W wygranym sparingu piłkarzy Widzewa najlepszy był Łukasz Broź

Piłkę goni Łukasz Broź
Piłkę goni Łukasz Broź Paweł Łacheta
Piłkarzom po długiej przerwie chciało się grać. Nie przeszkadzały im zimno ani padający śnieg. Widzew stoczył ciekawy mecz sparingowy z Turem Turek i odniósł pierwsze zwycięstwo (2:1) w 2013 roku. Oby było ich jak najwięcej.

Sukces łodzianie zapewnili sobie po akcji meczu, w której w głównej roli wystąpił młody zdolny Bartłomiej Kasprzak. Pomocnik ograł w polu karnym niczym wytrawny rutyniarz dwóch rywali i znakomicie wycofał piłkę do Sebastiana Dudka, który nie miał kłopotów z umieszczeniem jej w siatce.
Premierową bramkę dla łodzian strzelił dwadzieścia minut wcześniej Ben Dhifallah. Łodzianie stracili gola na samym początku gry, po kiksie bramkarza Milosa Dragojevicia, który praktycznie wepchnął piłkę do własnej bramki.
Groźnych sytuacji pod oboma bramkami nie brakowało. Widzew stworzył ich zdecydowanie więcej, ale miał kłopoty ze skutecznością. Do przerwy grę zespołu ciągnął wszędobylski i bardzo aktywny Mariusz Rybicki. W polu karnym bezpardonowo walczyli z sobą dwaj piłkarze wywodzący się z Kamiennej - Piotr Wieczorek i Mariusz Stępiński. Po prawej stronie kilka efektownych akcji przeprowadził nowy gracz drużyny - Bartłomiej Pawłowski.
Po zmianie stron w Widzewie brylował Łukasz Broź, który był nie do upilnowania dla rywali. Jeśli piłkarz będzie się znajdował w takiej formie przez najbliższe tygodnie, to powołanie do reprezntacji na mecz z Rumunią ma pewne.
Niespodziewanie drugim ważnym zawodnikiem okazał się testowany bramkarz Maciej Krakowiak, który przy stanie 1:1 znakomicie obronił strzał Tomasza Kowalskiego w sytuacji sam na sam. Tą interwencją solidnie zapracował na nominację na zgrupowanie w Uniejowie.
Z dwójki sprawdzanych stoperów zdecydowanie lepiej zaprezentował się Michał Płotka i on nadal będzie pracował z Widzewem. Dawid Kucharski oblał testy i musiał wrócić do domu.
Widzew Łódź
- Tur Turek 2:1 (0:1
)
0:1 - Staroń (2), 1:1 - Ben Dhifallah (68), 2:1 - Dudek (87)
Sędziował: Paweł Pskit (Łódź)
Czerwone kartki: Szubert (3 minuta, za faul), Dolewka (87 minuta, za dyskusje z sędzią) - w obu przypadkach w miejsce ukaranych graczy wchodzili inni zawodnicy
Widzew I połowa: Dragojević - Stępiński P., Kucharski, Płotka, Banasiak, Pawłowski, Bartoszewicz, Alex, Rybicki, Kaczmarek, Stępiński M.
 Widzew II połowa: Krakowiak - Broź, Duda, Mroziński, Bartkowski, Kowalski, Nowak, Dudek, Kasprzak, Radzio, Ben Dhifallah.