W tych miejscach obejrzycie mecze EURO w Łodzi!

Piotr Jach
Mapa lokali przy ul. Piotrkowskiej, w których można oglądać mecze Euro 2016.
Choć Łódź nie pokusi się o organizację oficjalnej Strefy Kibica Euro 2016 (ze względu na bardzo wysokie opłaty licencyjne, jakich żąda telewizja Polsat, właściciel praw do transmisji rozgrywek), w mieście nie zabraknie miejsc, w których można będzie śledzić zmagania piłkarskie we Francji. Łódzkie Centrum Wydarzeń zaprasza łodzian na Pietrynę, gdzie w ramach projektu „Łódź kibicuje na Piotrkowskiej” mecze Mistrzostw Europy w piłce nożnej można będzie oglądać w 14 lokalach.

Trzynaście z nich to już funkcjonujące puby i restauracje: dwie Cukiernie R. Dybalski, Al Farooj, Bistro Bar, Irish Pub, Club 77, Meta na Piotrkowskiej, Istanbul Tajmahal, Kebab House, Sezon, Football Pub, Klub DOM, Studio Kulinarne Book & Cook, a czternastym będzie Sun Beach Bar, który na czas Euro 2016 wystawi w pasażu Schillera prywatny inwestor.

-Pojawi się tu plaża, część taneczna, scena, na której będą odbywać się koncerty i inne imprezy oraz dwa ekrany, na których kibice będą mogli oglądać mecze - zapowiada Katarzyna Michalska, menedżer Sun Beach Baru.

Lista lokali projektu „Łódź kibicuje na Piotrkowskiej” będzie się wydłużać, bo wielu restauratorów indywidualnie negocjuje wykup praw do publicznej transmisji meczów.

Euro 2016 będzie też można oglądać w centrach handlowych. Port Łódź otwiera Strefę Kibica na swoim patio już 10 czerwca.

- Telewizory transmitujące spotkania mistrzostw staną też naszej strefie restauracyjnej - zapowiada Aleksandra Kaczorowska, rzecznik centrum.

Manufaktura powstanie Strefy Kibica jeszcze negocjuje z Polsatem. Rozmowy mają zakończyć się lada dzień. Niezależnie od ich wyniku, mecze Euro można będzie oglądać w co najmniej kilku lokalach usytuowanych wokół rynku Manufaktury, które licencje uprawniające do publicznej transmisji spotkań wykupiły na własną rękę.

Czytaj także w Expressie Ilustrowanym:
ŻYCZENIA URODZINOWE. KRÓTKIE, ŚMIESZNE ŻYCZENIA URODZINOWE SMS
ŻYCZENIA IMIENINOWE, KRÓTKIE ŻYCZENIA IMIENINOWE, WIERSZYKI IMIENINOWE, SMS IMIENINY
WIERSZYKI NA ZAKOŃCZENIE ROKU, WIERSZYKI DLA NAUCZYCIELI
CIASTO Z TRUSKAWKAMI PRZEPIS. SZYBKI I PROSTY PRZEPIS NA CIASTO Z TRUSKAWKAMI

[ZOBACZ TEŻ FILM - Znamy prawdziwą przyczynę śmierci Prince'a (autor Cover Video/xnews)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM - Znamy prawdziwą przyczynę śmierci Prince'a (autor Cover Video/xnews)