Widzew - Lechia 4:1. Wysokie zwycięstwo w pierwszym sparingu

Veljko Batrović zdobył dwie bramki dla Widzewa.
Veljko Batrović zdobył dwie bramki dla Widzewa. Paweł Łacheta
Piłkarze Widzewa Łódź bardzo dobrze rozpoczęli serię meczów sparingowych. W pierwszym spotkaniu pod wodzą trenera Artura Skowronka 4:1 pokonali w Grodzisku Wielkopolskim Lechię Gdańsk.

W pierwszej połowie widzewiacy zaprezentowali ofensywny futbol. Taki na jaki chce stawiać nowy trener łodzian, Artur Skowronek. Jego podopieczni stworzyli kilka okazji bramkowych, ale jako pierwsi stracili gola. Macieja Mielcarza pokonał głową były piłkarz Widzewa, Sebastian Madera. Pięć minut później po zamieszaniu w polu karnym wyrównał Veljko Batrović. Młodzieżowy reprezentant Czarnogóry w ostatniej minucie ładnym uderzeniem z woleja wyprowadził Widzew na prowadzenie.

Widzew atakował też w drugiej połowie. Dobrą okazję zmarnował m.in. Michał Jonczyk. Na kolejne bramki łodzian trzeba było poczekać... W 87 minucie na listę strzelców Jonczyk już się nie pomylił, a minutę później Mariusz Rybcki wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na nim.

Widzew - Lechia Gdańsk 4:1 (2:1)
0:1 - Madera (32), 1:1 - Bartović (37), 2:1 - Bartović (45), 3:1 - Jonczyk (87), 4:1 - Rybicki (88, karny).
Widzew I połowa: Mielcarz- Kikut, Lafrance, Nowak, Płotka - Pietrowski, Mroziński, Kasprzak, Batrović, Kwiek - E. Visnakovs.
Widzew II połowa: Wolański – Stępiński, Augustyniak, Gurzęda, Kaczmarek - Lafrance (69, Mroziński), Staroń , A. Visnakovs, Melunović, Rybicki - Jonczyk
Lechia I połowa: Bąk – Oualembo, Janicki, Madera, Pazio - Wiśniewski, Dawidowicz, Zyska, Frankowski, Machaj - Tuszyński.
Lechia II połowa: Kaniecki – Deleu, Bąk, Kamiński, Garbacik - Kasprzycki, Pietrowski (74′ Kubiel), Kostrzewa, Kopka - Buzała, Grzelczak (86, Duda).