Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wakacyjne remonty dróg w Łodzi. Prace przyśpieszą, by wykonać jak najwięcej, gdy ruch jest mniejszy

Piotr Jach
Piotr Jach
Ten fragment ul. Wschodniej (od ul. Jaracza do ul. Rewolucji 1905 r.) ma zostać ponownie oddany do użytku już we wrześniu br.
Ten fragment ul. Wschodniej (od ul. Jaracza do ul. Rewolucji 1905 r.) ma zostać ponownie oddany do użytku już we wrześniu br. Piotr Jach
Korzystając ze zmniejszonego natężenia ruchu w okresie wakacji, które właśnie się zaczynają, Urząd Miasta Łodzi zamierza zintensyfikować prace na inwestycjach drogowych – zarówno tych związanych z programem rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi, jak i tymi prowadzonymi na osiedlach w ramach „Planu dla Osiedli”.

- Zamierzamy wzmóc wszystkie prace, aby od 1 września było to w mieście jak najmniej uciążliwe – mówi Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju UMŁ – Otworzyliśmy przetargi i na dniach rozpoczynamy prace na odcinkach ulic wytypowanych do przebudowy w ramach „Planu dla Osiedli”. Będzie to wiele dróg. Np. na Sikawie ul. Miłosza i kolejny odcinek ul. Giewont, w Andrzejowie ulice Gajcego i Taborowa, na Rudzie Pabianickiej ul. Mierzejowa, na Rokiciu ul. Obywatelska, a na Teofilowie ul. Traktorowa wraz z rondem przy zbiegu z ul. Łanową.

Przyśpieszyć mają też remonty ulic w Śródmieściu, zwłaszcza na ul. Wschodniej, która na odcinku od ul. Jaracza do ul. Rewolucji 1905 r. ma być oddana do użytku zaraz po wakacjach. Jesienią ruch ma zostać przywrócony na dwóch kolejnych remontowanych jej odcinkach: Od ul. Rewolucji 1905 r. do ul. Pomorskiej i od ul. Pomorskiej do ul. Północnej.

- Na ciągu ul. Próchnika i Rewolucji 1905 r. od ul. Zachodniej do ul. Kilińskiego dwa tygodnie temu zamknęliśmy już pierwszy etap remontu polegający na budowie odwodnieni, teraz usuwamy kolizje elektroenergetyczne, by przystąpić do prac stricte drogowych. One powinny zakończyć się jesienią, na przełomie września i października – zapowiada Andrzej Mikołajewski z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Z początkiem lipca rozpocznie się natomiast remont ul. Kilińskiego – od ul. Narutowicza do ul. Rewolucji 1905 r. Ten odcinek na miesiąc zostanie wyłączony z ruchu dla tramwajów. Samochody powrócą na ten fragment dopiero jesienią, po zakończeniu wszystkich zaplanowanych tam prac remontowych.

Potężna ulewa uszkodziła odcinek trasy Łazienkowskiej w Warszawie:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany