Widzew - Lech 0:1. Porażka łodzian w sparingu

W akcji napastnik Widzewa, Alen Melunović.
W akcji napastnik Widzewa, Alen Melunović. Paweł Łacheta
W ten weekend pauzują rozgrywki ekstraklasy, ale drużyny Widzewa Łódź i Lecha Poznań zmierzyły się w meczu sparingowym. Górą byli poznaniacy, którzy zwyciężyli w Uniejowie 1:0.

Podczas nieobecności kadrowiczów - Eduardsa Visnakovsa, Veljko Batrovicia, Krystiana Nowaka, Mariusza Rybickiego i kontuzjowanego Jakuba Bartkowskiego, trener Rafał Pawlak od pierwszej minuty dał szansę gry kilku zmiennikom, m.in. Piotrowi Mrozińskiemu, Levonowi Harapetianowi, Bartłomiejowi Kasprzakowi.

Początek spotkania należał do ekipy Lecha, m.in. w sytuacji sam na sam z Maciejem Mielcarzem był Bartosz Ślusarski. Później gra się wyrównała, a nawet lekką przewagę osiągnął Widzew. W tym okresie łodzianie stracili jednak gola, a Mielcarza po dokładnym podaniu Gergo Lovrencsicsa pokonał Dariusz Formella.

Po przerwie w składzie Widzewa na boisku pojawił się m.n. testowany Jakub Czapliński. W drugiej połowie widzewiacy częściej atakowali bramkę lechitów, ale w ich akcjach brakowało precyzji. M.in. dobrą okazję zmarnował Alen Melunović.

Widzew Łódź – Lech Poznań 0:1 (0:1)
0:1 - Formella (41).
Widzew:Mielcarz (46, Krakowiak) – Stępiński (46, Czapliński), Augustyniak, Perez (46, Lafrance), Airapetian (46, Tomczyk) – A. Visnakovs (46, Alex Bruno), Mroziński, Okachi (46, Leimonas), Kaczmarek – Kasprzak – Melunovic
Lech: Kotorowski – Możdżeń, Ceesay (76, Witt), Bednarek, Henriquez – Murawski (68, Woźniak), Injac – Jakóbowski (46, Zulciak), Formella, Lovrencsics (46, Douglas) – Ślusarski