Widzew - GKS Bełchatów 0:0. To szósty remis w starciu obu drużyn

Widzew stoczył z GKS Bełchatów 23 spotkania ligowe i pucharowe. Bilans jest niekorzystny dla łodzian, którzy wygrali 7 meczów, 6 zremisowali, a 10 przegrali. Bramki 25-28

Wśród meczów transmitowanych przez stację Polsat w 13. kolejce Fortuna I ligi znalazło się zaplanowane na 20 listopada na godz. 17.40 spotkanie: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Widzew Łódź

Mecz poprowadził przyzwoicie 36 letni Tomasz Marciniak z Płocka. To brat najsłynniejszego polskiego arbitra - Szymona

.

Ostatni mecz nijak się miał do spotkania rozegranego e 27 października 2018 roku na szczeblu II ligi. Też było 0:0, ale ile się działo! Zawody prowadził sędzia Rafał Rokosz. Pokazał wtedy zawodnikom obu drużyn 9 żółtych i 2 czerwone kartki, ale większość sankcji dotyczyło widzewiaków, którzy mecz kończyli w dziewiątkę. Łodzianie pokazali charakter i zremisowali to spotkanie.

Piłkarze GKS Bełchatów w ostatnich pięciu ligowych meczach zagrali na zero z tyłu. Od 496 minut nie dali sobie strzelić gola. To jest imponujące. Z drugiej jednak strony przez 540 ostatnich ligowych minut nie byli w stanie zdobyć gola w spotkaniu wyjazdowym

.

Trener GKS Marcin Węglewski w przeszłości pracował w Widzewie jako asystent trenerów Waldemara Fornalika, Pawła Janasa, Andrzeja Kretka i Czesława Michniewicza.

Ofensywny pomocnik GKS Szymon Łapiński, który zaczyna mecz na ławce rezerwowych  jest bratankiem wieloletniego kapitana Widzewa, a dziś eksperta i komentatora Polsatu Sport, Tomasza Łapińskiego, który dla łódzkiego klubu rozegrał ponad 300 spotkań, występując w nim przez 14 sezonów