Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W następny weekend pojedziemy pierwszą gotową jezdnią. Do końca roku oddanie do użytku Bulwarów Północnych.

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Prace na ul. Północnej są już bliskie finiszu
Prace na ul. Północnej są już bliskie finiszu UMŁ
W przyszły weekend pojedziemy już w całości ukończoną pierwszą jezdnią ul. Północnej. Cały remont ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Choć po ulicy Północnej można przejechać już od kilku miesięcy, to jednak wciąż był to plac budowy, a na kierowców czyhały tu różne przeszkody i niespodzianki. Od następnego weekendu Północną będzie można już jeździć oficjalnie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i warunki atmosferyczne nie staną na przeszkodzie w następny weekend (25-26 listopada) wykonawca planuje oddać do użytku całkowicie już gotową z położoną warstwą ścieralną asfaltu południową jezdnię ulic Ogrodowej i Północnej. Udostępniony zostanie do ruchu cały remontowany odcinek od ul. Zachodniej do skrzyżowania z ul. Kilińskiego/Franciszkańską.

Koniec utrudnień na ulicy Północnej jest już bliski

Od tego momentu ruch zostanie przełożony na jezdnię południową, a prace wykończeniowe przeniosą się na jezdnię północną, na której zostanie wylana warstwa ścieralna nowej nawierzchni. Przed otwarciem drugiej jezdni wykonawca położy jeszcze warstwę ścieralną na wlocie z ul. Wschodniej w ul. Północną, który zostanie na ten czas zamknięty. Prawdopodobnie już w połowie grudnia będzie można jeździć obydwiema jezdniami i korzystać ze wszystkich skrętów. Oznacza to, że skończą się problemy komunikacyjne w tym rejonie miasta, a ul. Północna znów będzie stanowiła szybkie połączenie Bałut z rondem Solidarności.

Końca dobiegają także prace związane z torowiskiem tramwajowym. Na Bulwarach kończy się montaż torów, spawane są ostatnie fragmenty szyn. Trwa również rozwieszanie sieci trakcyjnej i układanie ostatnich krawężników oraz opasek. Do wykonania zostaną jeszcze prace brukarskie i porządkowe.

Co zobaczymy na Bulwarach Północnych?

Na 650-metrowym nowym odcinku drogi od Zachodniej do Kilińskiego komfortowo mają się czuć wszyscy uczestnicy ruchu. Kierowcy zyskają gładką nawierzchnię na dwóch pasach w obu kierunkach. Dla rowerzystów wybudowana została droga rowerowa, biegnąca po stronie parku wzdłuż ul. Ogrodowej i ul. Północnej, wraz z przejazdami w obrębie skrzyżowań. Chodniki zostały dopasowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym dla osób niewidomych. Całe kompleksowo zmodernizowane Bulwary Północne będą gotowe do końca bieżącego roku.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany