reklama

Widzew chciałby wiedzieć...

(hof)
Stadion Widzewa to jeszcze melodia odległej przyszłości
Stadion Widzewa to jeszcze melodia odległej przyszłości
Przyszła budowa stadionu przy al. Piłsudskiego budzi szereg pytań ze strony Widzewa. Na oficjalnej stronie klubu można przeczytać o wątpliwościach nurtujących działaczy

Stadion Widzewa to jeszcze melodia odległej przyszłości
Na etapie planowania budowy nowego stadionu na Widzewie UMŁ zaangażował firmę, która przygotowała szereg ekspertyz i opracowała program organizacyjno-finansowy budowy obiektu przy al. Piłsudskiego. Choć Miasto jak dotąd nie ujawniło wyników analiz i zasad tego programu, na bazie rozmów przeprowadzonych przez Widzew z firmami budowlanymi i instytucjami finansowymi można już wskazać kluczowe elementy, których spełnienie zwiększa szansę na powstanie nowego widzewskiego stadionu

Jaki zarobek dla partnera?

Jednym z fundamentalnych działań jest ustalenie mechanizmu wynagrodzenia dla firmy, która miałaby stać się partnerem Miasta. Zasady osiągnięcia zarobku przez partnera prywatnego są częścią modelu biznesowego projektu. Model ten ma wykazać, że możliwe jest jednoczesne osiągnięcie celu publicznego, jaką jest budowa stadionu oraz uzyskanie atrakcyjnej stopy zwrotu z inwestycji dla partnera prywatnego.

Co z wkładem Miasta, dopłatami, podatkiem i ziemią?

Ponadto, Miasto powinno zagwarantować też własny wkład pieniężny w inwestycję, wynagrodzenie dla partnera i zwolnienie go z podatku od nieruchomości od planowanego obiektu. Jednocześnie kluczowe jest również określenie tytułu prawnego do nieruchomości. Deweloperzy już na starcie muszą wiedzieć co stanie się z ziemią na której stanie stadion. Czy będzie ona ich własnością, czy też w grę wchodzi jedynie dzierżawa lub najem. Do wyjaśnienia po stronie Miasta pozostają też kwestie związane z dopłatami rocznymi, jeśli dochody z obiektu nie wystarczą na spłatę kredytu bankowego przez dewelopera.

100 milionów to nie wszystko

Obecnie spełniony jest tylko jeden z warunków - znana jest wysokość wkładu własnego UMŁ. Rada Miasta podjęła uchwałę w tej sprawie 6 lipca 2011 r., która przewiduje, że wkład Miasta będzie płatny w trzech transzach - po 30 mln zł w 2013 i 2014 r. oraz 40 mln zł w 2015 r. Natomiast pozostałe elementy, które powinny być znane podmiotom stającym do miejskiego przetargu pozostają nierozstrzygnięte.

Co wynika z analiz?

Widzew rekomenduje również, by łódzki Urząd Miasta przedstawił wyniki ekspertyz przeprowadzonych przez Collect Consulting, co pozwoli potencjalnym kandydatom przeanalizować dokładnie ich możliwości przystąpienia do przetargu.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 12

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

1910

No mówie że Panowie orają twoją starą.. Łódź To MY RTS!!!

d
do 1910 czy 1922

Panowie to są w miescie Łodzi a nie na zwisewie dziewczynko

1910

do x. Panowie to orają ale twoją starą hehhe

x
x

fajna makieta stadionu na zdjęciu-tylko dlaczego na rysunku same dziewczyny?czyżby panowie orali pole hehe

t
to prawda

zwisew zmienia nazwę na al-kaida sp. z.o.o.?

d
do nnn

Tylko że wszystko jest już przygotowane i idzie zgodnie z harmonogramem. A u was zamiast 4 trybuny będzie wyjście ewakuacyjne żebyście mieli gdzie s.p.i.e.r.d.a.l.a.ć jak Widzew na deRby przyjdzie .

n
nnn

ŁKS tez bedzie mial czterotrybunowy sie nie martw postawi go prywatna firma ktora juz jest po wstepnych rozmowach z UMŁ a na wstydzewie to stadion to bezdziecie mieli ale fifie hahahah. cacek nie ma na pensje a bedzie mial na stadion trzeba miec siano w glowie zeby to lykac naprawde. sprzedaje akcje redanu spinxa przenosi do piaseczna no naprawde jak nic szykuje sie do inwestycji na stadion hahaha.

1910>1909

Ale będzie parchartym gula skakała na widok cztero-trybunowego stadionu :D

1908

Ja natomiast chciałbym sie dowiedziec dlaczego kur..wa z moich pieniędzy buduje sie stadion prywatnej spółce !!!!!!!!!!!!!!! Która splamiona jest korupcją i licznymi aferami !!!!!!!!!!!!!!

1922

zwisew chaciałby wiedzieć...a co że jest tęczowy he he

R
RTS

Jeszcze się zdziwisz biały ospermiony parchu. Będzie wam gula skakała jak zobaczycie stadion z 4 trybunami.. hehe Tylko Widzew RTS!!!

r
rts

Tego stadionu nie bedzie. Wiadomo to nie od dzis kolejna bajeczka cacka.

Dodaj ogłoszenie