Widzew koszykówka. Wygrały dwie kwarty, ale to było za mało

Sensacji nie było.

Koszykarki Widzewa przegrały wyraźnie ligowy mecz z zespołem środka tabeli, choć wygrały dwie kwarty.
Po ośmiu sekundach i celnym rzucie Cain 2:0 prowadziły torunianki. Po niecałych dwóch minutach było już 8:0. Po czterech akcjach Drop (9 pkt.), przewaga zmalała do jednego punktu. A potem... Skuteczne ataki Harvey-Carr, Gertchen, Schmidt i Scheer dały 7-punktowe prowadzenie łodziankom. Na początku drugiej połowy Energa ozyskała inicjatywę (11:0). Po blisko czterech minutach trzy punkty dla przyjezdnych zdobyła Drop. Jak na to nie patrzeć ta kwarta nie udała się łodziankom i zdecydowała o losach spotkania. Trzecia kwarta dla Widzewa, ale co z tego, skoro w ostatniej dominowały rywalki.

Energa Toruń - Widzew 92:66
(15:19, 35:15, 19:20, 23:12)

Widzew: Drop 17, Gretchen 14, Scheer 9, Harvey - Carr 8, Schmidt 8, Kudelska 3, Zawidna 3, Paździerska 2, Zapart 2