Widzew - Lech 1:2. Łodzianie ambitnie walczyli, ale nie dali rady mistrzowi Polski ZDJĘCIA

W spotkaniu 25. kolejki piłkarskiej Widzew przegrał w Łodzi z Lechem 1:2. Trzeba przyznać, że poznaniacy, choć nie oczarowali swoją grą, zasłużenie wywalczyli trzy punkty. Owszem, łodzianie ofiarnie i z dużym poświęceniem walczyli z zespołem mistrza Polski, ale w drużynie prowadzonej przez trenera Janusza Niedźwiedzia brakło odpowiedniej jakości, by myśleć om korzystnym wyniku z takim rywalem. Kolejny raz przekonaliśmy się, że sama waleczność i sportowa ambicja to jednak zbyt mało, by myśleć o wygrywaniu z zespołami czołówki naszej ekstraklasy. Ten mecz kosztował widzewiaków wiele, wiele sił. Przez moment wydawało się, że sensacja może mieć miejsce na boisku przy al. Piłsudskiego. Widzew po bardzo ładnej akcji objął prowadzenie. Niestety, Lech szybko pokazał, ż potrafi wykorzystać piłkarską jakość. Oczywiście nie można łodzian krytykować za ten mecz. Robili co mogli, ale na mistrza Polski było to zbyt mało. Tym razem zabrakło sił, co poznaniacy bezwzględnie wykorzystali. Zmęczenie dało o sobie znać, przy obydwu straconych golach. Tym razem dublerzy nie wnieśli nic do gry gospodarzy.

Widzew - Lech na żywo

Wynik meczu Widzew Lech 1:2

90+4' Koniec spotkania, Widzew przegrywa 1:2 z Lechem

90+1' Ciganiks ukarany żółtą kartką

90' Doliczone cztery minuty

89' Trzy zmiany w Widzewie, zeszli Pawłowski, Zieliński oraz Stępiński, na boisku pojawili się Sypek, Ciganiks oraz Kreuzriegler
87' Lech cały czas przy piłce
84' Lech zaczyna szanować i piłkę i już się nie spieszy
82' Kibice zagrzewają gospodarzy do walki
80' Ten gol wyraźnie podciął skrzydła widzewiakom, stać ich jeszcze na zryw?
78' Bramka dla Lecha, Velde strzelił głową, nie zdążył Zieliński
78' Podwójna zmiana w Widzewie, Letniowski za Shehu, Hansen za Terpiłowskiego
76' Zmiana w Lechu, Czerwiński za Marchwińskiego
75' Lech zaczyna przeważać
73' Gol dla gości. Ravasa pokonuje Marchwiński, Widzew - Lech 1:1.
71' GOL, GOL, GOL, Pawłowski zdobywa bramkę, stezałem z lewej nogi w krótki róg bramki Lecha. Piękna akcja łodzian, a asystę zaliczył Stępieński
69' Gorący doping widzewskich kibiców
67' Niecelne zagranie do Shehu i akcję zaczyna Lech
65' Nadal w tym spotkaniu kibice nie obejrzeli celnego strzału!
63' Szymczak faulował Zielińskiego i ujrzał żółtą kartkę
62' Shehu silnie strzelał, ale niecelnie
61' Kibice Widzewa domagają się rzutu karnego
59' Podwójna zmiana w Lechu, Sousa za Murawskiego, Kvekveskeri za Ba Louę
57' Faulowany Shehu, żółta kartka dla winowajcy Karlstroma
53' Rzut rożny dla Lecha
51' Nadal bramkarze nie mają pracy
49' Faulowany w środku pola Sanchez
47' Rzut rożny dla Lecha i po chwili powtórka
46' Rozpoczęła się druga część meczu
45'**Sędzia zakończył pierwszą część meczu43' Ravas złapał piłkę 41' Lech długo rozgrywa piłkę na własnej połowie 39' Velde w dobrej sytuacji, ale posłał piłkę obok widzewskiej bramki 38' Terpiłowski na pozycji spalonej 36' Kolejny strzał Pawłowskiego zablokowany przez obrońców Lecha 34' Częściej przy piłce Lech, ale Widzew dobrze broni 32' Na razie nie mieliśmy w tym meczu celnego strzału 30' Faulowany Pawłowski 27' Trener Niedźwiedź cały czas instruuje swoich zawodników 25' Na razie dużo walki w środku pola, ale bez klarownych sytuacji bramkowych 23' Faulował Hanousek 21' Gra się wyrównała 19' Faulowany Shehu 18'** Hanousek fauluje Ba Louę i został ukarany żółtą kartką

17' Nieco chaosu na boisku

15' Niecelny strzał Terpiłowskiego
14' Widzew stara się zbudować atak pozycyjny
12' Kun stracił piłkę przed polem karnym Lecha
10' Rzut rożny dla poznańskiej drużyny, Ravas pewnie łapie piłkę
9' Nie będzie łatwo, Lech prezentuje dużą kulturę gry

7' Wszystko wskazuje na to, że Widzew będzie szukał szczęścia w grze z kontry

5' Bardzo aktywny na początku meczu jest Shehu

3' Faulowany Sanchez
3' Pierwsza groźna akcja Widzewa
2' Na razie częściej przy piłce mistrzowie Polski
1' Sędzia rozpoczął spotkanie, Widzew na czerwono

Godz. 17.25 Trener Widzewa Janusz Niedźwiedź: - Pracujemy z meczu na mecz, w każdym poprawiamy pewne warianty. Jesteśmy świadomi swojej siły, wszystko okaże się dziś.

Godz. 17. 20 Ławka rezerwowych Lecha: Dominik Holec (77) - Barry Douglas (3), Afonso Sousa (7), Mikael Ishak (9), Filip Dagerstal (25), Nika Kwekweskiri (30), Lubomir Satka (37), Alan Czerwiński (44), Artur Sobiech (90)

Godz. 17.13 Warto grać dobrze w piłkę. Lech awansując do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Konferencji zapewnił sobie już co najmniej osiem milionów euro premii! Jedno euro to 4,75 złotego...

Godz. 17.07 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą: Jakub Wrąbel (44) - Bożidar Czorbadżijski (3), Juliusz Letniowski (10), Andrejs Ciganiks (14), Filip Zawadzki (16, M), Jakub Sypek (21), Łukasz Zjawiński (29), Martin Kreuzriegler (33), Kristoffer Normann Hansen (77)

Godz. 17 Szymona Marciniaka zastąpi Damian Kos z Gdańska i to on poprowadzi jako sędzia główny mecz 25. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Widzew Łódź - Lech Poznań.

Godz. 16.53 Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Szymon Marciniak nie posędziuje hitowego spotkania Widzew – Lech. Arbitra wyeliminowała kontuzja.

Godz. 16.44 W takim składzie zacznie Lech: Lech Poznań: Filip Bednarek (35) - Joel Pereira (2), Pedro Rebocho (5), Jesper Karlstrom (6), Filip Marchwiński (11), Antonio Milić (16), Filip Szymczak (17), Bartosz Salamon (18, K), Radosław Murawski (22), Kristoffer Velde (23), Adriel Ba Loua (50)

Godz. 16.33 Wyjściowy skład Widzewa: Widzew Łódź: Henrich Ravas (26) - Mateusz Żyro (4), Serafin Szota (5), Juljan Shehu (6), Jordi Sanchez Ribas (9), Ernest Terpiłowski (13), Bartłomiej Pawłowski (19), Dominik Kun (22), Paweł Zieliński (23), Marek Hanousek (25), Patryk Stępiński (95,kapitan)
Arcyciekawie zapowiada się niedzielne popołudnie na stadionie w Sercu Łodzi. Widzew gra z Lechem. Mistrz Polski przyjeżdża niesiony triumfem w europejskich rozgrywkach. Widzew od początku rundy nie potrafi znaleźć odpowiedniego rytmu, gra przeciętnie, nie ma błysku, bardzo często brakuje skuteczności. Spotkanie z Lechem jest więc doskonałą okazją do tego, by wreszcie zagrać dobry mecz i zainkasować komplet punktów. To oczywiście nie będzie łatwe zadanie, ale łodzianie pokazali już w tym sezonie, że mocnymi ekipami potrafią zagrać jak równy z równym.

Widzew Lech - kto sędziuje

Mecz Widzew - Lech będzie sędziował najbardziej znany polski arbiter Szymon Marciniak. Marciniak gwizdał Widzewowi w dwóch spotkaniach, z Lechią Gdańsk w Łodzi (2:3) oraz z Legią Warszawa w Łodzi (1:2). Na liniach pomogą mu Paweł Sokolnicki i Krzysztof Nejman, sędzią technicznym będzie Tomasz Marciniak, a systemem VAR zarządzać będą Krzysztof Jakubik i Marcin Borkowski
Początek meczu Widzew- Lech od godziny 17.30. Zapraszamy na naszą relację na żywo!

Widzew Łódź. Jak dobrze znasz historię Widzewa? Czy jesteś p...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0