Widzew - Arka Gdynia 0:0 (aktual.)

ei24
Widzew - Arka Gdynia 0:0 (aktual.) ei24
Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Widzewa z Arką Gdynia.

Gdynianie przyjechali na stadion przy al. Piłsudskiego z zamiarem przerwania serii spotkań bez zwycięstwa. Po raz ostatni Arka wygrała w lidze 6 listopada, gdy na własnym stadionie pokonała 2:1 Koronę Kielce. Później, w siedmiu kolejnych meczach, zdobyła tylko trzy punkty po remisach. Gdyńską drużynę miał odmienić czeski trener Frantisek Straka, który na stadionie Widzewa po raz pierwszy prowadził Arkę.

Przełomu jednak nie było. Gdynianie wprawdzie nie przegrali, ale nie zdołali też pokonać Widzewa, który po bezbramkowym remisie utrzymał pięciopunktową przewagę nad przedostatnią w tabeli Arką.

Mecz nie przyniósł kibicom wielkich emocji. Na boisku mnożyły się niecelne podania, a większość akcji kończyła się przed polem karnym. Bramkarz Widzewa Maciej Mielcarz do większego wysiłku był zmuszony tylko w pierwszej połowie. W 13. minucie nie dał się pokonać Denisovi Glavinie, który znalazł się sam przed golkiperem gospodarzy. Dwie minuty później Mielcarz przerzucił nad poprzeczką piłkę po silnym strzale Pawła Zawistowskiego.

Po drugiej stronie boiska Marcello Morettę dwukrotnie w pierwszej połowie próbował pokonać Riku Riski. Najlepszą okazję do strzelenia gola zmarnował jednak Nika Dżalamidze. Po jego strzale bramkarz gości wybił piłkę na rzut rożny.

Po przerwie jeszcze więcej było niedokładności w grze i mniej sytuacji podbramkowych. Bohaterem meczu mógł zostać bardzo słabo grający Darvydas Sernas, jednak w doliczonym czasie gry, będąc tuż przed bramkarzem Arki, pogubił się i nie oddał nawet strzału. (PAP)

Żółta kartka - Widzew Łódź: Paul Grischok. Arka Gdynia: Paweł Zawistowski, Robert Bednarek, Filip Burkhardt.

Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 8 ;500.

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Souheil Ben Radhia, Sebastian Madera, Wojciech Szymanek, Dudu - Adrian Budka (81. Zigajevs Jurijs), Łukasz Broź, Riku Riski (60. Velibor Duric), Mindaugas Panka - Nika Dżalamidze (46. Paul Grischok), Darvydas Sernas.

Arka Gdynia: Marcelo Moretto - Marciano Bruma, Maciej Szmatiuk, Emil Noll, Robert Bednarek - Mirko Ivanovski (80. Joseph Desire Mawaye), Paweł Zawistowski, Ervin Skela (60. Filip Burkhardt), Miroslav Bozok, Denis Glavina (86. Michał Płotka) - Tadas Labukas.