Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wiadukty w ruinie. Które czekają na remont? Co dzieje się na pozostałych?

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Wiadukt na ul. Dąbrowskiego na razie jest remontowany. To ma wystarczyć, aby poprawić jego stan na tyle, żeby mógł być użytkowany jeszcze przez kilka lat.
Wiadukt na ul. Dąbrowskiego na razie jest remontowany. To ma wystarczyć, aby poprawić jego stan na tyle, żeby mógł być użytkowany jeszcze przez kilka lat. Grzegorz Gałasiński
Wiadukt na ul. Przybyszewskiego nie nadaje się do remontu. Ratowany remontem jest ten na ul. Dąbrowskiego. W trakcie budowy jest wiadukt al. Śmigłego-Rydza. Ten w najgorszym stanie, czyli na ul. Przybyszewskiego, czeka na rozbiórkę.

Dąbrowskiego

Wiadukt na ul. Dąbrowskiego na razie jest remontowany. To ma wystarczyć, aby poprawić jego stan na tyle, żeby mógł być użytkowany jeszcze przez kilka lat. Ale docelowo tu również potrzebna będzie rozbiórka i postawienie go od nowa. Obecnie modernizowana jest jedynie nitka w kierunku centrum. Prace prowadzone są na jej północnej połowie, drugą częścią jeżdżą samochody. Jeszcze w wakacje robotnicy mają przejść na drugą połowę jezdni. W ostatnim czasie trwają prace przy asfaltowej nawierzchni tzw. kapy wiaduktu, czyli części, gdzie znajduje się chodnik oraz przy zatoce przystankowej. Potem przyjdzie czas na położenie nawierzchni, na koniec montowane będą bariery i zabezpieczenia. Remont ma potrwać do końca roku i pochłonie 8 mln zł.

Śmigłego - Rydza

Połowa wiaduktu na al. Śmigłego – Rydza (nitka zachodnia) jest już gotowa. Obecnie trwa rozbiórka części obiektu na wschodniej nitce. Tu prace, wraz z przebudową odcinka al. Śmigłego – Rydza od skrzyżowania marszałków do ul. Przybyszewskiego, zakończą się pod koniec 2021 r. A koszt całej inwestycji to 94 mln zł.

Przybyszewskiego

W najgorszym stanie jest wiadukt na ul. Przybyszewskiego. On nie nadaje się do remontu – trzeba go zburzyć i postawić od nowa. Po wakacjach ogłoszony ma zostać przetarg na jego wyburzenie i zbudowanie od podstaw. Umowa z wykonawcą powinna być podpisana pod koniec roku tak, aby ruszyć z pracami w 2021 r. W październiku tego roku rozstrzygnięty ma zostać konkurs Urzędu Marszałkowskiego na dofinansowanie tej kosztownej inwestycji. Rozpadający się wiadukt pochłonie bowiem ponad 100 mln zł.

Wiadukty na ulicach Przybyszewskiego i Dąbrowskiego co 3 miesiące poddawane są dokładnym przeglądom technicznym. Zastosowano tu także ograniczenia ruchu – zwężenie do jednego pasa ruchu w obie strony, można tędy jechać z prędkością do 30km/h, a przejadą tylko pojazdy o wadze do 3,5 tony. Od lipca zeszłego roku wiaduktem na ul. Przybyszewskiego nie mogą jeździć autobusy.

Pseudokibice zaatakowali piłkarzy Widzewa:

Źródło:
TVN

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany