Widzew - GKS Bełchatów 1:0. Trzecie zwycięstwo i pozycja lidera!!! [zdjęcia]

Widzewiacy znów wygrali i są liderem tabeli ekstraklasy!
Widzewiacy znów wygrali i są liderem tabeli ekstraklasy! Paweł Łacheta
Tak dobrego początku sezonu ekstraklasy Widzew nie miał od czasów pamiętnego Dream Teamu Franciszka Smudy. Łodzianie wygrali trzeci mecz z rzędu i zostali liderem tabeli!

Po zwycięstwach na mistrzem Polski Śląskiem (2:1) i wicemistrzem Ruchem Chorzów (2:0) dziś podopieczni Radosława Mroczkowskiego pokonali na własnym stadionie 1:0 GKS Bełchatów.

Łodzianie wystąpili w tym samym składzie, jak w dwóch pierwszych meczach. Prowadzenie w 27 minucie dał Alex Bruno. 19-letni Brazylijczyk gola zdobył po rzucie rożnym, zaskakując bramkarza gości sprytnym strzałem. To jego pierwsza bramka w trzecim oficjalnym meczu Widzewa.

Po objęciu prowadzenia łodzianie grali uważnie w obronie i mimo ataków zawodników GKS uniknęli groźnych sytuacji pod bramką Macieja Mielcarza. Bełchatowianie zdobyli gola 10 min po przerwie, ale zdobywca bramki Paweł Buzała był na pozycji spalonej.

Widzew z kompletem zwycięstw i 9 punktami został liderem tabeli ekstraklasy. Dogonić go jutro może Lech Poznań, a w poniedziałek Legia.

Widzew - GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
1:0 - Alex Bruno (27).
Widzew: Mielcarz - Broź, Abbes, Phibel, Bartkowski, Alex (54, Pietrowski), Bartoszewicz, Dudek (74, Rybicki), Kaczmarek, Okachi, Ben Dhifallah (62, M. Stępiński).
GKS: Stachowiak - Basta, Lacić, Szmatiuk, Wilusz, Baran, Wróbel, Bozok, Wacławczyk, Kosowski (74, M. Mak), Buzała (70, Wroński).