MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W nieczynnym aquaparku „Fala” powstają nowe zjeżdżalnie. Trwają też remonty i generalne porządki

Piotr Jach
Piotr Jach
Związane z zagrożeniem epidemiologicznym zawieszenie funkcjonowania aquaparku „Fala” sprzyja postępom prowadzonych tam remontów i inwestycji, choć wszystkie prace prowadzone są z zachowaniem należytego bezpieczeństwa - robotnicy pracują w rękawiczkach i osłonach twarzy, wszystkim sprawdzana jest rano temperatura. Gdy obiekty rekreacyjne będą mogły wznowić normalną działalność, bywalców parku wodnego przy al. Unii czeka sporo niespodzianek.ZOBACZ ZDJĘCIA  - KLIKNIJ DALEJ
Związane z zagrożeniem epidemiologicznym zawieszenie funkcjonowania aquaparku „Fala” sprzyja postępom prowadzonych tam remontów i inwestycji, choć wszystkie prace prowadzone są z zachowaniem należytego bezpieczeństwa - robotnicy pracują w rękawiczkach i osłonach twarzy, wszystkim sprawdzana jest rano temperatura. Gdy obiekty rekreacyjne będą mogły wznowić normalną działalność, bywalców parku wodnego przy al. Unii czeka sporo niespodzianek.ZOBACZ ZDJĘCIA - KLIKNIJ DALEJ Krzysztof Szymczak
Związane z zagrożeniem epidemiologicznym zawieszenie funkcjonowania aquaparku „Fala” sprzyja postępom prowadzonych tam remontów i inwestycji, choć wszystkie prace prowadzone są z zachowaniem należytego bezpieczeństwa - robotnicy pracują w rękawiczkach i osłonach twarzy, wszystkim sprawdzana jest rano temperatura. Gdy obiekty rekreacyjne będą mogły wznowić normalną działalność, bywalców parku wodnego przy al. Unii czeka sporo niespodzianek.

Największą – i to dosłownie – będzie zespół czterech nowych zjeżdżalni wspartych o nową wieżę, której budowę zakończono w ostatnich dniach. Powstaną trzy zjeżdżalnie pontonowe: zjeżdżalnia typu cebula z czaszą o średnicy aż 12 metrów (długość zjazdu 140 m), zjeżdżalnia z tzw. rożkami, wprawiającymi 2-osobowe pontony w ruch wahadłowy (długość zjazdu: 132 m), a także zjeżdżalnia klasyczna o najdłuższej trasie ślizgu, liczącej 144 m. Prawdziwym hitem ma być jednak nowa zjeżdżalnia „Kamikaze”, ze zjazdem o długości 120 metrów, w której startować ma się w pozycji stojącej, w kapsule spadającej pionowo przez otwierającą się pod stopami zapadnię. Z tych atrakcji można będzie korzystać przez cały rok – rury będą odpowiednio izolowane, a wejście do wieży zjeżdżalni oraz jej hamownie będą połączone z wnętrzem Strefy Basenowej. Ich montaż wkrótce się rozpocznie. Ślizgi w nowych rurach uatrakcyjnią projekcje audiowizualne na ich wewnętrznych ścianach. W zjeżdżalni-cebuli będą nawiązywać do przestrzeni kosmicznej, w zjeżdżalni z rożkami dominować mają motywy geometryczne i błyskawice, a w najdłuższej zjeżdżalni można się będzie poczuć jak w oceanicznej głębi dzięki licznym ekranom prezentującym morskie zwierzęta.

Po uruchomieniu nowej wieży modernizacje termiczne planowane są również w starym kompleksie zjeżdżalni (też staną się całoroczne), w którym już teraz wzmocniono łączenia rur. Dzięki temu zabiegowi ślizgi będą płynniejsze.

Brak „falowiczów” umożliwił przyśpieszenie remontów, które były planowane w nadchodzącym sezonie. Powiększane są szatnie saun, trwa wymiana podłogi w saunach fińskich (na ceramiczne). Dojdą trzy nowe prysznice.

Są też inne zmiany:
- Dwukrotnie poszerzony został tzw. mokry bar, w którym czas pobytu gości w aquaparku jest zatrzymywany - mówi AndrzejPirek, prezes spółki kierującej aquaparkiem.

Wymuszony przestój „Fala” wykorzystuje także na gruntowne porządki: sprzątanie i odkażanie całego obiektu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dlaczego pszczoły są ważne?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany