W prywatnych szpitalach chory nie czeka latami na operację. Może się jej poddać w ramach NFZ w ciągu miesiąca

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Na serwisie społecznościowym minister zdrowia Łukasz Szumowski pokazuje prywatny szpital z Łodzi, który w ramach NFZ wykonuje 30 operacji wszczepienia protez kolana i biodra tygodniowo. Chorzy w tej placówce wyznaczani są na zabieg w tym miesiącu. Chodzi o Medical Magnus.

Również ubezpieczeni pacjenci, którzy zdecydują się na zabieg w prywatnym szpitalu Salve, nie będą długo czekać - zostaną zoperowani w grudniu tego roku.

W szpitalach publicznych terminy są znacznie dłuższe. Najszybciej chory będzie miał wymieniony staw w szpitalu im. Jonschera, za 11 miesięcy. W Koperniku będzie musiał czekać aż 4 lata.

Pacjentom, którzy wymagają zabiegu w trybie pilnym, w prywatnych placówkach, w ramach ubezpieczenia, wykonuje się takie zabiegi za kilka dni. Z publicznych szpitali taką możliwość ma jedynie Klinika Ortopedii WAM - chory może liczyć na zabieg w tym miesiącu. W pozostałych placówkach terminy na operację wyznacza się nie szybciej niż za 2 miesiące („Jonscher”), a w niektórych czeka się lata.

Staw kolanowy najszybciej, bo jeszcze w tym miesiącu, chory będzie miał wymieniony w placówce Medical Magnus.

W publicznych szpitalach najszybciej, za 10 miesięcy, zoperują go lekarze w „Jonscherze”. Kto chciałby mieć wszczepiony staw przez specjalistów pracujących Centralnym Szpitalu Klinicznym AM przy ul. Pomorskiej, musi poczekać do września 2023 r. Przypadki pilne, w ciągu 8 dni operują lekarze z Kliniki Ortopedii WAM.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 9

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

d
dziadek Antoni

W szpitalach chory nie czeka na wolny termin z powodu braku miejsca na salach operacyjnych. Sale operacyjne S T O J Ą P U S T E

Pacjent czeka na limity dla szpitala i PIENIĄDZE od bandy złodziei z NFZ

G
Gość
16 listopada, 23:45, Russel:

Bo wszystko co prywatne działa lepiej

naprawdę?

Z
Zofia

Jestem po operacji w tym szpitalu nie mam zastrzeżeń.

G
Gość

Kiedy operacja prezesa?

p
pacjent

Artykuł sponsorowany ! Robią zabiegi lekkie , łatwe i za dobrą kasę a jak problem to do szpitala państwowego. A jeszcze niech powiedzą gdzie ci super lekarze na co dzień pracują ? Pewny szpital na Niciarnianej też tak robił i jak NFZ się połapał to kranik zakręcił i klapa.

m
mietek

Ktoś widział dobrze działający państwowy sklep mięsny? A państwową piekarnię? Państwową fabrykę samochodów?

No to czego oczekujecie od państwowego szpitala? Cudu?

Tylko jeszcze jedno: prywatny szpital też może dostać kasę z NFZ.

.
17 listopada, 0:46, pacjent:

Nie wszystko jest takie fajne. Ostatnio jak leżałem w szpitalu to obok mnie przyjęto pacjenta ze zwichniętą protezą z Kliniki Medical Magnus, twierdził, że już drugi raz mu się zwichnęła od założenia. Przypadek?? Niesądzę

Piierdolisz przygłupie. I to nie przypadek.

p
pacjent

Nie wszystko jest takie fajne. Ostatnio jak leżałem w szpitalu to obok mnie przyjęto pacjenta ze zwichniętą protezą z Kliniki Medical Magnus, twierdził, że już drugi raz mu się zwichnęła od założenia. Przypadek?? Niesądzę

R
Russel

Bo wszystko co prywatne działa lepiej

Dodaj ogłoszenie