Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

W Rzgowie jeden kradł elektronarzędzia, inni odzież i buty

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Sześćdziesiąt przestępstw w gminie Rzgów oraz w gminie Brójce odnotowała rzgowska policja w tym roku. Zatrzymano sprawców czterdziestu jeden przestępstw. Wykrywalność ogólna wyniosła 68 proc., a przestępczości kryminalnej 58 procent.

Jednym z zatrzymanych jest 20-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego, który ,,wyspecjalizował” się w kradzieżach z włamaniem. W lutym mężczyzna wpadł w ręce policji po tym, jak dostał się do domu jednorodzinnego w Rzgowie. Wyniósł wtedy elektronarzędzia o wartości 16 tys. zł. Śledztwo wykazało, że pabianiczanin miał na koncie pięć kradzieży z włamaniem do domów i garażu w gminie Rzgów, które głównie ogołocił z  elektronarzędzi. Policja sprawdza, czy mężczyzna działał również w innych miejscach. Podejrzany przyznał się do winy. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Natomiast w maju funkcjonariusze wspólnie z pracownikami ochrony jednego z centrów handlowych w Rzgowie zatrzymali złodziei markowej odzieży i obuwia. Pierwsza grupa to czterej warszawiacy, którzy okradali sklepy. Do Rzgowa przyjechali wyposażeni w specjalne przez siebie wykonane aluminiowe torby, do których chowali skradzione ubrania i buty. Natomiast drugą grupę także tworzyli przyjezdni. Trójka Romów, rodzice i córka pochodzą z Wielkopolski. Z jednego ze stoisk ukradli futra o wartości 6,5 tys. zł. Wszyscy zatrzymanym postawiono zarzuty kradzieży, grozi im za nią kara do 5 lat pozbawienia wolności. Skradzione rzeczy zostały zwrócone właścicielom.

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie