Widzew kosz. Cel numer 1 - pokonać Wisłę w Krakowie

Koszykarki CosinusMed Widzew pokazały to, z czego są dziś znane w lidze - wielką ambicję i wolę walki.

Jeszcze w trzeciej kwarcie prowadziły 53:49, ale końcówka należała do faworytek, drużyny z Gorzowa. Kahleah Copper była zdecydowaną liderką Enei zdobyła 29 punktów, miała 7 zbiórek i 5 asyst. Taylor Emery rzuciła 19 punktów dla łodzianek.
Widzew postawił nam bardzo wysoko poprzeczkę. Może dobrze, że te mecze są trudne, bo playoff też będą trudne powiedział trener Enei Dariusz Maciejewski.
Dziękuję dziewczynom za walkę. W czwartej kwarcie rywal zagrał bardzo dobrze w obronie, a my przy braku sił mieliśmy problemy w ataku. Zbiórki to jest nasz problem, a Gorzów jak mocny jest w walce na tablicy stwierdził trener Widzewa Wojciech Szawarski.
Basket Liga Kobiet: Enea Gorzów Wlkp CosinusMED Widzew Łódź 82:72 (15:19, 22:15, 21:23, 24:15)
Widzew: Taylor Emery 18, Jazmine Davis 13, Julia Drop 11, Monika Jasnowska 10, Katarina Vucković 8, Klaudia Gertchen 7, Ewelina Gala 5.
W Gorzowie się nie udało, ale jeszcze jedna szansa awansu koszykarek CosinusMed Widzewa do ósemki nadal jest możliwa. Są jednak pewne ale... Łodzianki muszą wygrać, ostatni mecz w Krakowie z Wisłą i liczyć na porażkę Politechniki Gdańskiej ze Ślęzą we Wrocławiu.