reklama

Weekendowe propozycje

(rs, jed)
Jak co tydzień przedstawiamy naszym Czytelnikom propozycje na miłe spędzenie weekendu.

o Koncert uczniów
Filharmonia. W sobotę o godz. 17 koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki.
o Mayday 2
Teatr Powszechny. Premiera zaplanowana jest w kwietniu, ale komedia Raya Cooneya będzie grana już od soboty. Reż. Marcin Sławiński. Ilu jest w Londynie taksówkarzy Johnów Smithów? Czy bohater jest bigamistą? Jeśli tak, to czy zdoła ukryć podwójne życie i dwójkę dzieci? Grają: Katarzyna Kowalczuk, Barbara Lauks, Piotr Lauks, Mateusz Olszewski, Grzegorz Pawlak, Michał Szewczyk i Barbara Zając.
o Smażone zielone pomidory
Teatr Mały w Manufakturze. Dziś (godz. 19.15) z monodramem "Smażone, zielone pomidory" według powieści Fannie Flagg, wystąpi Elżbieta Czerwińska. Wciela się w dwie postacie. Jako Evelin nie znajduje porozumienia z mężem i dziećmi. Jest też mieszkającaą w domu starców, 87-letnią panią Threadgoode. Losy obu kobiet spotkają się. Adaptacja i reżyseria - Remigiusz Grzela.
o Lorax 2D i 3D
Animowany, film familijny dziś wchodzi na ekrany. Prod. USA. Reż. Chris Renaud, Kyle Bolde. Lorax jest strażnikiem lasu przemawiającym w imieniu drzew. Ale ma wroga, który bezmyślnie je wycina. Scenariusz oparty został na opowieści, w której jest też chłopak szukający drzewa spełniającego marzenia. (94 min)
o Obrazy realistyczne
Galeria Bałucka (Stary Rynek). Dziś o godz. 17 wernisaż wystawy "Obrazy realistyczne". Autorem prac jest Tomasz Krawczyk.
o Zdobywcy słońca
Atlas Sztuki (ul. Piotrkowska 114/116). Dziś o godz. 19 prezentacja projektu Anny Baumgart "Zdobywcy słońca" i prof. Andrzeja Turowskiego "Parowóz dziejów". Artystka zajęła się historią pociągu agitacyjnego, który w 1920 r. jadąc z Moskwy do Berlina zatrzymał się w Koluszkach. Zrealizowała film. Naukowiec przygotował książkę. W sobotę o godz. 12 w Muzeum Kinematografii (pl. Zwycięstwa 1) spotkanie z Anną Baumgart i prof. Andrzejem Turowskim.
o Kochaneczki
Galeria Manhattan (ul. Wigury 15). Dziś o godz. 18 otwarcie wystawy "Kochaneczki". Tak swoją instalację wideo nazwała Agata Bielska.
o Ordonka w Lutni
W odnowionej Lutni (ul. Piotrkowska 243), należącej obecnie do Wyższej Szkoły Pedagogicznej, w sobotę o godz. 18 prezentowany będzie spektakl Marii Meyer "Ordonka. Miłość ci wszystko wybaczy". Piosenki przedwojennej gwiazdy układają się w opowieść o dziewczynie, która zdobyła sławę i miłość.
o Einblicke/Światopo(d)glądy
Miejski Punkt Kultury Prexer-UŁ (ul. Pomorska 39/41). W sobotę o godz. 19 będzie półgodzinny film i seria zdjęć powstałych w ramach projektu Studienkolleg zu Berlin. Sześciu studentów podróżowało po kilku krajach przygotowując portrety osób w różnym wieku. Rozwinięciem projektu jest trwająca wciąż gra miejska związana z "zagadką sensu życia".
o In Memoriam: Cesaria Evora
Teatr Mały w Manufakturze. W niedzielę o godz. 18.15 na finał Tygodnia Kobiet w Teatrze Małym zaplanowane jest spotkanie z Elżbietą Sieradzińską. Przyjaciółka Cesarii Evory podzieli się wspomnieniami o artystce, wystąpi też z koncertem. Towarzyszyć jej będzie zespół muzyczny Costanova, a wieczór poprowadzi Remigiusz Grzela. (rs)

***
o Klub Ambasada (ul. Zielona 13) piątek godz. 21 Spring Attack, sobota, godz. 21 School Girls Night.
o Stereo Krogs (ul. Zielona 8) piątek, godz. 21 wystąpi Orkiestra Tanio, wstęp wolny, sobota, godz. 21 zagrają: Pajujo i Bethel, wstęp 5 zł, niedziela, godz. 19 Rockowe karaoke, wstęp wolny.
o Klub Jazzga (ul. Piotrkowska 17) piątek, godz. 20 zagrają Te-tris, Gryph/Harry, Kręcioł i Piotrush, Jam Vibez, wstęp 20 zł, sobota, godz. 22 Max Skiba i Diskollektive,
wstęp 10 zł.
o Pod Amorami (Narutowicza 26) sobota, godz. 20 wieczorki zapoznawcze dla panów i pań "40 plus", wstęp wolny.
o Restauracja Tulipan (ul. Wspólna 6) sobota, godz. 19 wieczorek taneczny, wstęp 10 zł.
o Restauracja Impuls (ul. Maratońska 57a, przeniesiona z ul. Dachowej) piątek, godz. 20 wieczorki taneczne z zespołem Music Box, wstęp wolny.
o Klub Tirador (ul. Piotrkowska 55) piątek, sobota godz. 21 karaoke, wstęp wolny.
o Dejavuclub (dawne Mammamija) Klub Muzyczny (ul. Narutowicza 26) piątek/sobota, godz. 21 w rytmie house, electrohouse i dj Adi, Sojer, wstęp wolny.
o Restauracja Rajdowa (ul. Paderewskiego 11) sobota 20 dancing, wstęp 12 zł, niedziela, godz. 17 wieczorek taneczny, wstęp 10 zł.
o Restauracja Szampańska (ul. Limanowskiego 194/196) piątek, godz. 18, sobota, niedziela, godz. 17.30 zabawa przy muzyce na żywo. (jed)

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie