MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W przedszkolu przy ul. Wysokiej w Łodzi urządzono nowy plac zabaw. Zaangażowali się rodzice, mieszkańcy, dyrekcja i urząd miasta

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Przedszkole Miejskie nr 15 przy ul. Wysokiej w Łodzi zyskało nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. W poniedziałek 24 czerwca uroczyście otwarto nowe miejsce do przedszkolnego relaksu. Z tej okazji odbył się "Festyn na Wysokiej" z udziałem przedszkolaków, personelu, rodziców i okolicznych mieszkańców. Odbyły się warsztaty kulinarne i plastyczne, konkursy i animacje dla dzieci i dorosłych, pokazy policyjne.

Były stare urządzenia na brudnej ziemi, stanęły nowe sprzęty na piasku

Ważne jest to, że nowe miejsce powstało dzięki zaangażowaniu i inicjatywie mieszkańców, którzy wpadli na pomysł i doprowadzili od jego realizacji, a także dyrekcji przedszkola. Pomógł przede wszystkim finansowo urząd miasta.

Więcej

Nowy plac zabaw urządzono w 2023 roku przy ul. Nurta - Kaszyńskiego.

W Łodzi w 2024 roku zbuduje się lub zmodernizuje kilka placó...

- Stan techniczny poprzedniego placu zabaw, który urządzono wiele lat temu, był fatalny. Podjęłam działania, by to zmienić, by dzieci, które nie miały swojego przytulnego, spokojnego, pełnego radości miejsca, takiego się doczekały. Dzięki pieniądzom pozyskanym przez lokalną wspólnotę kupiliśmy urządzenia, a urząd miasta dofinansował zagospodarowanie terenu - mówi Grażyna Małachowska, pełniąca obowiązki dyrektora placówki. - Rodzice zaangażowali się w urządzenie zieleni, kopali, siali trawę, sadzili krzewy i drzewka. Wymieniliśmy ogrodzenie, stanęły ławki.

Plac zabaw, a także teren, na którym posiano trawę, zostały urządzone pod rozłożystym dębem, który zasługuje z pewnością na miano pomnika przyrody. Dzieci mają do dyspozycji drabinki, zjeżdżalnię, pomosty, równoważnie i huśtawki, w tym z tzw. „bocianiego gniazda”. Zbudowano też nową piaskownicę.

Galeria

- Stare i zniszczone urządzenia zabawowe stały na czarnej, brudnej ziemi. A nasze dzieci wracały brudne z zabawy w ogródku przedszkolnym. Rodzice skrzyknęli się i napisali projekt "Dębowy raj. Plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 15 w Łodzi". I powstał nowoczesny, kolorowy i bezpieczny plac zabaw, urządzenia posiadają wymagane certyfikaty, a nawierzchnia jest wykonana z żółtego, sypkiego piasku - dodaje Łukasz Cichosz, jeden z pomysłodawców tego przedsięwzięcia.

Huśtawka i drabinki na placu zabaw nie tylko dla przedszkolaków

Nie jest dostępny wyłącznie dla 75 przedszkolaków, ale jest otwarty w godz. 14 - 16 dla innych dzieci z okolicy.
Łączny koszt tej inwestycji to ok. 90 tys. zł.

Wniosek rodziców poparty przez wielu mieszkańców został zgłoszony do miejskiego programu "Inicjatywa lokalna", w ramach którego jest przyznawane dofinansowanie realizacji pomysłów lokalnych społeczności. W tym roku przyznano na ten cel 300 tys. zł. Taka kwota zostanie przeznaczona na osiem inicjatyw lokalnych. W ubiegłym roku dofinansowano dwanaście.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany