Widzew. Jesienią najlepszy mecz łodzian to ten z Górnikiem Polkowice!

Portal widzew.com wybrał pięć najlepszych meczów Widzewa w pierwszej części sezonu 2021/2022 bez podziału na miejsca

. Te pojedynki to mecze z Górnikiem Polkowice 4:2, GKS Katowice 3:1, Skrą Częstochowa 4:0, Sandecją 2:2, Zagłębiem Sosnowiec 3:2. Naszym zdaniem ten pierwszy pojedynek był najlepszy. Tak o nim informuje klubowy portal: Kibice lubią takie widowiska i… takie gole. W meczu z byłym klubem trenera Janusza Niedźwiedzia i prezesa Mateusza Dróżdża zaczęło się od niespodziewanego prowadzenia gości, ale łodzianie szybko odpowiedzieli przepięknym strzałem Juliusza Letniowskiego zza pola karnego, a tuż po przerwie wyszli na prowadzenie po trafieniu Bartosza Guzdka.
Gdy w 57. minucie Daniel Tanżyna popisał się ładnym uderzeniem z narożnika pola karnego i Widzew prowadził 3:1, wydawało się, że jest po meczu. Tymczasem trzy minuty później goście złapali kontakt po bramce z rzutu karnego, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy wygrali 4:2 po ładnym, mocnym strzale Patryka Muchy, czyli… byłego piłkarza drużyny z Polkowic.
Jesienią piłkarze Widzewa rozegrali 23 spotkania. Pięciu wystąpiło w 22 pojedynkach. Najwięcej minut zapisał na swoim koncie Patryk Stępiński.
Obrońca nie zagrał tylko w pucharowej potyczce z Resovią. Na 2070 możliwych, defensor zaliczył ich 1945 siedemnaście razy wystąpił w pełnym wymiarze, czterokrotnie był zmieniany w samej końcówce, raz musiał też opuścić boisko wcześniej, przez czerwoną kartkę. Na drugiej pozycji uplasował się Marek Hanousek (1921 minut), na trzecim Jakub Wrąbel (1890 minut). Bramkarza grał od pierwszej do ostatniej minuty w 21 starciach.