Widzew - Górnik Zabrze 2:3. Ósma porażka łodzian na własnym stadionie to powód do wstydu

W spotkaniu 32. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Widzew uległ w Łodzi Górnikowi Zabrze 2:3. Doceniamy fakt, że drużyna z Górnego Śląska jest rozpędzona, odniosła dziś piąte kolejne zwycięstwo. Ale kibice, którzy wypełnili stadion przy al. Piłsudskiego mają prawo być rozczarowani. Nie tylko tym, że Górnik to pierwsza drużyna, która strzeliła Widzewowi aż sześć bramek w dwumeczu w tym sezonie. Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia doznali ósmej porażki w tych rozgrywkach u siebie (piątej z rzędu). To wstydliwy bilans, który nie przystoi tak utytułowanemu klubowi. Swoje kolejne spotkanie o punkty Widzew rozegra 21 maja (niedziela, 15). Zmierzy się wówczas w Radomiu z tamtejszym Radomiakiem.

Widzew Górnik na żywo online

Wynik meczu Widzew Górnik 2:3

KONIEC MECZU - Widzew przegrywa w Łodzi z Górnikiem Zabrze 2:3. Znów zawodzi na własnym boisku.
90+2 min - Żółta kartka dla Mvondo.
90 min - Sędzia przedłuża mecz o co najmniej trzy minuty.
90 min - Z lewej strony centruje Nunes.
86 min - Świetna indywidualna akcja Hansena. Ale jego strzał z pola karnego broni Bielica.
85 min - Podwójna zmiana w Górniku. Schodzą Pacheco i Yokota, wchodzą Dadok i Mvondo.
84 min - Żółta kartka dla Szcześniaka.
82 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa!!! Pawłowski wpada w pole karne i centruje sprzed linii końcowej boiska. Do piłki dopada rozpędzony Ciganiks i uderzeniem lewą nogą omal nie rozrywa siatki. Widzew-Górnik 2:3.
81 min - Po rożnym Pawłowskiego lot piłki przedłuża głową Szota, a zamykający akcję Stępiński trafia wślizgiem z bliska w słupek.
80 min - Ravas wygrywa pojedynek sam na sam z Okunukim.
80 min - Zmiana w Górniku. Schodzi Jensen, wchodzi Szcześniak.
79 min - Strzela Nunes, ale sędzia odgwizduje spalonego.
78 min - Zmiana w Widzewie. Sancheza zastępuje Hansen.
76 min - Zamieszanie w ,,szesnastce" gości po rożnym Pawłowskiego. Ale znów nic z tego nie wynika.
76 min - Dzisiejszy mecz na stadionie przy al. Piłsudskiego obserwuje 17481 kibiców.
74 min - Zmiana w Widzewie. Nunes zastępuje Terpiłowskiego.
72 min - GGGOOOLLL!!! Dla Górnika!!! Po ładnym podaniu w pole karne wpada Yokota i silnie uderza. Wprawdzie z bliskiej odległości, ale jednak w tzw. krótki róg. A Ravas przepuszcza piłkę. Widzew-Górnik 1:3.
69 min - Podwójna zmiana w Górniku. Wchodzą Okunuki i Krawczyk, schodzi Olkowski i Włodarczyk.
67 min - Nie dość precyzyjne uderzenie Yokoty.
66 min - Pawłowski zbyt długo zwlekał ze strzałem. No i ostatecznie uderzenie widzewiaka blokuje Janża.
65 min - Centruje Stępiński, piąstkuje Bielica.
61 min - Niecelnie strzela Rasak.
60 min - Uderza Pacheco, broni Ravas.
59 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Schodzą Zieliński i Hanousek, wchodzą Shehu i Ciganiks.
53 min - Podolski źle przyjmuje piłkę w polu karnym.
53 min - Widzewiacy potrzebują znacznie więcej determinacji, żeby odwrócić losy tego meczu.
50 min - Bergström ostro fauluje Pawłowskiego.
49 min - Centruje Zieliński.
47 min - Zła centra Kreuzrieglera.
46 min - Po akcji Olkowskiego piłkę wybija Szota.
46 min - Zmiana w Widzewie. Kreuzriegler zastępuje Żyrę.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY SPOTKANIA - Zaczynamy drugą połowę meczu Widzewa z Górnikiem. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY MECZU - Do przerwy Widzew przegrywa z Górnikiem 1:2. Zapraszamy na relację po przerwie.
44 min - GGGOOOLLL!!! Dla Górnika!!! Strzela Sekulić, a piłka mija Ravasa i wpada do bramki. Widzew-Górnik 1:2.
39 min - GGGOOOLLL!!! Dla Górnika!!! Po stracie piłki przez Terpiłowskiego zabrzanie kontrują. W efekcie strzela płasko Pacheco, a piłka po palcach Ravasa wpada do siatki. Widzew-Górnik 1:1.
37 min - Po centrze Podolskiego Szota piersią wybija piłkę poza boisko.
36 min - Uderza Olkowski.
32 min - Ładna interwencja Zielińskiego.
28 min - Z ostrego kąta strzelał Rasak, ale Ravas nie dał się zaskoczyć.
27 min - Sanchez próbował podać w polu karnym Terpiłowskiemu.
24 min - Ładna akcja Yokoty, który strzela z pola karnego. Ale Ravas odbija piłkę.
22 min - Wysoko skacze Żyro.
20 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa!!! Po dośrodkowaniu Stępińskiego z prawej strony precyzyjną główką popisuje się Pawłowski. Widzew-Górnik 1:0.
18 min - Nieudana próba uderzenia Hanouska.
18 min - Centra Pawłowskiego w pole karne.
15 min - Ładny strzał lewą nogą Olkowskiego i Ravas paruje piłkę na poprzeczkę.
12 min - Jensen zatrzymuje wślizgiem rozpędzonego Sancheza.
10 min - Zamieszanie pod bramką zabrzan po rożnym Pawłowskiego.
9 min - Szota w polu karnym gości. W efekcie róg.
7 min - Akcja Włodarczyka w polu karnym.
5 min - Żółta kartka dla Szoty. Jego też zabraknie w starciu z Radomiakiem.
4 min - Celne uderzenie głową Milosa.
3 min - Żółta kartka dla Hanouska. Czyli zabraknie go w meczu z Radomiakiem.
2 min - Faul na Żyro.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Widzew-Górnik. Zapraszamy na relację.

Godz. 19:59 - Oba zespoły już na murawie. Widzew na czerwono, Górnik na biało-niebiesko.

Godz. 19:49 - Pięciu widzewiaków powinno dziś uważać na zbyt ostrą grę. Zagrożeni przymusową pauzą są bowiem: Marek Hanousek, Dominik Kun, Juliusz Letniowski, Serafin Szota oraz Ernest Terpiłowski.

Godz. 19:41 - Trener Niedźwiedź dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie. Za Shehu będzie bowiem walczył Kun.

Godz. 19:36 - Wyjściowy skład Górnika: Bielica – Sekulić, Bergstrom, Jensen, Janża – Rasak, Pacheco – Olkowski, Podolski, Yokota – Włodarczyk. Ławka rezerwowych: Sokół, Szcześniak, Paluszek, Vrhovec, Dadok, Mvondo, Okunuki, van den Hurk, Krawczyk.

Godz. 19:34 - Wyjściowy skład Widzewa przedstawia się następująco: Ravas – Stępiński, Szota, Żyro – Zieliński, Hanousek, Kun, Milos – Terpiłowski, Pawłowski – Sanchez. Ławka rezerwowych: Wrąbel, Czorbadżijski, Kreuzriegler, Ciganiks, Nunes, Shehu, Letniowski, Hansen, Zjawiński.

Widzew już się utrzymał, Widzew w nowym sezonie ponownie zagra w Ekstraklasie. I ta informacja oraz zwycięstwo w ostatnim meczu z Miedzią z pewnością wpłyną na mniej nerwowy sposób gry łodzian, którzy w ostatnich tygodniach nie rozpieszczali swoich kibiców.
- Był już taki moment, że wszyscy byliśmy zniecierpliwieni i czekaliśmy na to zwycięstwo - mówił trener Widzewa Janusz Niedźwiedź. - W końcu zwycięstwo się wydarzyło w Legnicy i przypieczętowało utrzymanie w ekstraklasie, natomiast nasze cele dalej się nie zmieniają. Naszym celem nadal jest wygrywanie. Jesteśmy zadowoleni, że przełamaliśmy naszą serię i zdobyliśmy bardzo cenne trzy punkty. Przed meczem z Miedzią wprowadziliśmy trochę więcej myślenia pozytywnego. Jak nie wygrywasz, to zaczynasz się zastanawiać, wątpić, a my chcieliśmy pokazywać pewność siebie i to że piłka nożna to też radość.

Przypomnijmy, że w meczu w Zabrzu łodzianie dostali niezłą lekcję futbolu - przegrali 3:0 i dziś nadarza się znakomita okazja, by się odegrać!

Widzew Łódź. Jak dobrze znasz historię Widzewa? Czy jesteś p...