedźwiedzia podejmuje ekipę z Polkowic. Górnik, choć słabo rozpoczął sezon od remisu i 2 porażek, w ostatnim meczu zwyciężył z Arką. Arka z kolei rozprawiła się z Widzewem. Przed kibicami zapowiada się więc ciekawy pojedynek.

Ważne, że trener Widzewa ma już do dyspozycji po kontuzji Dominika Kuna, który w pierwszym meczach był lokomotywą napędzającą łódzki zespół. To bardzo ważne ogniwo. Można mieć nadzieję, że krótka pauza nie wpłynęła negatywnie na formę zawodnika i Dominik swoją przebojowością znów będzie brylował na murawie.

Mecz 6. kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym Widzew Łódź podejmie Górnika Polkowice poprowadzi sędzia Radosław Trochimiuk z Przasnysza.