2/7 Zamknij

Przypomnijmy, że Raków gra w ekstraklasie na stadionie w Bełchatowie, ponieważ domowy obiekt nie spełnia wymogów. Teraz klub poinformował, że Ministerstwo

Przemyslaw Swiderski

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Przypomnijmy, że Raków gra w ekstraklasie na stadionie w Bełchatowie, ponieważ domowy obiekt nie spełnia wymogów. Teraz klub poinformował, że Ministerstwo Sportu i Turystyki potwierdziło przyznanie Częstochowie dotacji w wysokości 10 milionów złotych na modernizację stadionu.

Jeszcze niedawno prezes PZPN ostrzegał włodarzy Częstochowy, że brak stadionu może skutkować nieprzyznaniem klubowi licencji na przyszły sezon. Teraz po zakończeniu prac modernizacyjnych sportowy obiekt przy ul. Limanowskiego ma już spełniać wszystkie wymogi licencyjne narzucane przez ekstraklasę.

- To skutkować będzie podpisaniem w najbliższych dniach umowy pomiędzy miastem, a ministerstwem. To kolejny ważny krok w kierunku powrotu drużyny na Limanowskiego - powiedział Maciej Kołodziejczyk przewodniczący Rady Nadzorczej Rakowa, cytowany przez oficjalną stronę.

Po rozegraniu 26 kolejek Raków Częstochowa jest dziewiąty w tabeli ze stratą zaledwie jednego punktu do ósmej Jagiellonii Białystok. Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy