W sklepach już widać Wielkanoc

Magdalena Jach
Mariola Pokora prezentuje zestawy wielkanocnych ciastek i pierniczków. Jarosław Ziarek
Choć Wielkanoc przypada dopiero na koniec marca, w łódzkich sklepach już pojawiły się pierwsze świąteczne produkty: czekoladowe jajka i zające, kruche ciasteczka, a nawet maskotki oraz sztuczne kwiaty do tworzenia dekoracji. Łodzianie przestali się temu dziwić.

- Słodycze wielkanocne już oglądałem na półkach w Kauflandzie i Lidlu - mówi Bolesław Kwiatek, emeryt z Karolewa. - Może już kupię, bo mam troje wnucząt, które spodziewają się prezentów na zajączka.

- Z wyprzedzeniem wprowadziliśmy do naszej oferty świąteczne smakołyki - mówi Anna Biskup, PR manager Lidl Polska. - Zwyczaje polskich konsumentów zbliżają się do standardów w krajach zachodnich, gdzie klienci chętnie sięgają po produkty oferty wielkanocnej tuż po ich ukazaniu się na sklepowych półkach. Umożliwia to dokonanie racjonalnego wyboru i zapewnia efektywne rozłożenie kosztów zakupów w czasie. Od poniedziałku w naszej ofercie można znaleźć figurki wielkanocne, jajka praliny, marcepan z nadzieniem nugatowym w mlecznej czekoladzie, czekoladowe wielkanocne lizaki.

- My też przyjęliśmy już pierwsze dostawy ciastek i pierników w kształcie zajączków, jajek, kurczaków - mówi Irena Kraj, kierownik delikatesów w Centralu. - Niebawem trafią na półki.

Ceny wielkanocnych słodyczy zaczynają się od kilku złotych. Handlowcy zapowiadają, że z każdym tygodniem asortyment będzie się rozszerzał o kolejne produkty, nie tylko cukiernicze. Będą świąteczne wędliny, mięsa, chrzany, ćwikły.

- Teraz ogromnym zainteresowaniem cieszą się sztuczne kwiaty wiosenne, z których można tworzyć świąteczne kompozycje i bukiety - do wystroju domów czy ozdoby koszyków - opowiada Honorata Jeżyńska, ekspedientka na stoisku m.in. z akcesoriami dekoracyjnymi. - Wiele osób kupuje je też na cmentarz. Klienci najchętniej kupują tulipany już od 99 groszy za sztukę, drobne kwiatki, np. stokrotki, rumianki, fiołki, gałązki jabłoni, magnolii.

- A u nas najpierw nastawiamy się na Dzień Kobiet, potem dopiero na Wielkanoc - zapowiada Elżbieta Dziomdziora, prowadząca salon kwiatowy przy ulicy Wólczańskiej w Łodzi.

[ZOBACZ FILM - Agnieszka Szulim: Na tym polega roast żeby było niegrzecznie, wulgarnie i niepoprawnie politycznie (autor Agencja TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM - Agnieszka Szulim: Na tym polega roast żeby było niegrzecznie, wulgarnie i niepoprawnie politycznie (autor Agencja TVN/x-news)