Widzew - INEA AZS 64:51. Jankowska w roli głównej

hof
Leona Jankowska
Leona Jankowska Paweł Łacheta
W trzeciej kolejce fazy play-out koszykarek ekstraklasy Widzew pokonał ostatni zespół w tabeli INEĘ AZS Poznań 64:51.

Choć poznanianki zajmują ostatnie miejsce w tabeli, to jednak podopieczne trener Elżbiety Trześniewskiej poważnie potraktowały rywalki. W pierwszej kwarcie łodzianki dominowały na parkiecie i dlatego wygrały pewnie 20:13. W drugiej ćwiartce koszykarki ze stolicy Wielkopolski zagrały ambitnie, toteż w osiemnastej minucie meczu przewaga widzewianek stopniała do czterech punktów.
To dla gospodyń był wystarczający sygnał do ambitniejszej gry. Trafienia Leony Jankowskiej i Aleksandry Pawlak sprawiły, że na świetlnej tablicy pojawił się wynik 38:28. Łodzianki schodziły do szatni z przewagą dziesięciu punktów. Główna w tym zasługa Janowskiej i Pawlak, które w pierwszych dwudziestu minutach spotkania zdobyły odpowiednio siedemnaście i dziesięć punktów.
Widać, że przerwa podziałała demobilizująco na widzewianki. W 24 minucie spotkania INEA przygrywała tylko czterema oczkami (41:45). Jak się później okazało, było to wszystko, na co tego dnia gospodynie pozwoliły poznaniankom. Znów w roli głównej wystąpiła Jankowska (w 27 minucie miała na swoim koncie 25 punktów) i nie było już wątpliwości kto zwycięży w tym pojedynku.
Widzew - INEA AZS Poznań 64:51 (20:13, 23:20, 10:14,
11:4).
Widzew: Leona Jankowska 27, Aleksandra Pawlak 13, Paulina Misiek 13, Lucyna Kotonowicz 4, Anna Tondel 4, Lidia Kopczyk 3, Kamila Polit 0, Anna Kolasa 0, Daria Dziwulska 0.
INEA AZS: Eliza Horodeńska 16, Aneta Kotnis 14, Joanna Kędzia 9, Aleksandra Drzewińska 7, Magdalena Gawrońska 4, Kinga Woźniak 1, Paulina Lewińska 0.
W niedzielę łodzianki zagrają także w hali przy ul. Małchowskiego. Tym razem podejmować będą Tęczę Leszno (godz. 17).
Pozostałe wyniki grupy walczącej o utrzymanie: Artego Bydgoszcz - MKS Tęcza Leszno po dogrywce 80:79 (21:13, 14:23, 19:14, 15:19, 11:10), MUKS Poznań - Odra Brzeg 42:59 (19:11, 11:18, 2:10,