Widzew kosz. Fatalna czwarta kwarta zdecydowała o porażce

Koszykarki Widzewa przegrały ligowy mecz w Gdańsku z tamtejszą Politechniką.

Pierwsze punkty w tym meczu po uływie dwóch minut i trzynastu sekund zdobyła dla drużyny gospodarzy Smith. Po blisko czterech minutach jako pierwsza łodzianka trafiła do kosza Drop. Ona też wyprowadziła Widzew na pierwsze prowadzenie na pięć i pół minuty przed końcem pierwszej kwarty (6:4). Potem trwała wymiana ciosów kosz za kosz. Ostatnie akcje pierwszej kwarty należały do gospodyń. Widzewiankom nie udawały się rzuty za trzy punkty.
Na początku drugiej kwarty Vucković dała drużynie gości prowadzenie (19:18). Dobrą grę dużyny sprawiła, że Widzew po celnym rzucie Drop uzyskał na początku trzeciej kwarty 13 - punktową przewagę (46:33). Na 15 minut przed końcem meczu łodzianki nie odpuszczały, grały konsekwentnie i skutecznie. Celny rzut Vucković pozwolił im prowadzić 51:39. Politechnika nie dawała za wygraną. Starała się powoli i systematycznie odrabiać straty, ale do końca kwarty Widzew kontrolował sytuację na parkiecie.
Punkt za punktem zdobywały gdańszczanki na początku czwartej kwarty i na pięć minut i 43 sekundy przed końcem na tablicy widniał wynik remisowy 56:56.
na 5 min 22 sek przed końcem pierwsze punkty w tej kwarcie na dodatek z rzutów osobistych zdobyła Bilotserkivska. Po rzutach Smith i Nayo na 2 min 43 s
przed końcem Politechnika wyszła na prowadzenie (64:58). Ambitne widzewianki nie dawały za wygraną. Na 48 s przed końcem Vucković doprowadziła do wyrównania. Skutecznie wykonywane przez Bujniak rzuty wolne dały zwycięstwo gospodyniom. Rzut Gali ta trzy punkty sprawił, że na 8 s przed końcem meczu Politechnika prowadziła 68:67. Celnie wykonane przez Smith rzuty wolne pozwoliły cieszyć się ze zwycięstwa gdańszczankom

Widzew w minionym tygodniu znacznie się wzmocnił. Do drużyny dołączyła pochodząca ze Stanów Zjednoczonych Taylor Emery, która wcześniej grała w lidze uniwersyteckiej, miała też krótki epizod w WNBA. Niestety, nie udało się załatwić wszystkich formalności i zwodniczka nie mogła wystąpić w Gdańsku.
Politechnika Gdańska - CosinusMed Widzew Łódź 70:67
(16:12, 15:27, 17:17, 22:11)

Punkty dla Widzewa: Vucković 27, Drop 15, Gala 12, Gwertchen 7, Bilotserkivska 4, Jasnowska 2. Najwięcej dla Politechniki: Smith 18, Bujniak 16, Hudson 11.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani