(mek)
Dziś Widzew na swoim stadionie przy Piłsudskiego podejmuje GKS Wikielec. Dziś liczy się tylko zwycięstwo, każdy inny wynik będzie wielką porażką piłkarzy Franciszka Smudy. Zapraszamy na relację na żywo z tego meczu. Początek spotkania o godzinie 19.10.

WIDZEW - GKS WIKIELEC NA ŻYWO RELACJA [20.05.2018]

STRONA WYMAGA ODŚWIEŻENIA. WCIŚNIJ F5

RTS WIDZEW ŁÓDŹ

3

GKS WIKIELEC

0

Widzew Łódź pewnie zwycięża z GKS Wikielec po jednostronnym meczu. Kibice łodzian wreszcie doczekali się goli i dominacji swojej drużyny. Widzew wraca na pierwsze miejsce w tabeli i jest w niezłej sytuacji przed dwoma najbliższymi spotkaniami: z Pelikanem Łowicz i z Polonią Warszawa. Dziękujemy za śledzenie z nami relacji z tego spotkania i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na naszej stronie.

KONIEC SPOTKANIA!

94' Ciekawie wykonany rzut rożny, ale obrońcy wybijają piłkę.
93' To mogła być bramka! Ładna akcja Kazimierowicza zakończona wybiciem piłki na rzut rożny.
92' Mąka zagrywał teraz do Michalskiego. W ostatniej chwili strzał zablokowany przez obrońcę.
91' Sędzia doliczył 4 minuty. Tu jednak nie powinno zdarzyć się już nic złego. Widzew ma absolutną kontrolę.
90' Kozłowski dostał pod polem karnym piękne podanie od mąki. Groźny strzał o milimetry minął bramkę.
88' Dośrodkowanie w pole karne Widzewa, jednak piłkę pewnie przechwycił Humerski.
87' Pierwszy rzut rożny dla GKS.
86' Kazimierowicz teraz groźnie zagrał do Mąki, ten wymanewrował kilku obrońców w polu karnym, ostatecznie jednak stracił piłkę.
84' Rzut wolny dla gości, wrzutka w pole karne i dwóch zawodników leży w polu karnym: Damian Kostkowski i jeden z graczy GKS.
82' Kozłowski groźnie strzelał z granicy pola karnego po tym, jak wykorzystał błąd obrony gości i wszedł w posiadanie piłki. Skutecznie interweniował bramkarz GKS.
80' Marcin Kozłowski wchodzi na boisko za Demjana.
79' Michalski strzelał na bramkę gości zza pola karnego. Niestety, piłka poleciała nad poprzeczką. Wcześniej widzewiacy rozgrywali piłkę na połowie GKS jakby założyli im hokejowy zamek.
78' Faul na Millerze w środku boiska.
76' Próba kontry gości. Piłka za mocno zagrana w pole karne, trafia do Humerskiego.
74' Mamy już oficjalną informację: mecz obserwuje 16437 kibiców.
73' Dośrodkowywał Michalski, Kostkowski znów syskoczył do główki, jednak tym razem piłka poleciała obok bramki.
72' Wspaniała akcja Widzewa. Piękne wysunięcie w pole karne. Obrońcy zmuszeni wybić piłkę. Rożny dla Widzewa.
71' Pięknie teraz podał w pole karne do Mąki Miller, niestety, bramkarz GKS zablokował próbę strzału.
70' Daniel mąka walczył z obrońcą Wikielca przy linii końcowej, jednak walkę przegrał. Od bramki goście.
69' Schodzi Marek Zuziak. W jego miejsce Daniel Mąka.
67' Kolejny rzut wolny dla Widzewa. Zuziak wysoko nad bramką.
66' Zmiana w Widzewie. Schodzi Kacper Falon. W jego miejsce wchodzi 18-letni Marcel Pięczek. to jego debiut w drużynie Widzewa!
64' Teraz mogło być groźnie. Z prawej strony dośrodkowywał jeden z zawodników gości, jednak obrona Widzewa wybiła piłkę na aut.
63' Bardzo groźny strzał Michała Millera. Bramkarz GKS z trudnościami złapał piłkę.
61' Pięknie wrzucił w pole karne Zuziak, bramkarzowi piłka wypadła z rąk, jednak na golkipera wpadł Falon. Sędzia odgwizdał przewinienie.
60' Żółta kartka dla Gurowa za faul na Mateuszu Michalskim. Dość daleko od bramki gości.
59' Michalski ładnie teraz dośrodkował w pole karne. Jednak bramkarz gości faulowany przez jednego z widzewiaków.
57' Niebezpiecznie Nowiński podbiegł z piłką pod pole karne Widzewa, jednak na posterunku był Marcin Pigiel.
55' Michalski dośrodkował do Sylwestraka, ten jednak niefortunnie kolanem uderzył piłkę, która powędrowała wysoko nad bramkę.
55' Rzut rożny dla Widzewa.
54' Miller zagrał teraz pod polem karnym GKS do Demjana. Ten jednak był na spalonym.
53' Ręką teraz w środku boiska zagrał Niedziela. Wolny dla Wikielca. Ostatecznie jednak piłka ląduje za linią końcową.
52' To było ładne zagranie w pole karne. Sylwestrzak główkował, niestety, piłka wyszła za boisko. Od bramki Wikielec.
51' Rzut wolny dla Widzewa z ok. 30 metra. Wykonawcą Michalski.
49' Goście mieli teraz niezłą okazję. Podbiegli pod pole karne Widzewa. Miękkie dośrodkowanie zostało przejęte przez Widzew, piłka trafiła jednak jeszcze do Śledzia z GKS. Jego strzał zakończył się interwencją Humerskiego.
48' Piłka odebrana przez Millera. Wbiegł pod pole karne gości i zagrał do Bartłomieja Niedzieli. Niestety, piłka po zagraniu tego ostatnego wyszła na aut.
47' Goście zaczęli agresywnie drugą połowę. Za chwilę będą wykonywać aut z wysokości pola karnego Widzewa. Najpierw jednak krótka przerwa na uprzątnięcie serpentyn.
46' Zaczynamy drugą połowę. Zmiana w zespole Widzewa. Michał Miller wchodzi za Dario Kristo.

Na tle słabiutkiego GKS Wikielec, Widzew prezentuje się bardzo dobrze. Łodzianie grają agresywnie i często goszczą w polu karnym gości. Zagrożeniem dla Widzewa mogą być kontry GKS, jednak jak do tej pory, gracze z Wikielca nie skonstruowali zbyt wielu groźnych akcji. Do zobaczenia po przerwie!

46' Sędzia kończy pierwszą połowę! Widzew prowadzi 3:0!
45'**GOOOOOL! Mateusz Michalski! Pięknie wystawił mu piłkę Dario Kristo. 43' Tym razem się nie udało. Zuziak dośrodkował, jednak piłkę wywalczyli obrońcy GKS. 42' Kolejny rzut rożny dla Widzewa. 40'**GOOOOOL dla Widzewa! Kostkowski pięknie główkuje po dośrodkowaniu Zuziaka.
40' Kostkowski podawał w stronę Kacpra Falona, jednak Jakub Górski wybił piłkę. Rzut rożny dla Widzewa
38' Kazimierowicz podawał do Demjana, jednak bramkarz gości w ostatniej chwili złapał piłkę.
37' Tym razem Falon był adresatem podania od Dario Kristo. Niestety został zablokowany.
36' Kacper Falon, koło pola karnego gości za mocno wypuścił piłkę do Michalskiego. Od bramki Wikielec.
35' Próbowali teraz strzelać z daleka goście, jednak pewna interwencja Humerskiego kończy tę akcję.
34' Damian Kostkowski faulował piłkarza GKS.
33' Ależ czarował Demjan w polu karnym. W samym narożniku pola karnego dostał piłkę od Michalskiego, pięknym zwodem zmylił obrońcę. Niestety - strzał okazał się zbyt lekki.
32' Teraz bardzo przytomnie Humerski. Napastnik GKS po prawej stronie wszedł w pole karne Widzewa. Na szczęście bramkarz nie zawiódł.
31' Demjan zagrywał przed szesnastką piłkę do Michalskiego. Ten jednak przegrał pojedynek z obrońcą. Aut dla gości.
30' Zuziak podawał w polu karnym piłkę do Roberta Demjana, który podjął efektowną próbę strzału. Piłkę jednak udało się "wyciągnąć" bramkarzowi.
29' Demjan próbował pod bramką gości zagrać do Michalskiego, niestety, piłka wyszła za linię - od bramki GKS.
27' Niepotrzebnie odsłonili się teraz Widzewiacy. W efekcie Wikielec przypuścił kontrę. Adrian Płoński strzelił na bramkę Widzewa, a Humerskiego uratowała poprzeczka.
26' Piłka wylądowała w bramce gości, niestety, Kacper Falon główkował piłkę, która wcześniej wyszła za linię końcową boiska.
25' Falon odważnie wszedł w pole karne, okiwał Górskiego, piłka powędrowała do Demjana, niestety, piłkę przejęli obrońcy.
23' Piekielnie groźne są te akcje skrzydłem Michalskiego. Znów próbował podawać po ziemi - w ostatniej chwili podanie przeciął obrońca i piłka powędrowała na aut.
21' Kolejna groźna akcja Widzewa. Kazimierowicz podał do Falona, ten z daleka próbował strzelać na bramkę. Niestety, strzał choć mocny, był niecelny.
20' Michalski skonstruował ładną akcję pod bramką gości, niestety, był na spalonym.
18' Znów róg dla Widzewa. Dośrodkowywał Zuziak, jednak piłka nie została przyjęta przez nikogo.
17' Było teraz groźnie pod bramką Widzewa. Gościom udało się wreszcie skonstruować niebezpieczną akcję. Piąstkował Humerski.
15' Michalski zagrał w pole karne, jednak piłka znalazła się pod nogami obrońców. Kilka chaotycznych podań z jednej i drugiej strony i ostatecznie od bramki golkiper Wikielca.
15' Kolejny rzut rożny dla Widzewa.
14' Próbowali zagrozić Widzewowi gości wrzutką w pole karne, ale ostatecznie piłka powędrowała za linię końcową boiska. Od bramki Humerski.
13' Kristo faulował Śledzia. Wolny dla gości, tuż za linią środkową.
12' Powinno być 2:0 dla Widzewa, ale piłka skierowana w stronę bramki przez Kostkowskiego odbiła się od poprzeczki! To był bardzo mocny strzał!
11' Akcja skrzydłem widzewiajów. Dośrodkowywał po ziemi Michalski, ale piłka wybita na aut przez gości.
10' Próbuje skonstruować jakąś akcję GKS Wikielec, jednak goście nie mogą dostać się nawet w rejon szesnastki Widzewa.
8' Kolejny rzut rożny dla Widzewa. Tym razem jednak gościom udało się wybronić.
5'**GOOOOL! Bramka dla Widzewa! Dario Kristo! Michalski wrzucił piłkę z rzutu rożnego. Całość przypieczętował Kristo. 4' Na bramkę Widzewa strzelał Paweł Tomkiewicz. Jednak Maciej Humerski z łatwością zażegnał zagrożenie. 3' Faul Kristo. Rzut wolny dla gości. 2'** Kibice Widzewa gotowi są dopingować swój zespół do zdarcia gardeł.

