Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

W Tuszynie kroją, szyją i rozdają maseczki mieszkańcom

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Sale w Miejskim Centrum Kultury i w Dziennym Domu ,,Senior Wigor” zamieniły się w szwalnie. Od kilkunastu dni słychać w nich szczęk nożyczek i szum pracujących maszyn do szycia. Trwa bowiem produkcja maseczek.

- Materiał kupiliśmy za własne fundusze. Jedna maszyna jest na wyposażeniu centrum, drugą pożyczyliśmy. Sami kroimy tkaninę. Na miejscu szyją dwie pracownice, pozostałe prasują. Ponadto szyją w domach trzy osoby przebywające na urlopie - informuje Agnieszka Pawlak, dyrektor MCK. Przekazano urzędowi ponad sto maseczek. W kupionego materiału uda się uszyć jeszcze około 500 sztuk. Maseczki są rozdawane bezpłatnie. Można się po nie zgłaszać, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym (42 614-25-89).

Personel Dziennego Domu ,,Senior - Wigor” również szy je maseczki. Firma IMPIS z Tuszyna, producent odzieży męskiej, przygotowała i wykroiła materiał na pierwszą partię jednorazowych maseczek. Przekazała go bezpłatnie.

Czworo pracowników szyje na maszynach wykorzystywanych na zajęciach z seniorami. Jednorazowe maseczki otrzymają podopieczni ,,Wigora”, ich rodziny, pracownicy Samorządowej Przychodni Zdrowia oraz najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy.

Oto najnowsze informacje o frekwencji

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie