Widzew - Legia 1:0. Wspaniała końcówka Widzewa, jak w czasach Citki, Łapińskiego i Gęsiora

dk, ww
Koszulki, w jakich grał Wielki Widzew w Lidze Mistrzów, przyniosły szczęście. Widzewiacy odnieśli pierwsze w XXI wieku zwycięstwo nad Legią. Ostatnim strzelcem zwycięskiego gola dla Widzewa w meczu z Legią był Dariusz Gęsior, teraz powtórzył ten wyczyn Fran Alvarez w trzeciej minucie przedłużonego czasu gry. Zapraszamy na relację na żywo z wielkiego hitu ekstraklasy Widzew Łódź - Legia Warszawa.

Widzew Legia wynik meczu na żywo

strona wymaga odświeżania

WIDZEW ŁÓDŹ1
LEGIA WARSZAWA0

Koniec meczu. Wielka radość na trybunach.
90+8 min. Widzew trzyma Legię na jej połowie
90+8 min. Róg dla Widzewa. Legioniści wybili piłkę
90+7 min. Trwa zacięta walka o każdy metr boiska
90+6 min. Zmiany w Widzewie. Za Klimka i Nunesa wchodzą Tkacz i Milos
90+4 min. Pankov fauluje Ciganiksa
90+4 min. Kibice szaleją na trybunach
90+3 min. GOL DLA WIDZEWA. Dośrodkowanie Ciganiksa, a Alvarez strzelił piękną bramkę Legii
90+3 min. Widzew teraz stworzył dobrą sytuację
90+2 min. Kapuistka był o krok od strzelenia bramki. Mieliśmy wielkie szczęście
90+1 min. W Legii schodzą Wszołek i Elitim, wchodzą Dias i Zyba
90+1 min. Morishita zepsuł dobrą akcję Legii
90 min. Sędzia przedłużył spotkanie o 7 minut
90 min. Szota zatrzymał Wszołka
88 min. Klimek źle przyjął piłkę
87 min. Elitim łapał za koszulkę Klimka i został ukarany żółtą kartką
86 min. Elitim zatrzymał Pawłowskiego. Widzew walczy o zwycięstwo
85 min. Ciganiks za długo czekał, zablokowany przez Pankova
81 min. Teraz Widzew dłużej jest przy piłce
80 min. Alvarez do Pawłowskiego, ale Pankov wybił piłkę
77 min. Klimek do Pawłowskiego. Kapitana zatrzymał Augustyniak
76 min. Zmiana w Legii. Za Guala wchodzi Rosołek
75 min. Zmiany w Widzewie: Ciganiks za Da Silvę i Hanousek za Kuna
75 min. Żyro wyjaśnił sytuację
74 min. 17.481 widzów na trybunach stadionu Widzewa
70 min. Pankov na murawie wymaga pomocy medycznej
69 min. Szota wybił piłkę na róg. Łodzianie wybili piłkę, była szansa na kontrę
68 min. Widzew przeprowadził wreszcie bardziej odważną akcję
67 min. Gra wznowiona
63 min. Przerwa w meczu. Zadymienie boiska po odpaleniu rac przez kibiców Widzewa
63 min. Wolny dla Widzewa. Po dośrodkowaniu Morishita wybija piłkę
61 min. Piłkarze Widzewa wciąż biegają za piłką, Legia nadaje ton grze
58 min. Zmiana w Legii - za Kramera wchodzi Urbański. To debiut tego 19-letniego piłkarza w barwach Legii
57 min. Róg dla Legii, widzewiacy wybili piłkę, ale Legia wciąż atakuje
56 min. Obrońcy Widzewa zatrzymali Kapustkę
55 min. Da Silva zebrał brawa widzów za odbiór piłki legionistom
54 min. Kramer próbował przewrotki, strzelał Gual, broni Gikiewicz
52 min. Alvarez zagrał ręką, ale kartki nie było
50 min. Legia przez pięć minut praktycznie cały czas przy piłce
48 min. Pawłowski podwajany przez defensorów Legii. Nasz kapitan został sfaulowany i leży na murawie. Na szczęście nic się nie stało. Pawłowski już gra
46 min. Początek drugiej połowy. Zieliński zmieni Kastratiego
Koniec pierwszej połowy.
45+1 min. Rzut wolny dla Legii. Niecelne dośrodkowanie.
45+1 min. Sędzia Marciniak przedłużył pierwszą połowę tylko o minutę
45 min. Kastrati faulował i został ukarany żółtą kartką
43 min. Rondić w ekwilibrystyczny sposób strzelał przewrotką, ale Hładun łapie piłkę
43 min. Brakowało dokładności w podaniach widzewiaków
40 min. Faulował Rondić, niepotrzebnie ma pretensje do sędziego
37 min. Żyro wyjaśnił sytuację po kornerze dla Legii
34 min. Rondić nie zdążył do podania Da Silvy, Hładun wybiegł z bramki i przejął piłkę
32 min. Gual zderzył się z Josue w polu karnym Widzewa. Mieliśmy szczęście
30 min. Pawłowski próbował strzelić na bramkę Legii, Pankov zablokował piłkę
27 min. Groźnie pod bramką Legii. Atakowali Kun i Klimek, brakło centymetrów Rondiciowi, by głową sięgnąć piłkę
25 min. Znów groźnie pod bramką Widzewa, na szczęście Gual posłał piłkę półtora metra od słupka bramki Gikiewicza
23 min. Josue strzelał, jak rugbista, kilka metrów nad bramką Widzewa
23 min. Udany wślizg Szoty
22 min. Da Silva upomniany przez sędziego za kolejny faul
18 min. Rondić mógł zdobyć pierwszego gola, ale nie trafił w bramkę
16 min. Dobry, choć zbyt lekki strzał Klimka, Hładun wybił na róg. Szota faulował rywala
14 min. Augustyniak przeciął podanie Klimka do Rondicia. Kolejny róg dla Widzewa, szkoda, że zmarnowany po złym dośrodkowaniu
12 min. Po uderzeniu Wszołka piłkę łapie Gikiewicz
11 min. Róg dla Legii i jeszcze jeden korner.
9 min. Piłka w siatce Widzewa. Na szczęście gol nie został uznany. Morishita był na pozycji spalonej
9 min. Da Silva faulował Josue
7 min. Legia ma problemy z wyjściem z własnej połowy
6 min. Doskonała atmosfera na trybunach. Kibice Widzewa dopingują wspaniale
3 min. Pierwszy róg dla Widzewa. Piłka została wybita przez gości
1 min. Już w pierwszej minucie groźnie strzelił głową Gual, broni Gikiewicz. Ale było groźnie
1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego

Godz. 17.28 - Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko. Widzew w pięknych białych sentymentalnie się prezentujących koszulkach i czerwonych spodenkach, Legia - w zielonych trykotach i białych spodenkach.

Godz. 17.27 - Właściciel Widzewa Tomasz Stamirowski uhonorował na środku boiska Piotra Szarpaka, który strzelał gole Legii. Uczynił to w Warszawie 22 maja 1996 roku i w Łodzi 20 maja 1998 roku. Tomasz Stamirowski wręczył Piotrowi Szarpakowi pamiątkową koszulkę z nazwiskiem i numerem 13

Godz. 17.26 - Piłkarze Widzewa wystąpią w takich samych koszulkach, jak drużyna Tomasza Łapińskiego i Marka Citko, zdobywająca mistrzostwo Polski i grająca w Lidze Mistrzów

Godz. 17.25 - Stadion Widzewa przy al. Piłsudskiego będzie dziś wypełniony po brzegi. Przyjedzie też duża, około 900-osobowa grupa kibiców Legii. W ostatnim do tej pory meczu w Łodzi kibice Widzewa zaprezentowali transparent: Naród wspaniały, Legia to k... Miejmy nadzieję, że oprawa dzisiejszego meczu będzie miała bardziej kulturalny charakter.

Godz. 17.20 - Trener Legii Kosta Runjaić: - Widzew będzie pressował, grał agresywnie od początku, ale to nic nowego. Każdy z nami tak gra. Ważne jest dla nas wyeliminowanie własnych błędów, za które byliśmy bezlitośnie karani. Z Pogonią dominowaliśmy, lecz nie udało nam się zamienić przewagi na bramkę. Zostaliśmy za to skarceni, przyszliśmy rywalowi z pomocą poprzez nasze pomyłki. Teraz, dobrze prezentując się przez 90 minut, musimy skończyć mecz z korzystnym wynikiem. Z każdą kolejką poziom trudności rośnie, szukamy wygranej, która poniesienie nas do kolejnych zwycięstw. Mecz z Widzewem, przy wypełnionym stadionie, mógłby być spotkaniem zwrotnym.

Godz. 17.15 - Trener Daniel Myśliwiec mówił przed meczem: Legia jest mocna z piłką. Powiedziałbym, że porównywalnie prezentuje podobną ideę, jeżeli chodzi o kwestie ofensywne, jak Górnik Zabrze. Myślę, że receptą na to będzie po prostu nie pozwolić Legii na to, żeby posiadała piłkę. To będzie kluczowe. Determinuje to nasze zachowania w obronie, bo widzimy, jak Legia zachowuje się ostatnio. Chce budować tożsamość drużyny, która posiada piłkę i buduje często wielopodaniowe akcje. To my chcemy posiadać piłkę, co nie znaczy, że będziemy czyhać tylko na błędy Legii.

Godz. 17.10 - Jak typują bukmacherzy? Kurs na zwycięstwo Widzewa - 3,80, kurs na remis 3,60, na wygraną Legii 2,00. Jeśli Widzew wygra 4:0, a ktoś wytypuje taki dokładny wynik, za każdą postawioną złotówkę zarobi 210 zł.

Godz. 17.05 - Spotkanie Widzewa z Legią poprowadzi najbardziej znany polski arbiter, czyli Szymon Marciniak. W bieżącym sezonie miał on okazję sędziować nie tyko na krajowym podwórku, ale również w Lidze Mistrzów czy Klubowych Mistrzostwach Świata. Niedawno Marciniak rozstrzygał wygrane 2:0 derby Łodzi. W poprzednich rozgrywkach prowadził natomiast dwa domowe starcia - z Lechią Gdańsk oraz właśnie Legią. W niedzielę asystentami będą Adam Kupsik i Marek Arys, sędzią technicznym Karol Arys, a systemem VAR zajmą się Tomasz Musiał z Bartoszem Heinigiem.

Godz. 16.55 - Po raz ostatni Widzew pokonał Legię 15 kwietnia 2000 roku. Wówczas na własnym stadionie wygrał 3:2, a zwycięską bramkę zdobył w 90 minucie. Od tamtej pory rozegrano 24 mecze między drużynami Widzewa i Legii - 5 z nich zakończyło się podziałem punktów, a 19 zwycięstwem Legii. Po powrocie Widzewa do ekstraklasy przed sezonem 2022/2023 rozegrano 3 spotkania - Legia wygrała dwukrotnie (2:1 i 3:1), a raz padł remis 2:2.

Godz. 16.50 - Widzew jeśli wygra, awansuje na ósmą pozycję w tabeli PKO Ekstraklasy. Legia w przypadku wygranej może awansować nawet na podium. Pogoń przegrywa z Zagłębiem Lubin 0:2.

Godz. 16.45 - Trener Kosta Runjacić w porównaniu do poprzedniego meczu z Pogonią dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie. Nie ma w pierwszej jedenastce: Burcha i Kuna, a są: Pankov i Morishita.

Godz. 16.40 - W porównaniu do poprzedniego meczu ze Śląskiem, trener Daniel Myśliwiec dokonał czterech zmian w wyjściowym składzie. Nie ma w jedenastce: Diliberto, Terpiłowskiego, Sancheza i Tkacza, a są: Nunes, Alvarez, Klimek i Rondić.

Godz. 16.35 - Legia zagra w składzie: Hładun - Pankov, Augustyniak, Ribeiro - Wszołek, Elitim, Kapustka, Morishita, Josue - Kramer, Gual. Rezerwowi: Tobiasz, Burch, Kapaudi, Dias, Celhaka, Rejczyk, Rosołek, Urbański.

Godz. 16.30 - Widzew zagra w składzie: Gikiewicz - Kastrati, Żyro, Szota, Da Silva - Nunes, Alvarez, Kun, Pawłowski, Klimek - Rondić. Rezerwowi: Krajcirik, Milos, Tkacz, Ciganiks, Kwiatkowski, Zieliński, Hanousek, Diliberto, Cybulski.

Godz. 16 - Dzisiaj o godzinie 17:30 w Sercu Łodzi wielki klasyk - Widzew kontra Legia. Pełne trybuny, ogromne emocje i jeden z najlepszych dopingów w polskiej ekstraklasie. Kto wygra dzisiejsze spotkanie? Przekonamy się już niebawem. Zapraszamy na relację na żywo z meczu Widzew - Legia.