MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Widzew. Izolacja osób i obiektów. Start ligi 8 czerwca

-
Zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Piłki Nożnej od czwartku 23 kwietnia drużyny Fortuna 1. Ligi i 2. Ligi poddane zostały obowiązkowej izolacji sportowej

.
Widzew zgłosił, oprócz listy osób, które objęte zostały izolacją, również wykaz obiektów, z których będzie musiał korzystać po powrocie do treningów. Jest to niezbędne, by PZPN zdołał uzgodnić z administracją państwową otwarcie konkretnych aren niezbędnych do przeprowadzania zajęć i rozgrywania meczów.
wszystkie osoby objęte izolacją sportową muszą codziennie raportować swój stan zdrowia, w tym temperaturę ciała rano i wieczorem oraz występowanie objawów, mogących oznaczać zarażenie koronawirusem. Poza tym osoby te powinny unikać jakiegokolwiek kontaktu fizycznego z osobami spoza swojego gospodarstwa domowego, a także miejsc podwyższonego ryzyka, jak apteki, placówki pocztowe czy stacje i jakichkolwiek skupisk ludzi. Piłkarze kontynuować mają pracę indywidualną w domach i dbać o higienę osobistą.
Zwieńczeniem tego kluczowego etapu restartu rywalizacji sportowej będzie przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa wśród wszystkich zgłoszonych do PZPN przedstawicieli klubów, którzy mają brać udział w meczach ligowych i pucharowych. Po wykonaniu testów, jeszcze w pierwszej połowie maja, możliwe będzie rozpoczęcie treningów w podgrupach, tak by między 30 maja a 6 czerwca, zgodnie z zamierzeniami PZPN, wznowić rywalizację boiskową.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznał, że już także myśli o starcie niższych lig piłkarskich. - Chcielibyśmy, żeby pierwsza i druga liga wystartowały 8 czerwca. Powiem więcej, robimy wszystko, żeby tak się stało. Mamy protokoły dotyczące warunków grania w dobie koronawirusa, więc wiemy czego się trzymać. Jeśli chodzi o klasy rozgrywkowe od trzeciej w dół, to wszystko jest w gestii prezesów związków okręgowych. Jeśli oni podejmą decyzję, że któraś z lig ma grać, to my jako PZPN to zaakceptujemy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany