Widzew - Dynamo Czeskie Budziejowice 4:0. Efektowne zwycięstwo czterokrotnych mistrzów Polski

Trzeba przyznać, że piłkarze Widzewa zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w trakcie swojego drugiego sprawdzianu podczas podczas zgrupowania w Antalyi. Łodzianie pokonali w miejscowości Serik Dynamo Czeskie Budziejowice 4:0 po golu Jordiego Sancheza oraz klasycznym hat-tricku Bartłomieja Pawłowskiego. Wszystkie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie meczu.

W przeciwieństwie do poprzedniego meczu w Turcji, tym razem drużyna nie została podzielona drużyny na dwa składy. Część zawodników zagrała po czterdzieści pięć minut, a część w większym wymiarze czasowym.

W 18 minucie po wymianie kilku podań rożnego wywalczył Pawłowski. Z niego, wprost na głowę Sancheza dośrodkował Juliusz Letniowski, a Hiszpan trafił do siatki obok bezradnego Davida Siposa

W 22 min było już 2:0. Tym razem po przechwycie zaatakował Mateusz Żyro, który podał do Pawłowskiego. A doświadczony widzewiak płaskim uderzeniem pokonał golkipera

W 36 min Sanchez odebrał piłkę w środku boiska rywalowi i idealnie obsłużył Pawłowskiego. Ten zaś posłał ją do pustej bramki

Wreszcie, w 43 min, Pawłowski strzelił zza pola karnego, a po błędzie golkipera piłka ponownie znalazła się w siatce przeciwników

W związku z tym, że choroby nabawił się pierwszy trener Widzewa Janusza Niedźwiedzia, drużynę w meczu z Dynamem formalnie poprowadził jeden z jego asystentów Karol Szweda.

Poza kadrą meczową znaleźli się Jan Krzywański i leczący uraz Kristoffer Normann Hansen.

W piątek o 13.30 Widzew rozegra swój ostatni sparing w Turcji. Tym razem zmierzy się z gruzińską drużyną Dinamo Batumi

Widzew - Dinamo Czeskie Budziejowice 4:0 (4:0)
1:0 - Jordi Sanchez (18), 2:0 - Bartłomiej Pawłowski (22), 3:0 - Bartłomiej Pawłowski (36), 4:0 - Bartłomiej Pawłowski (43).
Widzew: Henrich Ravas (46, Jakub Wrąbel) - Mato Milos (46, Paweł Zieliński), Patryk Stępiński (46, Bożidar Czorbadżijski), Serafin Szota (71, Łukasz Plichta), Mateusz Żyro (71, Hubert Lenart), Fabio Nunes (46, Andrejs Cigaņiks) - Ernest Terpiłowski (46, Dominik Kun), Marek Hanousek (46, Juljan Shehu), Juliusz Letniowski (71, Filip Zawadzki), Bartłomiej Pawłowski (46, Jakub Sypek, 81, Mateusz Kempski) - Jordi Sanchez (61, Łukasz Zjawiński).