Widzew kosz. Trzeba koniecznie powtórzyć ostatnią kwartę

Styczeń był znakomity dla koszykarek CosinusMedWidzew.

Zagrały trzy ligowe spotkania i wszystkie wygrały. Przypomnijmy odniosły zwycięstwa ze ze Ślęzą Wrocław 70:67, parkiecie AZS Uniwersytetem Gdańskim 78:67 i z AZS Poznań 78:69. Oby luty był równie pomyślny, choć początek miesiąca to dla widzewianek czas wielkiej sportowej próby.
1 lutego w hali przy ul. Małachowskiego o godz. 18 podejmą liderki Arkę Gdynia. Rywalki przyjadą do Łodzi osłabione brakiem Niemki Marie Gulich i Białorusinki Maryi Papowej, ale i tak są wielkimi faworytkami pojedynku.
Może drużyna z Wybrzeża przyjedzie lekko podłamana ostatnią porażką. Dzięki świetnej drugiej połowie w swoim wykonaniu węgierska Sopron Basket pokonała bowiem Arkę Gdynia 77:67 w rozgrywkach Euroligi kobiet.
W zwycięskim spotkaniu z AZS widzewianki znakomicie zaprezentowały się w czwartej kwarcie, którą wygrały 21:7. Gdyby teraz tę jedną kwartę przełożyły na cały mecz, to wielka ligowa sensacja byłaby możliwa. Bardzo dobrze wprowadziła się do drużyny Jazmine Davis, która w Poznaniu zdobyła 23 punkty, najwięcej w Widzewie.