1' Gra bardzo szybko przerwana, ponieważ należało uprzątnąć rzucone z sektora pod zegarem serpentyny...
1' Zaczęli! Grę rozpoczyna Widzew.

Godz. 19.07 Piłkarze obu drużyn i sędziowie wychodzą z tunelu!

Godz. 19.00 Do rozpoczęcia meczu zostało już tylko 10 minut. Na trybunach stadionu przy al. Piłsudskiego zasiada coraz więcej kibiców. Wszyscy czekamy na pierwszy gwizdek!

Godz. 18.47 Na stadionie właśnie padł komunikat:

Piłkarze, zarząd i trenerzy GKS Wikielec pozdrawiają kibiców Widzewa.

Na trybunach rozległy się brawa.

Godz. 18.42 Do meczu coraz bliżej. Piłkarze Widzewa już rozgrzewają się na murawie!

Godz. 18.20 Znamy już skład Widzewa na mecz z GKS-em:

Skład Widzewa: Maciej Humerski - Bartłomiej Niedziela, Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Marcin Pigiel, Mateusz Michalski, Dario Kristo, Maciej Kazimierowicz, Marek Zuziak, Kacper Falon, Robert Demjan.

Rezerwowi: Zbigniew Małkowski, Bartłomiej Rakowski, Marcin Kozłowski, Daniel Mąka, Marcel Pięczek, Michał Miller, Michał Przybylski.

Godz. 18.04 Do meczu została już nieco ponad godzina. Widzew nie może przegrać tego spotkania! Jakie są Wasze typy? Piszcie w komentarzach pod naszą relacją...

Godz. 17.50 Jesteście z nami? Na stadion Widzewa dotarli już zawodnicy GKS Wikielec!

Lechia Tomaszów Maz. nie odpuszcza walki o awans. Wygrała ważny mecz w Ostródzie i jest liderem. Gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Po jednej z akcji piłka odbiła się od słupka bramki Lechii.

Widzew dzisiejszy mecz musi wygrać aby powrócić na fotel lidera. Łodzianie nie mogą się oglądać na nikogo, co mecz grają o trzy punkty i nie mają innego wyjścia jak je zdobywać. Presja kibiców jest ogromna, nikt przy al. Piłsudskiego nie wyobraża sobie, że Widzew w tym roku mógłby nie awansować do II ligi.

Sokół Ostróda - Lechia 0:1
W pozostałych meczach 29. kolejki - sobota: Legia II - Drwęca (12), Huragan - Sokół Aleksandrów (17), Olimpia - Ursus (17), MKS Ełk - Tur (17), Warta - Pelikan (17), Świt - Polonia (19); niedziela: Widzew - GKS Wikielec (19.10).

Materiał oryginalny: WIDZEW ŁÓDŹ - GKS WIKIELEC RELACJA [20.05.18] WYNIK MECZU WIDZEW GKS WIKIELEC 20 MAJA 2018. TRZY PUNKTY DLA WIDZEWA! - Express Ilustrowany