Widzew - Jagiellonia 3:0. Łodzianie wygrali mecz o spokój [film, zdjęcia]

(bap)
Piłkarze Widzewa w meczu 25. kolejki pokonali przed własną publicznością 3:0 Jagiellonię Białystok. To najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. Dzięki niemu mogą trochę odetchnąć, bo oddalili się od strefy spadkowej.

Widzew - Jagiellonia 3:0. Łodzianie wygrali mecz o spokój - zobacz film

Przed meczem nastroje wśród kibiców Widzewa nie było do końca dobre, bo po ostatniej porażce (0:1 w Krakowie z Wisłą) drużyna z al. Piłsudskiego znalazła się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej. Walczące o utrzymanie się w ekstraklasie Podbeskidzie do Widzewa traciło tylko pięć punktów. Do tego drużyna Jagiellonii w tym sezonie dobrze spisuje się na wyjazdach.

Spokój zachowywał jednak trener Radosław Mroczkowski, który znów zaskoczył wyjściową jedenastką. Po kontuzji wrócił do niej Łukasz Broź. Szkoleniowiec zaufał też Alexowi Bruno, Bartłomiejowi Kasprzakowi, który po raz pierwszy znalazł się w pierwszym składzie oraz Mehdiemu Ben Dhifallahowi, który dopiero po raz drugi wiosną pojawił się na boisku.

Zanim jednak wszyscy łodzianie zdążyli dotknąć piłkę, a kibice zająć miejsca na trybunach, Widzew objął prowadzenie. Bramkarza gości już w 3 minucie zaskoczył strzałem z dystansu Princewill Okachi. Taki początek uskrzydlił łodzian i przed przerwą gole mogli zdobyć jeszcze Bartłomiej Pawłowski, Ben Dhifallah i Bruno. Widzew sprawiał lepsze wrażenie, ale Jagiellonia groźniej zaatakowała pod koniec pierwszej połowy. Najpierw po rzucie wolnym niebezpiecznie uderzał Maciej Gajos, a następnie sam na sam z Maciejem Mielcarzem wychodził Dawid Plizga.

W drugiej połowie na boisko wszedł Mariusz Stępiński. Trener łodzian miał nosa, bo 18-letni napastnik w 61 minucie zdobył drugiego gola. Wcześniej w polu karnym dobrze wypatrzył go Thomas Phibel. Także kolejna zmiana Mroczkowskiego była udana, bo wprowadzony Krystian Nowak asystował przy bramce Brozia. Na kwadrans przed końcem meczu, obrońca Widzewa przypieczętował zwycięstwo Widzewa. To był jego szósty gol w tym sezonie. W końcówce goście mieli kilka okazji, ale wygrana była w pełni zasłużona. Szczególnie w drugiej połowie gospodarze byli zespołem zdecydowanie lepszym!

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)

1:0 - Okachi (3),
2:0 - M. Stępiński (61),
3:0 - Broź (74).

Widzew: Mielcarz - Broź, Phibel, Abbes, Płotka - Kasprzak (72, Nowak), Okachi, Alex Bruno (46, M. Stępiński), Pawłowski, Kaczmarek - Mehdi Ben Dhifallah (82, Rybicki).

Jagiellonia: Słowik - Ukah (71, Smolarek), Dźwigała, Pazdan, Hanzel - Quintana, Gajos, Grzyb, Min-kyun (63, Frankowski), Kupisz - Plizga (82, Kowalski).