Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W wakacje przyjęli zagranicznych gości - Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr 26

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Na nawiązywanie przyjaźni i poznawanie się nawzajem każdy czas jest dobry. W wakacje społeczność Szkoły Podstawowej nr 26 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 gościli swoich kolegów i koleżanki  - uczniów i nauczycieli z Litwy, Włoch, Rumunii i Bułgarii.
Na nawiązywanie przyjaźni i poznawanie się nawzajem każdy czas jest dobry. W wakacje społeczność Szkoły Podstawowej nr 26 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 gościli swoich kolegów i koleżanki - uczniów i nauczycieli z Litwy, Włoch, Rumunii i Bułgarii. arch. SP 26
Na nawiązywanie przyjaźni i poznawanie się nawzajem każdy czas jest dobry. W wakacje społeczność Szkoły Podstawowej nr 26 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 gościła swoich kolegów i koleżanki - uczniów i nauczycieli z Litwy, Włoch, Rumunii i Bułgarii.

W wakacje mieli zagranicznych gości
Na nawiązywanie przyjaźni i poznawanie się nawzajem każdy czas jest dobry. Mimo wakacji społeczność Szkoły Podstawowej nr 26 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 gościli swoich kolegów i koleżanki - uczniów i nauczycieli z Litwy, Włoch, Rumunii i Bułgarii. Szkoły wspólnie realizują od 2018 roku projekt Eresmus+ pn. „TOLERANCE IS MY BEST FRIEND”. Przez cały intensywny tydzień młodzież dzieliła się swoimi spostrzeżeniami, refleksjami i tym, czego nauczyła się w czasie trwania projektu. Poruszano aspekt tolerancji dotyczący religii, tradycji i kultury. Dlatego zorganizowano wycieczkę na cmentarz żydowski, spotkanie z rabinem Dawidem Szychowskim, wyjazd do Żelazowej Woli, Nieborowa i Łowicza oraz do Warszawy. W czasie warsztatów artystycznych takich jak np. „Modelowanie 3D” czy „Jak wyrażać uczucie i emocje w rysunku” młodzież miała okazję poznać bliżej swoich kolegów z różnych krajów i po raz kolejny przekonać się, że mimo różnic tradycji, kultury czy wyznania, wiele ich łączy.

Spotkanie było nietypowe, ponieważ – wbrew erasmusowym zwyczajom – ze względu na bezpieczeństwo związane z Covid 19, uczniowie nie mieszkali w domach swoich łódzkich kolegów, ale zakwaterowani byli w hotelu. Dlatego też dla koordynatorów niezwykle ważne było, aby uczniowie spędzali ze sobą jak najwięcej czasu, współpracując w międzynarodowych zespołach i realizując zadania. Uczniowie z łódzkiej szkoły wcielali się w role opiekunów i przewodników osób, które po raz pierwszy odwiedziły nasze miasto.
Dzięki spotkaniu zawiązały się nowe przyjaźnie, nie tylko wśród uczniów, ale również wśród nauczycieli. Okazuje się, ze wspólne gry, zabawy, śpiew, taniec, równie mocno jak wykonywanie zadań integruje ludzi bez względu na to skąd pochodzą i ile mają lat. Mamy nadzieję, że wkrótce zaowocuje to nowymi projektami.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany