W siatkarskich derbach górą drużyna Grot Budowlani, która wygrała za trzy punkty [ZDJĘCIA]

pas. zdjęcia grzegorz gałasiński
Wielkie sportowe wydarzenie w Łodzi - siatkarskie derby w Tauron Lidze dla Grot Budowlani

Po nieudanym ataku Lazović Budowlani prowadzili 1:0. Potem trwała walka punkt za punkt. Grot był dokładniejszy, skuteczniejszy, dobrze bronił, osiągnął kilka razy trzypunktową przewagę. W końcówce zdobywał punkt za punktem, prowadząc 23:17. Ełkaesianki traciły punkty w banalny sposób m.in. dotykając siatki. Przegrały seta po nieudanym serwisie Alagierskiej.
W drugiej partii skoncentrowany ŁKS grał dokładnie, skutecznie i uzyskał nawet dziewięciopunktową przewagę. Teraz to rywalki wpadały w siatkę. Wszystko układało się pod dyktando ŁKS.
Do czasu. Rywalki walczyły i nie dawały za wygraną. Odrobiały punkt za punktem, po świetnych serwisach Moskwy i skutecznych atakach koleżanek. Przewaga topniała w oczach. W ŁKS nie funkcjonowało nic. Budowlane doprowadziły do remisu 17:17 i wyszły na prowadzenie. Coś nieprawdopodobnego!
Potem trwała zacięta walka punkt za punkt. Było po 23. Po bloku Zaroślińskiej Król na Damaske, ŁKS wyszedł na prowadzenie 24:23. As Alagierskiej dał zwycięstwo.
Początek trzeciego seta dla zespołu Grot Budowlani, który prowadził 3:0. ŁKS, po atakach Zaroślińskiej Król i Lazović, skutecznym bloku wyszedł na powadzenie 8:5. Budowlane szybko odrobiły tę stratę, mając atut w mocnej zagrywce. Potem trwała wyrównana walka ze wskazaniem na Budowlane, które uzyskały zwycięską przewagę po bloku i atakach Nowickiej oraz Fedusio, przy fatalnym przyjęciu ełkaesianek.
Gospodynie derbów próbowały walczyć w czwartym secie, ale rywalki były cierpliwsze, dokładniejsze i skuteczniejsze, prowadząc 8:5. ŁKS walczył. Atak Lazović dał remis 11:11. Znów jednak skuteczniejsze i pewniejsze były rywalki. Po ataku Fedusio i skutecznym bloku prowadziły różnicą sześciu punktów (21:15) i nied ały sobie odebrać zwycięstwa w secie i meczu.
Drużyna Grot Budowlani wygrała za trzy punkty. Jokerem w talii trenera Błażeja Krzyształowicza była Kornelia Moskwa, choć cała drużyna zasługuje na słowo uznania.
ŁKS Commercecon ostatni raz grał 19 października, pokonał Chemika 3:0. W rytmie meczowym były natomiast siatkarki Grot Budowlanych, które w piątek wygrały z PTPS Piła 3:0 i to miało wielki wpływ na przebieg derbów.

ŁKS Commercecon - Grot Budowlani 1:3

(20:25, 25:23, 17:25, 20:25)

MVP Veronica Jones Perry
ŁKS: Wójcik (8), Lazović (13), Bongaerts (4), Alagierska (10), Zaroślińska-Król (18), Kalandadze (11), Strasz (libero) oraz Laszczyk i Pacak
Budowlani: Nowicka (5), Lisiak (6), Lewandowska (5), Jones-Perry (18), Fedusio (14), Damaske (8), Stenzel (libero) oraz Kędziora, Górecka (11) i Moskwa (7)

Co teraz?

5 listopada o 17.30 Grot Budowlani Łódź podejmą w Sport Arenie w Łodzi Radomkę, natomiast dzień później o tej samej porze ŁKS Commercecon zagra w Rzeszowie z Developresem. Jeżeli oczywiście znów nie zatriumfuje koronawirus.
Koronawirus ponownie uderzył w Tauron Ligę. Tym razem ofiarą pandemii padła drużyna Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. W Pałacu aż 13 osób otrzymało pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0