Widzew - Korona 0:3. Kompromitacja czterokrotnych mistrzów Polski. Wstydliwa porażka łodzian z kielczanami

Widzew na kolanach - w meczu z Koroną łodzianie stracili 3 bramki!
Widzew na kolanach - w meczu z Koroną łodzianie stracili 3 bramki! Kamil Bielaszewski
W ostatnim spotkaniu sezonu 2022/2023 w piłkarskiej ekstraklasie spokojny już o ligowy byt Widzew przegrał w Łodzi z walczącą o uniknięcie spadku Koroną Kielce 0:3 (0:2). Najstraszniejsze, że znacznie gorszy od wyniku był styl gry podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia. A raczej jego brak. Widzewiacy doznali piętnastej porażki. Szóstej z rzędu na własnym boisku i dziewiątej u siebie w sezonie. To niezwykle bolesny i wstydliwy ,,wyczyn", który z całą pewnością nie przystoi czterokrotnym mistrzom Polski. W pewnym sensie to dobrze, że zakończyły się zmagania o ligowe punkty. Wiosna w wykonaniu Widzewa była wręcz beznadziejna. Zanosi się na to, że tą drużynę czeka wkrótce sporo zmian kadrowych. Jeżeli tak się nie stanie, to przed zespołem Niedźwiedzia niezwykle trudna runda jesienna. Zresztą sam szkoleniowiec również powinien trafić na poważną rozmowę ze swoimi przełożonymi. Nie wyobrażamy sobie, żeby mogło być inaczej. Widzew-Korona 0:3.

WIDZEW KORONA na żywo

Wynik meczu Widzew Korona 0:3

KONIEC MECZU - Widzew w fatalnym stylu przegrywa z Koroną Kielce 0:3 (0:2). Nie takiego finiszu sezonu oczekiwali kibice łodzian.

90+1 min - Strzał Pawłowskiego.
90 min - Mecz potrwa jeszcze co najmniej dwie minuty.

90 min - Nieuznany gol Szoty dla Widzewa (spalony).
89 min - Zmiana w Widzewie. Schodzi Shehu, wchodzi Zawadzki.
88 min - Ravas nie opanowuje piłki i ta opuszcza boisko. Znów różny dla Korony.
86 min - Podwójna zmiana w Koronie. Danek zastępuje Łukowskiego, natomiast Szulc Szykawkę.
81 min - Niecelne uderzenie Szykawki.
79 min - Zmiana w Koronie. Kiełb zastępuje Malarczyka.
79 min - Dzisiejszy mecz ogląda na stadionie 17423 kibiców.
78 min - Zmiana w Widzewie. Za Terpiłowskiego wchodzi Dawid. To absolutny debiutant w Widzewie w ekstraklasie.
76 min - Podwójna zmiana w Koronie. Schodzą Petrow i Błanik, wchodzą Takac i Godinho.
73 min - Z dystansu strzela Shehu, jednak piłka trafia w Pawłowskiego.
68 min - Z wolnego strzela Pawłowski. Piłka mija spojenie słupka z poprzeczką.
63 min - Żółta kartki dla Milosa i Błanika.
63 min - Przepychanka zawodników obu zespołów przy lini bocznej boiska.
60 min - GGGOOOLLL!!! Dla Korony! Po podaniu Briceaga do siatki z bliska trafia Łukowski. Widzew-Korona 0:3.
58 min - Ochrona próbowała zerwać jeden z transparentów, którzy zawiesili kibice z trybuny D.
57 min - Ravas nie łapie piłki. W efekcie róg dla Korony.
55 min - Malarczyk główkuje w poprzeczkę po centrze Deaconu. Ravas tylko się przyglądał tej sytuacji.
54 min - Żółta kartka dla Letniowskiego. Sędzia Raczkowski jest dziś równie słaby, jak Widzew.
51 min - Widzewiacy mają przewagę. Jednak nic z tego nie wynika.
50 min - Z kilku metrów uderza Szota.
50 min - Róg dla łodzian.
47 min - Żółta kartka dla Petrowa za faul na Pawłowskim.
47 min - ,,Pokażcie jaja, RTS, pokażcie jaja", krzyczą kibice łodzian.
46 min - Faul Milosa.
46 min - Potrójna zmiana w Widzewie. Schodzą Żyro, Zieliński i Nunes, wchodzą Milos, Letniowski i Hansen.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu Widzewa z Koroną. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy Widzew przegrywa z Koroną 0:2. Łodzianie grają kompromitująco słabo. Zapraszamy na relację po przerwie. Widzew-Korona 0:2.
45 min - Pierwsza połowa zostaje przedłużona o co najmniej jedną minutę.
45 min - Poprzeczka dla Korony po błędzie Ravasa. Uderzał Petrov.
44 min - Kolejny róg dla gości.
40 min - GGGOOOLLL!!! Dla Korony! Ravasa pokonuje uderzeniem głową Malarczyk. Z wolnego centrował Błanik. Widzew-Korona 0:2.
40 min - Faul Nunesa.
38 min - Stępiński zbyt długo zwleka ze strzałem w polu karnym.
37 min - Terpiłowski fauluje Trojaka.
36 min - Sędzia uznał, że rozpędzony Ciganiks faulował bramkarza Korony.
35 min - Niecelne uderzenie Briceaga.
33 min - Z trudnej pozycji niecelnie główkuje Pawłowski.
32 min - Główkuje Malarczyk, broni Ravas.
31 min - Ravas wybija piłkę ponad poprzeczkę. Następny róg dla kielczan.
29 min - Łodzianie robią wszystko, żeby kielczanie zdobyli drugiego gola. Naprawdę, takie to sprawia wrażenie.
26 min - Bezmyślny faul Zielińskiego.
26 min - Kolejny rożny dla gości.
25 min - Zbyt mocne podanie Nunesa do Pawłowskiego.
24 min - Sytuację ratuje Szota.
22 min - Z pola karnego niecelnie uderza Trojak.
21 min - Róg dla kielczan.
19 min - Wreszcie ładna akcja gospodarzy. Po centrze Pawłowskiego i interwencji Zatora mamy róg.
18 min - Dalekie wybicie Ravasa.
15 min - Nic nie wynika z wolnego łodzian.
14 min - Pierwsza żółta kartka w meczu. Dla Szykawki.
11 min - Widzewiacy grają fatalnie. Są wolniejsi i znacznie mniej zdeterminowani.
10 min - Zbyt mocne podanie Shehu do Nunesa.
8 min - Piłkę traci Kreuzriegler.
5 min - GGGOOOLLL!!! Dla Korony! Bramkę strzela Błanik, który trąca piłkę po strzale Petrowa. Wcześniej widzewiacy nie byli w stanie skutecznie wybić piłki poza pole karne. Zaspał zwłaszcza Szota. Widzew-Korona 0:1.
3 min - Pierwszy róg w meczu. Dla Korony.
3 min - Kapitalna oprawa kibiców Widzewa ,,Zawsze w 12".
1 min - Faul na Shehu.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Widzewa z Koroną. Zapraszamy na relację.

Godz. 17:28 - Oba zespoły już na murawie. Widzew na czerwono, Korona na czarno.

Godz. 17:23 - Oba zespoły rozegrały jak dotąd 24. oficjalne mecze o ligowe punkty. Trzeba przyznać, że bilans jest wyrównany - Widzew zwyciężał ośmiokrotnie, siedmiokrotnie górą była Korona, natomiast dziewięciokrotnie rezultat był nierozstrzygnięty (bilans bramkowy jest remisowy: 26:26). W listopadzie ubiegłego roku łodzianie wygrali w Kielcach 1:0 (gol Milosa), ale w kwietniu 2021 roku to kielczanie zwyciężyli przy al. Piłsudskiego. Było 1:2 (bramki: Hansen – Petrov oraz Shikavka).

Godz. 17:14 - W dzisiejszym spotkaniu za nadmiar żółtych kartek musi pauzować tylko jeden zawodnik. Mowa o Kunie. W Koronie nie mają takich problemów. Warto też pamiętać, że akurat dzisiaj ewentualne napomnienie od arbitra żółtym kartonikiem dla kogokolwiek nie będzie oznaczało przymusowego odpoczynku. To przecież koniec sezonu 2022/2023.

Godz. 17:07 - W porównaniu do poprzedniego meczu z Radomiakiem Radom, trener Niedźwiedź dokonał jednej zmiany. Za Kuna zagra Szota.

Godz. 17:05 - Skład Korony: Zapytowski – Zator, Malarczyk, Trojak, Briceag – Błanik, Deaconu, Petrow, Nono, Łukowski – Szykawka. Ławka rezerwowych: Mamla, Podgórski, Takac, Kostorz, Kiełb, Szpakowski, Danek, Godinho, Szulc.

Godz. 17:03 - Znamy już skład wyjściowej jedenastki Widzewa. Od pierwszego gwizdka arbitra zagrają: Ravas – Żyro, Szota, Kreuzriegler – Zieliński, Stępiński, Shehu, Nunes – Ciganiks, Pawłowski – Terpiłowski. Na ławce rezerwowych zasiądą: Wrąbel, Czorbadżijski, Milos, Letniowski, Zawadzki, Sypek, Zjawiński, Hansen oraz Dawid. Poza kadrą meczową znaleźli się: Łytwynenko, Sanchez, Kempski, Lipski, Kun, Hanousek i Dębiński.

Widzew gra ostatni mecz w tym sezonie przed własną publicznością. I to ostatnia szansa, by pokazać się z jak najlepszej strony i dobrą grą, zwycięstwem podziękować kibicom za doskonały doping i tym samym przeprosić fanów za fatalną wiosnę. Ale to nie będzie łatwe zadanie. Na stadion przy al. Piłsudskiego przyjeżdża bowiem walcząca o utrzymanie Korona. Wszystkie mecze ostatniej kolejki rozegrane zostaną o godzinie 17.30.
O utrzymanie walczą jeszcze Śląsk i Wisła. I to jedna z tych 3 drużyn po ostatnim gwizdku arbitra pożegna się z Ekstraklasą. Teoretycznie ligę może jeszcze opuścić Stal Mielec, ale jest to mało prawdopodobny scenariusz - Korona, Śląsk i Wisła musiałby zwyciężyć a Stal musiałaby ulec na własnym stadionie Warcie.

Przed kibicami ogromne emocje. Dlatego zapraszamy na naszą relację na żywo! WIDZEW KORONA live!

Widzew Łódź. Jak dobrze znasz historię Widzewa? Czy jesteś p...