Widzew - AZS OPTeam Rzeszów 78:53. Łódzkie koszykarki w paly-Off

hof
Leona Jankowska
Leona Jankowska Paweł Łacheta
Koszykarki Widzewa pokonały AZS OPTeam Rzeszów 78:53 i zajmą po rundzie zasadniczej ekstraklasy ósme miejsce. Ta lokata otwiera łodziankom drogę do walki o medale mistrzostw Polski.

To największy sukces w historii występów widzewskich koszykarek w ekstraklasie.

Spotkanie rozpoczęło się niezbyt dobrze dla widzewianek. Przyjezdne prowadziły już 8:5. W trzeciej minucie celny rzut za trzy punkty oddała Katarzyna Bednarczyk i był remis. Chwilę później łodzianki prowadziły 11:8 po trafieniu z dystansu Leony Jankowskiej. Rzeszowianki nie zamierzały rezygnować z uzyskania korzystnego wyniku i w 7 minucie przegrywały tylko punktem (17:18). Ostatecznie widzewianki zakończyły kwartę pięciopunktowym prowadzeniem.
Na początku drugiej ćwiartki po trafieniu Jankowskiej było 25:17, ale kolejne akcje przyniosły zdobycz punktową rzeszowiankom (25:21). Na parkiecie trwała zażarta walka. Odpowiedź łodzianek była niemal natychmiastowa, znowu wygrywały różnicą siedmiu oczek 30:23, a następnie już 34:23. Dwie minuty przed końcem tej części gry celny rzut za trzy punkty oddała Małgorzata Chomicka i gospodynie prowadziły 40:27. Po chwili widzewska rozgrywający trafiła za dwa pkt i było 42:27.
W trzeciej kwarcie łodzianki kontrolowały wydarzenia na boisku. rywalki próbowały odrabiać straty, lecz niemal za każdym razem Widzew doprowadzał do piętnastopunktowego prowadzenia. W 29 minucie podopieczne trenera Ryszarda Andrzejczaka podkręciły tempo i wygrywały 59:40.
Rzeszowianki na początku czwartej odsłony meczu rzuciły się do rozpaczliwych ataków, mając nadzieję, że dzięki temu zdołają odrobić straty. Trafiły jednak na spokojnie i mądrze grające gospodynie, toteż ich wysiłki spaliły na panewce. Łódzkie koszykarki prowadziły akcje z wielką rozwagą i opanowaniem, toteż nie dopuściły do roztrwonienia przewagi. Ba, w końcówce meczu podkręciły jeszcze tempo, dzięki czemu rywalki nie były już w stanie nawiązać walki, co od razu widoczne było w wyniku. W 38 minucie było 76:53

Widzew - AZS OPTeam Rzeszów 78:53 (23:17, 19:10, 17:13, 19:13)
Widzew : Leona Jankowska 21, Aleksandra Pawlak 15, Małgorzata Chomicka 12, Magdalena Rzeźnik 11, Aleksandra Dziwińska 9, Agnieszka Modelska 7, Katarzyna Bednarczyk 3, Anna Tondel 0, Lidia Kopczyk 0, Wiktoria Zapart 0, Anna Kolasa 0.
AZS-OPTeam : Edyta Czerwonka 14, Magdalena Kaczmarska 13, Anna Kuncewicz 11, Magda Bibrzycka 6, Agnieszka Krzywoń 5, Agata Rafałowicz 4, Elżbieta Mukosiej 0, Klaudia Kąsek 0.