Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Weekendowe propozycje

(rs, jed)
.
. Paweł Łacheta
Jak co tydzień przedstawiamy naszym Czytelnikom propozycje na miłe spędzenie weekendu. Każdy znajdzie coś dla siebie...

o Łódzka "Fabryka Tańca"
Koncert podsumowujący obchody 65 jubileuszu Zespołu Folklorystycznego Harnam połączony z promocją książki "Łódzka Fabryka Tańca" odbędzie się w niedzielę 21 października o godz. 17 w auli Centrum Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251. Książka poświęcona jest historii Harnama. Jej wydanie wieńczy cały cykl imprez które z tej okazji odbywały się w ciągu roku. Książka jest chyba jedyną tego typu publikacją na polskim rynku wydawniczym. W pełny sposób przedstawia dzieje zespołu oraz jego dorobek artystyczny.

o Emigranci
Teatr Mały w Manufakturze. Dziś o godz. 19.15 premiera sztuki Sławomira Mrożka. "Emigranci" to spotkanie inteligenta i robotnika. Każdy z innych powodów opuścił kraj. To konfrontacja postaw i charakterów. Sztuka sprzed 40 lat z wciąż aktualnymi problemami. Reż. Krzysztof Rościszewski. Rolę AA, inteligenta, gra Marek Kasprzyk. Jako XX wystąpi Mariusz Pilawski (świętujący tym sektaklem 30-lecie pracy).

o Samsara
Dziś na ekrany wchodzi dokument prod. USA. Reż. Ron Fricke. Tytuł wywodzi się z sanskryckiego określenia powtarzającego się cyklu narodzin, życia, śmierci i odrodzenia. Przez pięć lat, na taśmie 70 mm, powstawała poetycka opowieść bez słów. To podróż przez 25 krajów i kultur z muzyką Lisy Gerrard i Dead Can Dance. (99 min)

o Spektrum
Miejska Galeria Sztuki (park Sienkiewicza). Dziś o godz. 18 wernisaż wystawy "Spektrum". Prezentacja prac prof. Romana Modzelewskiego.

o KPG - grafika
OFF Galeria (ul. Piotrkowska 138/140). KPG to wystawa prac pedagogów i studentów Katedry Projektowania Graficznego łódzkiej ASP. Otwarcie dziś o godz. 20.

o Benefis prof. Barbary Hanuszkiewicz
ŁDK, Sala Kolumnowa (ul. Traugutta 18). W sobotę o godz. 18 benefis prof. Barbary Hanuszkiewicz, cenionej projektantki mody i pedagoga, ale też artystki pasjonującej się wieloma rodzajami sztuki. Gościem specjalnym będzie Hanna Banaszak.

o Giełda kostiumów
Teatr Wielki (wejście od ul. Jaracza). W niedzielę w godz. 9 - 13 odbędzie się kolejna giełda scenicznych strojów - peleryny, fraczki, kamizele, spodnie, suknie, nakrycia głowy. Będą kostiumy m.in. z "Rycerskości wieśniaczej", "Damy kameliowej", "Yesterday".

o Honeymoon
AOIA (ul. Zachodnia 54/56). W sobotę o godz. 19 Teatr Zupa z Małpy, w którym występują: Masza Bogucka, Magda Dratkiewicz, Marta Kuśmirek i Patryk Steczek, przedstawi sztukę "Honeymoon" G. Barylli. To komedia o kobietach nie tylko dla pań. Zawiedzione miłości i próby zaczynania od nowa. Dużo humoru, sporo okazji do refleksji.

o VI Łódzka Jesień Chóralna
Szkoła Muzyczna im. Wieniawskiego (ul. Sosnowa 9). W niedzielę o godz. 16 rozpocznie się VI Łódzka Jesień Chóralna im. prof. Henryka Blachy, przygotowana przez Szkołę i Stowarzyszenie Śpiewacze Harmonia. Jest to spotkanie zespołów amatorskich nie tylko z regionu łódzkiego, służące idei popularyzowania śpiewu chóralnego.

o Śpiewają Okudżawę
Teatr Mały w Manufakturze. W niedzielę o godz. 16 i 18.15 spektakl muzyczny "Dał ci Bóg koniec wojny w prezencie", wypełniony utworami Bułata Okudżawy. Wystąpią: Loretta Cichowicz, Anna Grzeszczak, Justyna Kacprzycka, Małgorzata Lipka, Marek Kołaczkowski, Witek Łuczyński, Marek Lipski. Reż. Mariusz Pilawski.

o Haydamaky
Klub Wytwórnia (ul. Łąkowa 29). Sławna ukraińska grupa Haydamaky da koncert w niedzielę o godz. 19. Jej klimaty to rock, reggae, ska i ludowe melodie. Zespół wydał pięć albumów. Ostatni z naszym Voo Voo.

o Łódź design festival
Stara tkalnia przy ul. Targowej 35. Łódź Design Festival (18 - 28 bm.) prezentuje prace projektantów, m.in. wzory opakowań, mebli, ubrań, biżuterii, zabawek. Na 10.000 mkw. powierzchni umieszczono ponad 30 wystaw. Przeszło 600 autorów prezentuje więcej niż 1.100 obiektów.

W nurcie głównym festiwalu, mającego hasło "Świadomość", są trzy ekspozycje: "The future is stupid" (rozwiązania innowacyjne), "Ways of seeing/sitting" (jaki jest cel powstania konkretnego przedmiotu), "Kto ty jesteś?" (twórczość projektantów związanych z Polską).

W programie są także warsztaty, realizowany jest program dla dzieci, dziś w godz. 11.15 - 17.15 początek międzynarodowego forum poświęconego designowi i architekturze. W Muzeum Kinematografii wyświetlane są filmy.

***
o Klub Muzyczny Atmosfera (ul. Jaracza 47). Piątek, godz. 20 - Big Bad& Heavy. Hraps, Mono, Akira, Dub-u, Suffer, Ludi, Butcher Jungle Drummer, GoofyMan, sobota, godz. 20 karaoke. Największy repertuar w mieście.

o Irish Pub (ul. Piotrkowska 77) piątek, godz. 20, żeglarski piątek z zespołem J. Nastarowicz Band, wstęp wolny, sobota, godz. 20, koncert The Melons, wstęp wolny.

o Keja Pub (ul. Kopernika 46) sobota, godz. 21, koncert Projekt Volodia, wieczór z Wysockim.

o Stereo Krogs (ul. Zielona 8) piątek, godz. 20, zagrają Underground i Kurczat, wstęp 10 zł, sobota, godz. 20, koncert The Cuts, wstęp 18/25 zł, niedziela, rockowe karaoke, wstęp wolny

o Klub Antrakt (ul. Zachodnia 95) piątek/sobota, godz. 20, imprezę przy muzyce lat 70.-90. prowadzi DJ Raff, wstęp wolny.

o U Fabrykanta (pl. Zwycięstwa 2) piątek, godz. 20, dancing z muzyką lat 80. i 90., wstęp wolny (rezerwacja stolików).

o Pod Amorami (ul. Narutowicza 26) sobota, godz. 20, wieczorki zapoznawcze dla panów i pań "40 plus", wstęp wolny.

o Restauracja Tulipan (ul. Wspólna 6) sobota, niedziela, godz. 17, weekendowe grillowanie przy muzyce, wstęp wolny.

o Restauracja Impuls (ul. Maratońska 57a, przeniesiona z ul. Dachowej) piątek, godz. 20, wieczorki taneczne, wstęp wolny.

o Klub Tirador (ul. Piotrkowska 55) piątek, sobota, godz. 21, karaoke, wstęp wolny.

o Klub Muzyczny (ul. Narutowicza 26) piątek/sobota, godz. 21, w rytmie house, electrohouse i DJ Adi, Sojer, wstęp wolny.

o Restauracja Orient-Express (ul. Woronicza 1/3) piątek, sobota, niedziela, godz. 20, dancing z zespołem Mix Dance, wstęp wolny.

o Restauracja Rajdowa (ul. Paderewskiego 11) sobota godz. 20 dancing, wstęp 12 zł, niedziela godz. 17 wieczorek taneczny (przeniesiony ze Spatifu), wstęp 10 zł.

o Restauracja Szampańska (ul. Limanowskiego 194/196) piątek, godz. 18, sobota, niedziela godz. 17.30 zabawa przy muzyce na żywo.

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

r
ros

Dodałbym do listy weekendowe mecze naszych drużyn sportowych oraz klub Szafa na Rewolucji. Warto tam bywać (kilka półek alkoholi na każdą kieszeń, domowe pierogi, klimat plus wystawy i koncerty)

Ł
Łodzianin BAŁUTY City

no mam wypad do parku jak bedzię ładna pogoda i w Niedzielę na meczyk ŁKS-u a w sobote to pewnie jak zawsze jakaś imprezka może Bed room tylko Teraz tam trzeba 20 złotych za płacić za wejście albo inny klub może Karczma raz na wozie na Rewolucji 1905, czas pokaże ale Weekend może być udany pozdrawiam wszystkich co lubią imprezki i Dobrą zabawę w Mieście Łodzi naszym pozdro,

W
WSPANIALE,

jest duży wybór propozycji.

Dodaj ogłoszenie