MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wakacje z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łodzi. Z zajęć sportowych będzie mogło skorzystać ok. 5 tys. dzieci

Magdalena Rubaszewska
Zajęcia "Z podwórka na Wembley - piłka nożna dla dziewczynek i chłopców " będą odbywały się na boisku przy ul. Małachowskiego.
Zajęcia "Z podwórka na Wembley - piłka nożna dla dziewczynek i chłopców " będą odbywały się na boisku przy ul. Małachowskiego. UMŁ
Do wakacji pozostały trzy tygodnie, można już śmiało planować, jak je spędzić. Na przykład w mieście z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łodzi. Przygotował on dla dzieci i młodzieży bezpłatne zajęcia i treningi różnych dyscyplin. Spotkania prowadzone przez instruktorów będą odbywać się w halach sportowych i w obiektach rekreacyjnych.

W zajęciach sportowych może uczestniczyć nawet 5 tys. dzieci

- Z naszej oferty sportowo-rekreacyjnej skierowanej do dzieci i młodzieży w ramach miejskich wakacji będzie mogło skorzystać około 4 tys. 800 - 4 tys. 900 uczestników, a zorganizujemy 140 zajęć, m.in. w Łódzkim Miasteczku Sportu zlokalizowanym w hali sportowej przy ul. Skorupki 21, w hali i na orliku przy ul. Małachowskiego i w sali multifunkcyjnej na lodowisku Bombonierka - informuje Iwona Safjanowska, zastępca dyrektora łódzkiego MOSiR-u.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 7 - 18 pod wspólną nazwą Łódzkie Miasteczko Sportu 2024 rozpoczną się w poniedziałek 1 lipca. Są przeznaczone dla grup zorganizowanych, ale i uczestników indywidualnych. Udział jest bezpłatny, jednak liczba miejsc ograniczona. Dlatego obowiązują zapisy, które już trwają. Są przyjmowane w każdy piątek w godz. 10 - 14 pod nr tel. 536-777-610.

Wakacje w mieście. "W nogę" na boisku i w telewizorze

- Nowością w tegoroczne wakacje będzie Turniej FIFA, czyli rozgrywki w piłce nożnej w wirtualnej rzeczywistości. Będą prowadzone w Bombonierce w sali multifunkcyjnej wyposażonej w nowoczesny sprzęt, w tym w trzy 65-calowe telewizory z konsolami Playstation 5 i okulary wirtualnej rzeczywistości. Ale proponujemy wiele zajęć sportowych na świeżym powietrzu, np. "Z podwórka na Wembley - piłka nożna dla dziewczynek i chłopców ", będą one prowadzone na boisku typu orlik przy ul. Małachowskiego, a także strzelanie z łuku, speedball, badminton, siatkówka - dodaje Iwona Safjanowska.

W Miasteczku są także zajęcia ruchowe z elementami bieżnymi, skocznymi, utrzymania równowagi, orientacyjnymi, rzutnymi, gry i zabawy zespołowe, np. dwa ognie pod hasłem "Mam talent do sportu". Odbywać się będą w hali przy ulicy Małachowskiego. Młodzieży proponuje się letnią akademia sztuk walki - bezpieczny trening z podstaw tradycyjnych sztuk walki tj. aikido, kung fu, ju-jutsu i teakwon-do. W Akademii Asów będzie można grać w tenisa stołowego, treningi przewidziano w hali przy ul. Małachowskiego

Łódzki MOSiR zorganizuje też w wakacje imprezy sportowe w plenerze. Oto harmonogram

1.06.2024 Turniej Boccia dla osób z niepełnosprawnościami OS Małachowskiego

 • 1.06.2024 Dzień Dziecka na Stawach Jana + 200 lecie sportu OR Stawy Jana
 • 2.06.2024 Holi Święto Kolorów OR Arturówek
 • 8.06.2024 Bieg "Recepta na Zdrowie" OR Arturówek
 • 16.06.2024 Powitanie Lata na Stawach Stefańskiego OR Stawy Stefańskiego
 • 20.06.2024 Noc Kupały OR Stawy Stefańskiego
 • 6.07.2024 Holi Święto Kolorów OR Stawy Jana
 • 13.07.2024 ALOHA PARTY Pływalnia przy ul. Sobolowej
 • 20.07.2024 Urodzinowy Marsz Nordic Walking OR Arturówek
 • 10.08.2024 ALOHA PARTY Pływalnia przy ul. Głowackiego
 • 24.08.2024 ALOHA PARTY Pływalnia Wodny Raj przy ul. Wiernej Rzeki
 • 31.08.2024 Zakończenie Wakacji OR Młynek
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jakie gwiazdy wystąpią w Paryżu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany