W urzędach na Widzewie i Polesiu wszystko w jednej sali

(msm)
Interesanci wszystkie sprawy mają załatwiać w sali na parterze.
Interesanci wszystkie sprawy mają załatwiać w sali na parterze. Łukasz Kasprzak
Około 1,5 mln zł kosztował remont dwóch sal obsługi klienta w budynkach Urzędu Miasta Łodzi na Widzewie (al. Piłsudskiego 100) i Polesiu (ul. Krzemieniecka 2a). Partery obu budynków zostały całkowicie przebudowane i zaaranżowane w taki sam sposób – nie ma pokoi, a jest jedna duża sala z kilkunastoma stanowiskami do obsługi mieszkańców. Zmieniona została też organizacja pracy urzędników – łodzianie mają załatwiać wszelkie sprawy w sali na parterze – bez konieczności szukania urzędników w pokojach na pozostałych kondygnacjach.

– Mamy nadzieję, że Centra Obsługi Mieszkańców sprawdzą się, a mieszkańcy poczują, że urząd przestaje wreszcie odgradzać się drzwiami i wszystkie sprawy można załatwić w jednym miejscu – mówi Marek Cieślak wiceprezydent Łodzi. – W każdej z pięciu byłych delegatur będą znajdowały się takie miejsca w tych samych standardach wyposażenia.
W Centrum Obsługi Mieszkańców na Widzewie na parterze jest trzynaście stanowisk, przy których można złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego oraz odebrać dokumenty, załatwić sprawy związane z zameldowaniem i wymeldowaniem, pobrać wnioski i formularze oraz odpisy aktów Urzędu Stanu Cywilnego.
W przyszłym roku remonty zostaną przeprowadzone w budynkach byłych delegatur na Bałutach i w Śródmieściu. Jako ostatni, w 2015 roku, zostanie wyremontowany urząd na Górnej, przy al. Politechniki. Od dwóch lat w UMŁ nie obowiązuje rejonizacja, czyli że z każdego z punktów mogą korzystać mieszkańcy całej Łodzi (bez względu na miejsce zamieszkania).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

/
i wiadac po tych zdjęciahc z eurzędniczki peniw będą musiały latać do pokoi innych po papiery albo żeby kogoś spytac się o coś masakra
.
Dokładnie wcześniej wchodziło się do pokoju alebo podchodziło do okienka pojedyńczo a teraz zero prywatności
k
kik
,jednym słowem pieniadze na remont wyrzucone w błoto, zamiast poprawy jest gorzej, ale to norma od trzech lat ,zamiast poprawy jest pogorszenie trzeba chodzić od Pawła do Gawła?
T
Topik
a gdzie ochrona danych osobowych? Dlaczego składane wyjaśnienia ma słyszeć petent siedzący obok?
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie