Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W środę sesja Rady Miejskiej w Łodzi o oświacie i... słowach wojewody Rau o Hannie Zdanowskiej

(MSM)
Paweł Łacheta
W środę odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Łodzi poświęcona tzw. siatce szkół w Łodzi.

Po przyjęciu uchwał szkoły podstawowe nr: 137, 138, 141, 182 oraz 193 będą mogły funkcjonować w dwóch lokalizacjach – także w budynkach wygaszanych pobliskich gimnazjów nr: 20, 38, 36, 17 oraz 31. Pierwsze lekcje uczniów w nowych budynkach powinny odbyć się już w listopadzie. Sesja została zwołana na wniosek władz Łodzi.

Najprawdopodobniej na sesji łódzka Rada Miejska przyjmie też uchwałę-stanowisko dotyczące słów wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau, który zapowiedział, że po wyborach rozpocznie procedurę wygaszenia mandatu prezydnent Łodzi Hanny Zdanowskiej (w związku z tym, że została skazana w procesie karnym skazana na karę grzywny za przestępstwo umyślne – poświadczenie nieprawdy w dokumentach).

Kadencja obecnych radnych upływa dopiero 16 listopada, a w harmonogramie pracy Rady Miejskiej przewidziane są (oprócz dzisiejszej) jeszcze dwie sesje (31 października i 14 listopada). Na tej ostatniej ma odbyć się pierwsze czytanie projektu budżetu Łodzi na 2019 r. Odbędzie się też uroczysta sesja z okazji Święta Niepodległości, na której zostaną wręczone odznaki „Za Zasługi dla Miasta Łodzi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany