MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Pabianicach powstanie nowe boisko do gry w piłkę nożną. Będzie na terenie MOSiR-u ZDJĘCIA

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Na razie powstanie projekt, na który miasto zamierza przeznaczyć 45 tys. zł

Urząd Miejski w Pabianicach szykuje kolejną inwestycję sportową. Tym razem wybudowane ma zostać pełnowymiarowe sztuczne boisko do gry w piłkę nożną. Zlokalizowane będzie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Grota Roweckiego 3, a dokładnie pomiędzy halą tenisową i głównym boiskiem.

- Taką lokalizację zaakceptowali przedstawiciele klubów sportowych - Jacek Zarzycki reprezentujący MUKS Włókniarz Pabianice i Dariusz Kopa ze strony Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów – w porozumieniu zawartym 13 lipca w obecności przedstawicieli MOSiR i Urzędu Miejskiego - podkreśla Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic.

Z boiska będą mogły korzystać drużyny piłkarskie Włókniarza oraz PTC.

- W wymiarze adekwatnym m.in. do ilości grup oraz potrzeb i konieczności korzystania z tego typu boiska w danym okresie czasu - dodaje Aneta Klimek.

MOSiR będzie mógł również zarabiać na boisko. Część godzin przeznaczona zostanie pod wynajem komercyjny, a zarobione w ten sposób pieniądze spożytkowane zostaną np. na utrzymanie boiska.

Według koncepcji zagospodarowania terenu w zakres robót wejdzie budowa boiska piłkarskiego z nawierzchnią ze sztucznej trawy, systemem drenażu, oświetleniem, budynkiem technicznym, infrastrukturą towarzyszącą (wiaty, piłkochwyty). Powstanie również parking, na którym będzie mogło stanąć 21 samochodów.

Magistrat planuje wybudowanie boiska w 2022 r. Liczy na dofinansowanie z ministerialnego programu dotyczącego obiektów sportowych.

Podczas sesji Rady Miejskiej (16 sierpnia) prezydent zaproponuje radnym przeznaczenie 45 tys. zł z budżetu miasta na przygotowanie projektu boiska.

W ostatnim czasie w Pabianicach sporo dzieje się w kwestii inwestycji sportowych. Niedawno zmodernizowano orlik przy Szkole Podstawowej numer 3, co kosztowało ponad 285 tys. zł. W trakcie projektowania jest budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej numer 13. Ruszyły także prace przy budowie szkutni w Pabianicach. W planach jest też budowa z przebudową areny lekkoatletycznej wraz z budową urządzeń i infrastruktury towarzyszącej na terenie MOSiR-u.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany