Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ważna wiadomość dla pacjentów onkologicznych z Łodzi i regionu Szybka ścieżka onkologiczna u Bonifratrów bez długich kolejek

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Bartosz Chmiela (mat. szpitala)
Bardzo krótkie terminy na badania i leczenie w nowoczesnym, otwartym w czerwcu oddziale onkologicznym szpitala Zakonu Bonifratrów Jana Bożego Łodzi. Pacjenci przyjmowani są „od ręki”, a ze względu na bogate zaplecze diagnostyczne okres od diagnozy, poprzez zabieg, po wypis do domu może trwać zaledwie kilkanaście dni. Wszystko w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia - z punktu widzenia pacjenta bezpłatnie.

Regionalne Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Onkologicznych ulokowane jest w specjalnie w tym celu dobudowanym skrzydle szpitala przy ul. Kosynierów Gdyńskich 61. Zlokalizowano w nim Zakład Diagnostyki Obrazowej i Oddział Onkologii Klinicznej. Leczy się tu wszystkie guzy lite, czyli m.in. raka jelita grubego, płuca, piersi, nerki, gruczołu krokowego, trzustki, tarczycy, jajnika czy pęcherza moczowego (nie leczy się tylko chorób hematologicznych).

Takie badania tu wykonasz:

Znajduje się tutaj całe zaplecze do diagnozowania chorób nowotworowych: kupiony wiosną rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, pracownie RTG, USG, wieża endoskopowa, na miejscu wykonywane są biopsje przy rozpoznaniu guzów wątroby czy trzustki. Na terenie szpitala mieści się pracownia histopatologiczna z możliwością wykonywania badań molekularnych. Oddział ma sale dwu i trzyosobowe, klimatyzowane.

- W przypadku pacjentów onkologicznych czas reakcji jest sprawą kluczową, dlatego proces od diagnozy po leczenie odbywa się w ramach jednego miejsca, w zasadzie pod jednym dachem – mówi dr n med. Jarosław Dyczka, ordynator Oddziału Onkologii Klinicznej Szpitala Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego. – Przyjmujemy zarówno pacjentów „nowych”, przed diagnozą, jak i tych w trakcie leczenia, którzy na przykład mieszkają blisko naszego szpitala.

Takie leczenie otrzymasz u Bonifratrów:

W szpitalu stosowane jest tzw. leczenie celowane oraz immunoterapia, a także chemioterapia przedoperacyjna, pooperacyjna oraz paliatywną. Placówka prowadzi terapię przeciwbólową i wspomagającą.
Pacjenci wyposażani są w tzw. port naczyniowy. Port naczyniowy to implantowany system, który umożliwia łatwy i długotrwały dostęp do żyły centralnej. Jest to przydatne dla pacjentów, którzy potrzebują częstego podawania leków dożylnie, na przykład w leczeniu chemioterapią.

Tu możesz zadzwonić:
* Kontakt z Oddziałem Onkologii Klinicznej, gdzie można uzyskać wszelkie informacje o badaniach i hospitalizacji tel. 533 165 017
* Kontakt z Poradnią Onkologiczną szpitala tel. 42 220 30 30.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany