reklama

W sierpniu koniec części remontów dróg. Które zostaną oddane do użytku?

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Zaktualizowano 
Część drogowych remontów zakończy się wraz z końcem wakacji. Zapowiadano, że w połowie sierpnia gotowy ma być pierwszy fragment ul. Rokicińskiej - od ul. Malowniczej do ul. Gajcego. Na razie wprowadzono tam ruch dwukierunkowy dla dojazdów docelowych oraz przywrócono ruch autobusów. W tym tygodniu oficjalnie mieli jeździć tędy także kierowcy, ale drogowcy chcą się z tym jeszcze wstrzymać.Czytaj więcej na następnej stronie Grzegorz Gałasiński, Krzysztof Szymczak
Część drogowych remontów zakończy się wraz z końcem wakacji.

Zapowiadano, że w połowie sierpnia gotowy ma być pierwszy fragment ul. Rokicińskiej - od ul. Malowniczej do ul. Gajcego. Na razie wprowadzono tam ruch dwukierunkowy dla dojazdów docelowych oraz przywrócono ruch autobusów. W tym tygodniu oficjalnie mieli jeździć tędy także kierowcy, ale drogowcy chcą się z tym jeszcze wstrzymać.

- Nie chcemy na razie przywracać ruchu ciężarówek i samochodów osobowych, gdyż przeszkadzałoby to robotnikom, którzy kończą budowę drogi rowerowej w okolicy autostrady. Gdy zakończą się te prace, przywrócimy ruch - mówi Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu.

Nieoficjalnie mówi się, że samochody już i tak tędy jeżdżą, niekoniecznie docelowo. Również w sierpniu oddana do ruchu ma zostać część ul. Nawrot - od ul. Piotrkowskiej do ul. Sienkiewicza. Na ul. Traugutta trwają już odbiory, więc lada dzień ulicą będzie można jeździć (niektórzy już i tak to robią). Również w sierpniu przejezdna ma być ul. Tuwima, która rewitalizowana jest pomiędzy ulicami Kilińskiego a Targową, gdzie sadzone są już drzewa. Układana jest także kostka przy skrzyżowaniu z ul. Targową. ostatniej warstwy asfaltu. Do września gotowa ma być także ul. Kilińskiego od ul. Narutowicza do ul. Rewolucji 1905 r. - tu budowane są chodniki i przyłącze do skweru, wymieniana jest sieć trakcyjna.

Pod koniec sierpnia zakończyć ma się także remont torowiska na al. Włókniarzy od ul. Legionów do ul. Struga. A do czwartku wymieniona ma zostać sygnalizacja świetlna na rondzie Biłyka.
2 września na ul. Rzgowską przy skrzyżowaniu z ul. Dąbrowskiego mają wrócić tramwaje oraz dopuszczone do ruchu będą samochody. W połowie września zakończy się remont wiaduktu na ul. Pabianickiej. We wrześniu ma zakończyć się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Jędrzejowskiej i Tomaszowskiej.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Kiedy remont Śląskiej, kiedy remont Wróblewskiego między Politechniki a Włókniarzy, kiedy cywilizowany chodnik na Zapolskiej między Żmichowskiej a przejazdem kolejowym (obecnie jest tam chodnik na 70 cm szerokości, po którym poruszają się piesi i rowerzyści, dwie matki z wózkami się nie miną, a ruch kołowy duży); dlaczego chodnik od strony Bartoszewskiego wychodzący na Pryncypalną od strony jednostki wojskowej został w ramach remontu poprowadzony wprost na rząd drzew? Dlaczego stacje rowerowe są montowane na chodniku, tak że dwa rzędy rowerów całkowicie blokują przejście (Rzgowska przy Aldi i Rzgowska przy krańcówce autobusowej na wysokości Dachowej)?

Dodaj ogłoszenie